BL: A Nantes ellen nem ment a Vasasnak

Lejátszotta első hazai csoportmérkőzését a BL-ben a magyar bajnok Vasas Óbuda. Persze a hazai pálya csak idézőjeles, hiszen első alkalommal léptek pályára az Érd Arénában a márciusi Magyar Kupa bronzmeccs óta. Ugyan két szettig jól tartották magukat, a győzelemre is volt esélyük, a végjáték rendre az ellenfélnek sikerült jobban, a harmadik szettben pedig gyakorlatilag már csak a vendégek voltak a pályán.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló:

Vasas Óbuda – Nantes 0:3 (–23, –22, –11)

Érd, 800 néző. V: Kovalcsuk (ukrán), Paskievics (orosz).

Vasas: Ana Tiemi 1, Kostelanská 11, Kalicsanyin 4, Kjelstrup 3, Dékány 8, Abdulazimova 11. Csere: Mihály (liberó), Villám 1, Török 2, Gyimes, Bleicher, Ambrosio. Vezetőedző: Jakub Głuszak.

Nantes: Alanko 6, Vander Weide 17, Sylves 2, Gicquel 14, Schwabe 9, Schad 14. Csere: Burmazovics (liberó). Vezetőedző: Cyril Ong Vathanara.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 0:4, 8:9, 12:10, 13:13, 16:13, 17:16, 20:17, 22:18, 22:23. II. játszma: 0:4, 3:9, 9:10, 12:12, 12:15, 16:16, 18:17, 18:20, 21:21, 21:24. III. játszma: 2:4, 4:5, 5:13, 9:15, 10:21, 11:24.

Kissé idegesen kezdték a találkozót a piros-kékek, lehet, hogy benne maradt a csapatban még a szombaton, a Kaposváron kapott pofon. Mindenesetre a meccs első négy pontját a vendégek szerezték, azonban ezt követően kezdtek magukra találni a lányok, s előbb két pontra zárkóztak, 9:9-nél egyenlítettek, majd 10:10 után a vezetést is átvették. Jól játszott ebben az időszakban a magyar együttes, és meg is tudott lépni néhány ponttal. A végjátékban 22:18 is volt már a javukra, de ekkor valamiért támadásban elbizonytalanodtak. Nem sikerültek a befejezések, amit a vendégek kíméletlenül ki is használtak és sorozatban öt pontot szereztek. Ekkor ugyan még egyenlített a Vasas, de a következő két pont megint a Nantes-é lett (23:25).

A második felvonás is 0:4-gyel kezdődött, csak itt volt 3:9 is. Most innen álltak fel a piros-kékek, s egyenlítettek 12-nél. Most azonban nem tudták átvenni a vezetést. Ez 17:17-nél sikerült először… De sajnos csak egy labdamenet erejéig. Az eredmény utáni rohanás felemésztette az energiákat, s a végjáték megint a vendégeké lett (22:25).

A harmadik játszma elején végre nem kaptak egérutat a vendégek. Pontosabban nem a legelején, ezúttal 4:5 után jött a hullámvölgy, és sorozatban hat pontot szereztek a vendégek, de a szett közepén volt nyolc is a különbség. Hiába próbált meg cserékkel variálni Jakub Gluszak, csak nem akart beindulni a szekér. A végére pedig sajnos teljesen szétesett a piros-kékek játéka, és így aztán eléggé csúnyára sikeredett a befejezés (11:25).

Jakub Gluszak: – Ezen a szinten végig koncentrálni kell, muszáj minden szett minden szakaszában jól játszani. Rosszul kezdtünk, aztán visszajöttünk, aztán megint ők vezettek, az utolsó játszmában pedig elveszítettük az önbizalmunkat. Nem voltunk annyira messze tőlük, de hullámzó volt az első két szett. Egyébként semmivel sem leptek meg minket, pontosan azt játszották, amit vártunk.

A csoport állása: 1. Nantes 6 pont (6:1), 2. Conegliano 2 (3:2), 3. Vasas 1 (2:6), 4. Alba Blaj 0 (1:3)

November 27., szerda
19:00 Ried (osztrák) – Fino Kaposvár (férfi Challenge Kupa-selejtező)
19:00 VRCK – Tokat (török, férfi Challenge Kupa-selejtező)
20:00 Pénzügyőr – MAFC-BME (férfi Magyar Kupa, negyeddöntő, visszavágó); Tv: sportstream