A Vasasnak egy szettre futotta a tavalyi BL-döntős ellen

A pontszerzés nem jött össze, de egy játszmát el tudott rabolni a Vasas Óbuda a 2018-as Bajnokok Ligájában ezüstérmes Alba Blajtól. A szerb és holland klasszisokkal teletűzdelt román csapat így megelőzte a piros-kékeket a csoportban.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló:

Vasas Óbuda – Alba Blaj 1:3 (–20, –16, 13, –18)

Érd, 800 néző. V: Ferreira (portugál), Kurtiss (lett).

Vasas: Kostelanská 15, Kalicsanyin 7, Villám L. 2, Török 15, Abdulazimova 5, Ana Tiemi 1. Csere: Juhár, Mihály (liberók), Kjelstrup 18, Dékány, Bleicher R., Gyimes. Vezetőedző: Jakub Głuszak.

Alba Blaj: Gommans 6, Ninkovics 12, Stoltenborg 5, Busza 9, Alekszics 5, Baciu 22. Csere: Popovics (liberó), Knip, Csirovics, Gamma. Vezetőedző: Darko Zakocs.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 0:3, 1:6, 5:6, 6:10, 10:20, 16:24. II. játszma: 1:0, 3:3, 4:7, 7:8, 9:9, 10:13. 11:20, 14:24. III. játszma: 3:0, 6:2, 13:3, 20:7, 21:13, 24:13. IV. játszma: 3:4, 4:8, 8:13, 13:15, 16:16, 17:24.

A csoport állása: 1. Conegliano 8 pont (9:2), 2. Nantes 6 (6:7), 3. Alba Blaj 3 (4:7), 4. Vasas 1 (3:9)

Nem kezdték jól a mérkőzést a piros-kékek, hiszen 0:3-at és 1:6-ot is mutatott az eredményjelző. Ugyan sikerült egyszer visszazárkózni egy pontra, de ezt követően megint ellépett a román csapat, és innen már nem volt visszaút. A végén tíz pont is volt már az előnyük, s csak azért tűnt szorosabbnak a vége, mert négy szettlabdát is hárítottak az óbudaiak (20:25).

A második játszmát jobban kezdte a magyar csapat, s bár 7:4-nél megint ellépni látszottak a vendégek, egy időkérés után megint egyenlíteni tudott a Vasas. Sajnos a szett közepén megint a románok percei következtek, és itt most nem volt felzárkózás sem (16:25).

Persze az ellenfél keretét elnézve ez nem is csoda, hiszen a tavalyi BL-döntős csapat Európa-bajnok szerb és Eb-ezüstérmes játékosokkal van teletűzdelve. Mindezek ellenére a harmadik felvonásban viszont remekeltek a piros-kékek, 3:0-val adták meg az alaphangot és 13:3-nál számolt rá a Vasas-tábor tizet a románokra. Ugyan ekkor jött egy kisebb gödör, de sokat nem tudtak faragni a románok, és utána újra a magyar csapat percei következtek, így volt már 13 is közte. A vége pedig örömjáték és 25:13-as Vasas-siker.

A negyedik játszmára azonban megint a „régi” Blaj ment vissza és megint ők irányították a játékot. Ezúttal azonban a szett közepén sikerült ötpontos hátrányt is ledolgozni. 16:16 után azonban megint a románok percei következtek, s a Vasas ezt követően már csak két pontot szerzett (18:25).

Jakub Gluszak: – Talán túl későn kezdtünk el úgy játszani, ahogyan az elejétől szerettünk volna. Az első két szettben túl sok hibát követtünk el, aztán a harmadiktól harcoltunk és a terveink szerint röplabdáztunk. A negyedik felvonásban tizenhét tizenhatig közel voltunk az ellenfélhez, de aztán megint sokat rontottunk. Összességében elégedett vagyok, mert a lányok nem adták fel, és a legvégéig küzdöttek.

Darko Zakocs: – Az elejétől irányítottuk a mérkőzést, ám nem tudom, mi történt a csapatommal a harmadik játszmában. A lányok talán túlságosan megnyugodtak a vezetés után, de összességében jobban játszottunk, mint a Bajnokok Ligája eddigi mérkőzésein, fontos, hogy a két vereség után nyertünk.