A belgák kiszerválták női válogatottunkat

Az Európa Liga rajtjára készülő, több alapemberét is nélkülöző női válogatottunk 3:0-ra kikapott Beverenben a házigazda belga csapattól, és a ráadás negyedik játszmát is elvesztette. A belgák 14 ászt szereztek a mérkőzésen, míg a mieink ennek éppen felét.

BELGIUM – MAGYARORSZÁG 4:0 (12, 19, 19, 21)

Beveren. V: Herbots, Strobbe.

BELGIUM: Herbots 13, Janssens 7, I. Van De Vyver 6, Van Gestel 15, Sobolska 8, Grobelna 13. Csere: Guilliams 4, Valkenborg (liberók), Van Avermaet 4, J. Van De Vyver, Goliat 3, Lemmens 1, Strumilo 9, Stragier. Szövetségi kapitány: Gert Vande Broek.

MAGYARORSZÁG: Török 9, Nagy E. 9, Miklai 9, Dékány 11, Pintér 9, Tálas 2. Csere: Tóth F. (liberó). Szövetségi kapitány: Jan De Brandt.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 8:1, 16:6, 21:11. II. játszma: 8:2, 16:10, 21:13. III. játszma: 8:2, 16:7, 21:13. IV. játszma: 4:8, 16:12, 21:19.

Jan De Brandt: – Fizikailag erősebb nálunk a belga csapat, és hazai pályán nagyon jól szerváltak. A harmadik és negyedik szettben megérkeztünk a meccsbe, jól védekeztünk, valamint a nyitásaink is sokszor okoztak problémát a túloldalon. A két csapat paramétereit és a felkészülés jelenlegi szakaszát tekintve reális eredmény született.