Challenge Kupa: aranyszett után jutott nyolc közé a Pénzügyőr

Drámai csata után, aranyjátszmában harcolta ki a Pénzügyőr a legjobb nyolc közé kerülést a Challenge Kupában a belga Leuven otthonában. Magyar férficsapatnak ez legutóbb 2004-ben sikerült, akkor a Kazincbarcika verekedte be magát a negyeddöntőbe az Élcsapatok Európa Kupájában. A fővárosi csapat következő ellenfele a portugál Sporting lesz

FÉRFI CHALLENGE KUPA-NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ:

LEUVEN (belga) – PÉNZÜGYŐR 3:1 (24, 23, –25, 33); ARANYSZETT: 12:15

Leuven. V: Piana (olasz), Balandzsics (szerb).

LEUVEN: Hofmans 3, De Saedeleer 9, Van Walle 27, Baetens 31, Pardon 8, Blondeel 2. Csere: Bossée (liberó), Peters 9, Cosemans, Dedeyne. Vezetőedző: Kris Eyckmans.

PÉNZÜGYŐR: Flachner D. 9, Magyar 6, Reffatti 35, Rása 2, Kovács Z. 16, Kiss D. 12. Csere: Feliciano (liberó), Szabó M. 9, Tordai 1. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 0:3, 1:7, 10:15, 15:21, 22:24. II. játszma: 2:1, 8:7, 15:12, 19:16, 20:20, 24:23. III. játszma: 2:3, 6:8, 12:16, 17:21, 20:23, 23:24, 25:24. IV. játszma: 5:3, 8:8, 16:14, 18:19, 21:19, 24:23, 26:27, 32:31. Aranyjátszma: 3:0, 3:5, 6:8, 8:11, 9:13, 11:13.

A hazai pályán 3:1-re megnyert első mérkőzést követően már többször is a PSE kezében volt a továbbjutás, hiszen az első felvonásban 24:22-nél két szettlabdát hagytak kihasználatlanul, a másodikban is volt 23:23 az állás, aztán a harmadikat meg 25:24-es belga előnyről fordították meg. De az igazi dráma a maratoni elnyúlt negyedik szettben következett, amit végül 35:33-ra hoztak a hazaiak, úgy, hogy közben öt szettlabdája a Pénzügyőrnek is volt, amelyből, ha egyet kihasználnak, akkor eldől a továbbjutás a javukra.

Nem így történt, ismét 3:1 lett, azaz következett az aranyszett, ami rémálomszerűen 3:0-s hazai vezetéssel kezdődött, azonban öt PSE-ponttal folytatódott, s ezt követően már nem is engedte ki a vezetést a kezéből a magyar csapat. 8:6-nál cseréltek térfelet, majd elhúztak 13:9-re is, a portugálok ugyan ekkor még visszajöttek két pontra, de közelebb már nem, s 14:12-nél újra két labdája volt a Pénzügyőrnek a továbbjutás kiharcolására, amelyből már az elsőt ki is használták.

A fővárosi csapat ezzel története legsikeresebb nemzetközi kupaszereplését érte el, de magyar szinten is meglehetősen régen, 2004-ben sikerült eljutnia férfi klubnak a legjobb nyolc közé. Akkor ez a CEV Kupa elődjében, az Élcsapatok Európa Kupájában sikerült a Vegyész RC Kazincbarcikának. Ők akkor aztán egy portugál csapat ellen búcsúztak, s a PSE-re éppen a portugál Sporting vár majd a következő körben.

A továbbjutás egyébként némi fejtörést is okozhat, hiszen a negyeddöntő első meccsét február 25-27 között kell lejátszani Lisszabonban, a Magyar Kupa kecskeméti döntőjét – amelyben ugyancsak érdekelt Jókay Zoltán csapata – pedig február 28-án, pénteken rendezik. A portugálok azonban eddig minden hazai találkozójukat kedden játszották, s ha ezen nem változtatnak, akkor a Pénzügyőr már szerdán visszaér, s marad még egy napjuk felkészülni a Kecskemét elleni döntőre.

Jókay Zoltán: – Ezt a meccset többször is megnyerhettük volna, sőt, többször meg is nyertük, de a döntő pillanatokban a játékvezető másképpen látta a szituációt. Ezt volt igazán nehéz elviselnie a csapatnak, és ettől függetlenítenie magát. De végül is sikerült. Mondtam is nekik a meccs után, hogy nagyon büszkék lehetnek magukra, mert átlépték a saját határaikat és így is sikerült kiharcolni a továbbjutást. Ezen a meccsen szó szerint minden előfordult, ami csak lehetett és ebből nekünk tanulnunk és építkeznünk kell. Úgy gondolom, hogy mindez a javunkra fog válni a későbbiekben.

Február 13., csütörtök.
17:00 UTE–Jászberény (női Magyar Kupa, bronzmérkőzés) – Nyíregyháza; Tv: M4 Sport
19:30 Fatum-Nyíregyháza–Vasas Óbuda (női Magyar Kupa, döntő); Tv: M4 Sport