A Kecskemét jutott először a kupadöntőbe

Három elődöntőt játszottak le a röplabda Magyar Kupában, amelyből az egyik már visszavágó volt. A Kecskemét a Pénzügyőr otthonában győzött, így egy éves szünet után ismét kupadöntőt játszhat. A másik ágon Kaposváron nyert a Kazincbarcika, így óriási lépést tett a finálé felé. A nőknél az első játszmában ugyan meglepte a Jászberény a címvédő Békéscsabát, de aztán beindult a BRSE-henger…

Férfi Magyar Kupa elődöntő, 1. mérkőzés:

Fino Kaposvár – Vegyész RC-Kazincbarcika 0:3 (–18, –23, –26)

Kaposvár, 300 néző. V: Vári, Árpás.

Fino: Bögöly 1, Vajda 6, Keen 1, Nikolov 13, Nagy J. 7, Kalmár 12. Csere: Pápai (liberó), Horváth K. 4. Szabó B. Vezetőedző: Demeter György.

Vegyész: Perez 6, Milev 8, Banai 8, Szabó D. 13, Mészáros D. 9, Juhász P. 9. Csere: Gebhardt Á. (liberó), Gebhardt N., Toronyai, Kozsla, Blázsovics. Vezetőedző: Daniel Oravec.

Az eredmény alakulása. I. szett: 5:8, 11:16, 13:21. II. játszma: 8:6, 16:12, 21:19. III. játszma: 4:8, 9:16, 18:21.

Demeter György: – Az első játszmában nagyon idegesen, nagyon feszülten játszottunk, ami rá is nyomta a bélyegét, nem tudtuk a saját játékunkat játszani. A második és a harmadik szettben is csak küzdöttünk, de az első nyitásaink nem sikerültek, ezután pedig mindig csak futottunk az eredmény után. Sajnos a sokkal tapasztaltabb, rutinosabb Kazincbarcika megérdemelten nyert és gratulálok nekik. De ha a visszavágón azt játsszuk, amit a második és a harmadik szettben, csak egy kicsit felszabadultabban, akkor talán még lehet esélyünk a visszavágón.

Daniel Oravec: – A korábbi mérkőzésekkel ellentétben nyitásban és fogadásban erősek voltunk, így könnyedén nyertük az első szettet. A harmadikban kiengedtünk, a Kaposvár felébredt, de nagy csatában megszereztük a hőn áhított győzelmet.

A visszavágót február 22-én játsszák.

Visszavágó:

Pénzügyőr – HÉP-Kecskemét 0:3 (–17, –22, –17)

Budapest, Kőér utca, 50 néző. V: Adler, Bodrogi.

Pénzügyőr: – Rása, Kecskeméti 1, Jánossy 3, Kovács S. 3, Szalai 4, Kiss D. 8. Csere: Manoogian, Bán (liberók), Galli, Bokor 1, Takács G. 5, Kiss N. 1. Vezetőedző: Weczera Csaba.

Kecskemét: Török R. 1, Szabó M. 5, Gacs 5, Kovács Z. 14, Kunert 2, Dávid 8. Csere: Deák (liberó), Krupánszki 5, Török Sz. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

Weczera Csaba: – Gratulálok a Kecskemétnek, megérdemelték a továbbjutást. Úgy érzem, hazai pályán lett volna esélyünk a továbbjutásra, de nem tudtuk megvalósítani a taktikánkat és rengeteg nyitást rontottunk.

Szasa Nedeljkovics: – Az előző mérkőzéseken már megmutattuk, hogy jobb csapat vagyunk, mint a Pénzügyőr. A mai napon egyetlen célunk volt, hogy kiharcoljuk a döntőbe jutást. Ezt a pályán nyújtott teljesítményünkkel meg is érdemeltük és most már nagyon várjuk a döntőt.

Döntőbe jutott a Kecskemét kettős győzelemmel

Nők, 1. mérkőzés:

Jászberény – Linamar-BRSE 1:3 (25, –15, –15, –19)

Jászberény, 300 néző. V.: Jámbor, Csizmarik.

Jászberény: Adamenya 1, Miklai 11, Ivonkina 10, Bleicher N. 2, Genesis 15, Pintér 7. Csere: Lékó (liberó), Borsos, Bertók, Schmidt. Vezetőedző: Deme Gábor.

BRSE: Mlinar 9, Dobi 9, Koseková, Ivanovic 15, Pekárik 9, Fresco 23. Csere: Molcsányi (liberó), Bodnár, Nagy E. 1. Vezetőedző: Alberto Salomoni.

Az eredmény alakulása. I. szett: 6:8, 16:14, 21:20. II. játszma: 5:8, 10:16, 12:21. III. játszma: 5:8, 8:16, 15:21. IV. játszma: 5:8, 11:16, 16:21.

Deme Gábor: – Az első szettben magas szintű játékot mutatott be mindkét csapat és a szerencsésebb gárda nyert, vagyis mi. A második játszmától nem tudtuk fenntartani a magas szintű koncentrációt, főleg a nyitásaink és nyitásfogadásaink puhultak fel és ezáltal a támadásaink sem voltak olyan jók. Azonban ekkor is voltak felvillanásaink, láttam pozitívumokat.

Alberto Salomoni: – Nem ismertük a Jászberény két új igazolását az első szettben nagyon jól játszott a hazai csapat. A folytatásban viszont egyre jobban játszottunk, ellentétben a berényiekkel. Még van egy visszavágó, nem jelenthetjük ki, hogy továbbjutottunk.