A Vasas jutott elsőként a döntőbe

A harmadik mérkőzést játszották le vasárnap a Vasas–UTE elődöntős párharcban. Ahogyan az első két találkozón, úgy ezúttal is az alapszakasz győztes piros-kékek nyertek, így elsőként biztosították helyüket a fináléban.

Női Extraliga elődöntő, 3. mérkőzés:

Vasas Óbuda – UTE 3:1 (19, 21, –15, 17)

Folyondár utca, 350 néző. V: Jámbor, Adler.

VASAS: Török 8, Lopes Da Silva 10, Kostelanská 15, Dékány 9, Abdulazimova 16, Tiemi 5. Csere: Bozicevic, Juhár (liberók), Durst, Erzen 1, Mihály 2. Vezetőedző Jakub Gluszak.

UTE: Crittenden 19, Fortuna 6, Paradzik 3, Bagyinka 2, Váldez 14, Nagy V. 10. Csere: Hoque, Koszjak (liberók), Liliom 3, Bleicher R. 1, Carabali 1. Vezetőedző: Kántor Sándor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:4, 9:8, 13:10, 15:18, 18:18, 22:18, 24:19. II. játszma: 3:2, 10:5, 14:7, 19:13, 21:17, 24:21. III. játszma: 1:5, 5:12, 6:16, 10:21, 14:24. IV. játszma: 1:3, 6:6, 11:6, 14:11, 21:15, 24:16.

Az első két játszmában egyértelműen a Vasas megoldásai ültek, még akkor is, ha a nyitó felvonásban 18:15-ös hátrányban Jakub Gluszak, a Vasas mestere csapata piros nadrágjához hasonló arcszínnel, emelt hangon magyarázta a feladatokat. A 2:0-s vezetéshez kellett, hogy az UTE nyitásfogadása ne működjön, a feladó Bagyinka Fanninak olykor sprinteket kellett kivágnia a rosszul feltett labdák megjátszhatóvá tételéért. Az UTE-nek szerencséje se volt, a Vasas a második szettben úgy jutott játszmalabdához, hogy Mária Kostelanská leblokkolt labdája a szlovák lány hátáról-válláról pattant át pontot érően.

A lila-fehérek egyébként gyakran reklamáltak a játékvezetőknél, s ember legyen a talpán, aki megmondja, hogy egyik-másik keményen megütött labda súrolta-e egy-egy vasasos ujjbegyet, az viszont biztos, az UTE mindent bedobott a „párharcban maradásért.”

A harmadik játszmában a jó játékot is, míg a Vasas megtorpant, rengeteget hibázott. Ám hiába a szépítés, ahogyan az várható is volt, a negyedik játszma megint a hazaiaké lett.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Vasas javára.

Jakub Gluszak: – Az elejétől tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, hiszen az Újpestnek semmi veszítenivalója nem volt, nekünk annál több. Ugyanakkor túléltük a meccset, jól játszottunk, csak a harmadik szettben felejtettünk el röplabdázni, de aztán a negyedikben visszatértünk a szintünkre. A legfontosabb az volt, hogy mentálisan jól felkészültünk, az elsőtől az utolsó labdáig harcoltunk. Egy csapat, egy szív.

Kántor Sándor: – Ha úgy is tudunk játszani, mint a harmadik szettben, akkor nem értem, miért nem játszunk végig úgy. Ha fel tudnánk venni fejben ezt a tempót – és ez ott kezdődik, hogy már edzésen is sikerül –, akkor jönne egy hétvége, amelyen az elvárt szinten röplabdázunk. A Vasas sokkal labdabiztosabb játékosokból áll, mint a miénk, ezen még rengeteget kell dolgoznunk.

(Nemzeti Sport)

Női Extraliga-kvalifikáció, 6. forduló:

Budaörsön győzött, és ezzel újabb nagy lépést tett az Extraligába kerülés felé az 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem női röplabdacsapata. Sasa Nedeljkovic együttese 93 perc alatt biztosította be a 3:1-es sikert. Miklai Zsanett 18, Szűcs Kinga pedig 17 pontot szerzett a találkozón.

Budaörsi DSE – 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem 1:3 (21, –10, –24, –12)

Budaörs, 100 néző. V: Éva T., Bátkai-Katona.

BUDAÖRS: Pisák 7, Radomszki 9, Kilyénfalvi 3, Juraszik 4, Bleicher N. 12, Ostorházi 9. Csere: Maurer, Hernády (liberók), Deli, Szabó K. 3. Vezetőedző: Fekete Krisztina.

KAPOSVÁR: Leidgeb 8, Cseszljar 7, Iricsanyin 10, Vacsi 12, Miklai 18, Szűcs K. 17. Csere: Héri, Kanizsai 1 (liberók), Kalmár, Harmath, Horváth A. 2, Császár 5. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 16:13, 21:17. II. játszma: 3:8, 9:16, 9:21. III. játszma: 7:8, 11:16, 20:21, 23:24. IV. játszma: 2:8, 4:16, 7:21.

