Magyar Kupa: előnyben a Fatum az elődöntőben

Egy nappal az utolsó negyeddöntő után már az elődöntő első mérkőzésére is sor került a Magyar Kupában. Ezen a házigazda Fatum-Nyíregyháza 3:1-es sikert aratott a legutóbbi hat kupadöntőben résztvevő Vasas Óbuda ellen. A visszavágót február 15-én játsszák.

Női Magyar Kupa-elődöntő, 1. mérkőzés:

Fatum-Nyíregyháza – Vasas Óbuda 3:1 (16, 19, –22, 12)

Nyíregyháza, 600 néző. V.: Tillmann, Vári.

Nyíregyháza: Matic 16, Kalotai 12, Villám 14, Fernandez 5, Kalicanin 14, G. Francesco 5. Csere: Tóth F. (liberó), Valdez 11, Kotormán. Vezetőedző: Horváth András.

Vasas: Vietti 3, Török 12, Haneline 8, Simic 13, Kostelanská 10, Bodovics 5. Csere: Kiss G., Juhár (liberó), Cappelli 1, Mihály, Durst A. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:5, 16:8, 21:12. II. játszma: 8:5, 16:9, 21:15. III. játszma: 6:8, 16:14, 18:21. IV. játszma: 8:3, 16:8, 21:12.

A fővárosi csapat csak a második és a harmadik játszmában volt egyenrangú ellenfele a hazaiaknak, s bár utóbbit meg is nyerték, ez csak arra elegendő, hogy ha a visszavágón három, vagy négy szettben győznének, akkor aranyjátszmában vívhatnák ki a döntőbe kerülést. Minden más eredménynél a nyíregyháziak 2009 után újra finálét játszhatnának a Magyar Kupában.

Horváth András: – Nagyon fontos mérkőzést sikerült megnyernünk, ráadásul jó arányban. Sok időnk nincs regenerálódni, hiszen vasárnap újabb mérkőzés következik idehaza, ugyancsak a Vasas ellen.

Jókay Zoltán: – Léptünk előre egy bizonyos dologban, ugyanakkor nagyon lassan és magas labdákkal játszottunk, amit a nyíregyháziak ki is használtak. Ha ezen tudunk javítani, akkor akár már ezen a héten is szebb eredményt tudunk majd elérni.

(Fotó: Vasas Attila)