A Slávia sem volt gond a BRSE-nek

A Linamar-BRSE, amely rendezőként amúgy is a MEVZA-kupa négyes döntőjének résztvevője, újabb győzelemmel erősítette meg helyét a Közép-európai Liga alapszakaszának második helyén. A csabai lányok ezúttal a szlovák Slávia Bratislavát győzték le magabiztosan, három játszmában.

Női MEZVA-kupa:

LINAMAR-BÉKÉSCSABAI RSE – SLÁVIA BRATISLAVA (szlovák) 3:0 (19, 14, 14)

Békéscsaba, 1500 néző. V: Milinovic, Muha (horvátok)

BÉKÉSCSABA: Mlinar 9, Dobi 11, Kosekova 2, Ivanovics 12, Pekárik 8, Fresco 10. Csere: Molcsányi, Szpin (liberó), Ludmán 1. Vezetőedző: Alberto Salomoni.

SLÁVIA BRATISLAVA: Widerman 3, Sunderliková 6, Sepelová 4, Szabóová 4, Töröková 2, Fricová 7. Csere: Herdová 3, Kvasnová. Vezetőedző: Michal Matusov.

Az eredmény alakulása. I. szett: 3:2, 4:6, 6:9, 9:12, 15:12, 18:13, 21:19. II. szett: 5:0, 7:4, 13:6, 21:10. III. szett: 3:0, 7:2, 8:5, 13:5, 16:9, 20:10.

Alberto Salomoni: – December 22-e óta nem játszottunk mérkőzést, ezért kicsit aggódtam, fel tudjuk-e venni a ritmust. Az első szett első felét leszámítva jó és pozitív választ adott a csapat, végül könnyen hoztuk a mérkőzést, bár a Slávia a kupa-sorozatban mutatottnál jobb csapatnak tűnik.

Matusov Michal: – Erős csapat ellen játszottunk, amelyik keveset hibázott. Nem úgy, mint mi, nekünk gyengék voltak a támadásaink. Ami labdát átjuttattunk a békéscsabai térfélre, nagyon gyorsan visszajöttek.

Az állás: 1. Olomouc (cseh) 17 pont (7 mérkőzés), 2. Linamar-BRSE 16 (7), 3. Branik Maribor (szlovén) 12 (4), 4. Calcit Kamnik (szlovén) 7 (5), 5. Mladost Zagreb (horvát) 6 (3), 6. Strabag Bratislava (szlovák) 6 (4), 7. Fatum Nyíregyháza 6 (5), 8. Vasas Óbuda 4 (6), 9. Slávia Bratislava (szlovák) 1 (4), 10. Sokol Post NŐ (osztrák) 0 (4)

(Forrás: Nemzeti Sport, fotó: Szőcs Pál/SzPortfotók)