A két együttes szerdai, kaposvári mérkőzése sima hazai diadallal ért véget, de a Diamant-lányok jól tudták, hogy Budaörsön sokkal nehezebb dolguk lesz majd. Így is történt: a házigazda kezdte jobban a meccset, és az első percekben kiharcolt előnyt sikerült egészen a szett végéig megőrizni. A térfélcsere után nagyot változott a játék képe, a somogyiak jobban összpontosítottak, és mindössze 10 pontot engedélyeztek ellenfelüknek.

A harmadik játékrész hozta a legnagyobb küzdelmet: a vendégek a játszma közepén már öt ponttal vezettek, a jól küzdő BDSE azonban a hajrában egyenlített. A szett sorsa 24:24 után dől el, a jobb játékerőt képviselő kaposváriak javára. Mindezek után a záró etap már eléggé egyoldalúan alakult, a Diamant szinte tetszés szerint szerezte pontjait, és végül 25:12 arányban bizonyult jobbnak. Miklai Zsanett és Szűcs Kinga szorgalmasan termelte a pontokat, előbbi 18, utóbbi 17 pontig jutott.

Szasa Nedeljkovics:Nem úgy nyitottuk a mecset ahogy terveztük. Azt amire képesek vagyunk azt a második szettben kezdtük el játszani. Helyre állítottuk a nyitásfogadásunkat és stabilan fogadtunk a meccs végéig . Párhuzamosan elkezdtünk jól mezőnyözni is és ez elég volt a mai győzelemhez.

Női NB I:

Palotán aratott győzelmével a TFSE bebiztosította NB I-es tagságát is a következő idényre, míg a Palotára osztályozó vár a három NB II-es bajnok tornájának harmadik helyezettjével.

Palota – TFSE 1:3 (25, –14, –20, –12)

Sződliget utca, 50 néző. V: Éri, Bibók.

PALOTA: Széles-Neizer 2, Antal 9, Király D. 9, Rácz 7, Mester 6, Misinszki. Csere: Magyar, Durst H. (liberók), Mészáros Zs. 3, Halla P. 4, Benedek. Vezetőedző: Valasik Marietta.

TFSE: Villám Cs. 12, Németh J. 4, Araujo 22, Czakó 3, Oláh 15, Poór 9. Csere: Boller, Dobrovits (liberók), Szabó Á., Horváth Z., Veress, Rácz. Vezetőedző: Molnár István.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:5, 15:16, 19:21. II. játszma: 4:8, 10:16, 10:21. III. játszma: 5:8, 9:16, 14:21. IV. játszma: 2:8, 6:16, 9:21.

Valasik Marietta: – Gratulálok a TF-nek! Ma a lelkesebb csapat győzött, mi sajnos több sebből vérzünk.

Molnár István: – Az első játszmát elidegeskedtük, és akkor a Palotának is jobb megoldásai voltak. Viszont utána megtaláltuk a saját ritmusunkat és nem volt kérdés, hogy hová kerül a három pont.

DVTK Fux – Gödöllő 2:3 (–15, 23, –20, 25, –7)

Miskolc, 150 néző. V: Varjasi, Mezei.

DVTK: Kundrák 14, Szajkó 7, Sitku 3, Kovács E. 24, Kiss E. 13, Sitkey 2. Csere: Nagy Zs., Dömsödi (liberók), Egri 4, Bertók, Kiss V. Szakmai igazgató: Toma Sándor.

GÖDÖLLŐ: Nagy K. 3, Dégi 16, Ludmán 5, Körtvélyessy 7, Hackl 20, Bálintné Széles 15. Csere: Kovács A. (liberó), Barta, Ratkai 5, Tettamanti 8. Vezetőedző: Szabados István.

Toma Sándor: – Úgy gondolom, hogy nincs okunk szégyenkezni a mai mérkőzés után. Január óta három bajnokit játszottunk a jó erőkből álló Gödöllő ellen, és ebből egyszer mi nyertünk, kétszer pedig 3:2-re kaptunk ki. Most úgy látom, van egy olyan csapatunk, amelyre lehet építkezni a jövőben. Sajnálom az első és az utolsó szettet, mindkettő a nyitásfogadási hibák miatt ment el, a többiben remekül küzdöttünk. Aki kilátogatott erre a találkozóra, az magas színvonalú, jó röplabdát láthatott, hosszú labdamenetekkel. Köszönjük a szurkolóinknak az egész évben nyújtott biztatást. Bízom abban, hogy jövőre még jobb meccseket fogunk tudni játszani.

Szabados István: – Jó kis meccs kerekedett a találkozóból, ahol többnyire a felnőtt játékosok kaptak szerepet, hiszen a fiatalok tegnap a junior elődöntőben voltak érdekeltek. Jól kezdtünk, úgy tűnt sima mérkőzés lesz, de aztán felszívták magukat a hazaiak. Akár megnyerhettük volna négy játszmában is a meccset, de annak is örülök, hogy így sikerült. A győzelem kulcsa az a 18 blokkunk volt, illetve, hogy semlegesíteni tudtuk Kovács Edinát.

MÁR KAPHATÓK A JEGYEK A RÖPLABDA EB-RE!

A 2019-es női röplabda Európa-bajnokság budapesti mérkőzéseire ITT vásárolhatnak jegyet! A magyar válogatott mindegyik találkozóját a Papp László Sportarénában játssza.