Challenge Kupa: Magabiztos Pénzügyőr-siker a belgák ellen

Archív, Teremröplabda 2022 előttről

Bravúros győzelmet aratott a Pénzügyőr a férfi Challenge Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, a belga Leuven ellen. A magyar csapat kétszer a végjátékban bizonyult jobbnak ellenfelénél, majd ugyan vesztett egy szettet, de ezt követően nagyon simán hozta a győzelmet jelentő negyediket, így jó eséllyel várja a február 12-i visszavágót.

Férfi Challenge Kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:

PÉNZÜGYŐR SE – BDO VOLLEY HAASRODE LEUVEN (belga) 3:1 (24, 23, –18, 14)

Szilágyi utca, 450 néző. V: Fanucci (San Marinó-i), Bardic (horvát)

PÉNZÜGYŐR: Flachner D. 4, Magyar 3, REFFATTI 21, RÁSA 11, KOVÁCS Z. 16, Kiss D. 8. Csere: Feliciano (liberó), Rozgonyi, Szabó M., Solti. Edző: Jókay Zoltán

LEUVEN: BAETENS 17, Dedeyne 7, Van Walle 14, Peters 16, Pardon 4, Cosemans. Csere: Albert (liberó), De Saedeeler, Blondeel, Hofmans. Edző: Kris Eyckmans

Az eredmény alakulása: 1. játszma: 2:0, 5:5, 8:6, 10:10, 13:13, 18:14, 21:16, 22:21, 24:22. 2. játszma: 4:1, 8:2, 10:3, 11:7, 16:10, 20:19, 22:22, 19:24. 3. játszma: 5:1, 5:7, 9:14, 11:20, 18:24, 23:21. 4. játszma: 3:4, 9:5, 13:6, 19:9, 24:13

(Fotók: Vasas Attila)

Sokáig csak tapogatóztak a csapatok, rendszerint mindenki megcsinálta a maga pontját, így egy-két pontnál nagyobb különbség nem alakult ki. Fej fej mellett haladtak a csapatok egészen 14:14-ig, amikor viszont sorozatban négy pontot szerzett a PSE, sőt nem sokkal később öttel is vezettek. Ekkor azonban a belgák is észbe kaptak és villámgyorsan felzárkóztak egy pontra. Szerencsére Jókay Zoltán időkérése rendezte a sorokat, így két szettlabdája is volt a Pénzügyőrnek, amelyeket azonban hárítottak a belgák. Újabb időkérés után azonban előbb Reffatti, majd Kiss Dániel bombázta a belgákat, így végül 26:24-re a fővárosi csapat nyerte a szettet.

A második felvonást pedig álomszerűen kezdték a hazaiak, pillanatok alatt 10:3-ra húztak el. Ekkor ugyan elkezdtek felzárkózni a vendégek, de négy pontnál közelebb egészen a végjátékig nem tudtak kerülni. Ott viszont megint egyenlítettek, de szerencsére rengeteg nyitást rontottak (szám szerint négyet) a belgák, így megint a PSE jutott szettlabdához, s Flachner Dániel ki is használta a kínálkozó lehetőséget (25:23).

A harmadik játszma megint 5:1-gyel kezdődött, azonban 0:6-tal folytatódott, s ekkor bizony hullámvölgybe került a magyar csapat. Elhúztak a vendégek és Jókay Zoltán több játékosát is inkább a negyedik felvonásra pihentette. Így is sikerült szorosabbá tenni a szett végét, de ettől függetlenül ezt a játszmát viszonylag simán hozták a belgák (18:25).

A pihenő jót tett a magyar csapatnak, mert 4:5 után sorozatban öt pontot szereztek és most ők léptek meg. Ekkor a belgák fáradtak el és halmoztak hibát hibára. A végjáték kezdetekor már 10 pont is volt a két csapat között, sőt 11 meccslabdája volt a Pénzügyőrnek, amelyből a másodikat Rása Alex bombázta be védhetetlenül (25:14).

A PSE ezzel nagy lépést tett a továbbjutás felé. A visszavágót február 12-én játsszák.

Jókay Zoltán: – Amikor a saját játékunkra koncentráltunk, akkor ment is a játék. Ezzel a szép és gyors röplabdával meg tudtuk lepni ellenfelünket. A nyitásfogadásunkon azért van még mit javítani, szóval a visszavágóra is tudunk még fejlődni.

Január 29., szerda
19:00 UTE – Vasas Óbuda (női Magyar Kupa-elődöntő, visszavágó); Tv: Sportstream
Január 30., csütörtök
18:00 Fatum-Nyíregyháza – Jászberény (női Magyar Kupa-elődöntő, visszavágó); Tv: youtube
18:30 Kecskemét – Fino Kaposvár (férfi Magyar Kupa-elődöntő, visszavágó); Tv: M4 Sport