Ki korán kel, az szlovént ver

Jól kezdődött a pénteki nap a mieinknek Győrben, hiszen U17-es válogatottunk 2:1-re legyőzte az eddig veretlen Szlovéniát. Sajnos azonban ez is kevés volt a négy közé kerüléshez, mert a hármas körbeverésből a mieink jöttek ki a legrosszabbul. Így délután Ausztria ellen, az ötödik helyért folytatták a lányok, akiket 3:0-ra győztek le. Nem járt jobban Mariborban férfi U19-es csapatunk sem, pedig az első játszmát elcsenték a házigazda szlovénoktól, ezt követően azonban fordítottak a hazaiak. Az U18-as lányok Szlovákiától és Horvátországtól szenvedtek vereséget, az U18-as fiúk 2:0-s vezetésről kaptak ki a negyeddöntőben Izraeltől.

Leány U17-es MEVZA-torna, Győr:
Magyarország – Szlovénia 2:1 (22, 20, –17)
Magyarország: Orosz, Berkó 3, Vecsey 10, Kiss A. 7, Sziládi 9, Tatár 4. Csere: Kertész, Karkusz (liberók), Bakai 2, Boskó 2, Araczki 1, Szabó L. 4. Szövetségi edző: Kőnig Gábor.
Szlovénia: Sijanec 3, Spoljaric 1, Rituper 6, Gorsek 8, Lorber Fijok 7, Jerala 4. Csere: Banko (liberó), Kavcic 11, Friskovec, Kovacic. Szövetségi edző: Boris Klokocovnik.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:8, 9:12, 16:13, 17:17, 20:18, 21:21, 24:21. II. játszma: 6:8, 14:10, 16:14, 18:17, 21:17, 24:19. III. játszma: 7:8, 11:16, 14:21, 16:24.

A mieink abban a tudatban léptek péntek reggel pályára a szlovénok ellen, hogy csak 3.0-s siker esetén juthatnak az elődöntőbe, és akkor is nagyon számolgatni kell. Kicsit álmoskás kezdés után az első szett közepén aztán Vecsey Fanni nyitássorozatával fordítottak mínusz háromról plusz háromra, majd 21:21 után sorozatban három ponttal ennyi szettlabdánk is volt, amelyből már a másodikat Kiss Anna révén be is bombázták (25:22).

A második szett forgatókönyve is hasonlóan alakult: az elején a szlovénok vezettek, de aztán a szett közepén fordítottak a lányok, s ezúttal 18:17 után léptek meg s ezúttal öt szettlabdájuk is volt, amiből a másodikat a hálóba nyitották (25:20).

Kőnig Gábor a harmadik játszmában lehetőséget adott a cserejátékosoknak is, gyakorlatilag két játékos maradt csak a pályán a kezdőből. Azonban az első szünetig ők is remekül tartották magukat, mindössze egy pontos előnyt mutatott ekkor az eredményjelző. A játszma közepe azonban ezúttal a szlovénoké volt, és innen már nem is sikerült visszajönni (17:24).

Ez egyben azt is jelentette, hogy a mieink csak akkor juthattak volna az elődöntőbe, ha az eddig nyeretlen Izrael legyőzi Horvátországot. A meccs első két szettjét azonban a horvátok nyerték, így eldőlt, hogy a lányok ma 14:30-kor várhatóan Ausztriával, szombaton 13:30-kor pedig Izraellel játszanak majd az 5-7. helyért.

Kőnig Gábor: – Annak ellenére, hogy már volt egy győzelmünk, ez most egy igazán komoly skalp volt. Ezt a küzdeni tudást és koncentrációt szeretném majd látni a lányoktól egy hét múlva az Európa-bajnoki selejtezőkön is, mert akkor abból valami nagyon szép dolog is kisülhet.

A csoport végeredménye: 1. Horvátország 4 pont (7:2), 2. Szlovénia 4 (6:3), 3. Magyarország 4 (4:5), 4. Izrael 0 (1:8)

Az 5-7. helyért:
Magyarország – Ausztria 3:0 (23, 27, 20)
Magyarország: Kiss A. 6, Boskó 5, Vecsey 6, Bakai 7, Sziládi 12, Tatár 3. Csere: Kertész, Karkusz (liberók), Kis D. 4, Szabó L. 13, Berkó. Szövetségi edző: Kőnig Gábor.
Ausztria: Trauner 2, Trailovic 6, Janka 6, Schlappack 9, Wickl 1, Ubiparip 6. Csere: Fuchs (liberó), Saric 11, Rabitsch 1, Kaltenleitner 1, Lippitsch, Rihs. Szövetségi edző: Evelyn Siebert.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 13:13, 16:15, 21:18, 24:21. II. játszma: 1:5, 4:8, 7:12, 10:16, 17:20, 22:22, 24:22. III. játszma: 8:6, 9:10, 16:14, 21:17, 24:19.

Az osztrákok egymás után a második meccsüket játszották, ami a találkozó elején nem nekünk kedvezett, hiszen ők be voltak melegedve. Vezettek is az első szünetben három ponttal, aztán viszont fokozatosan dolgozta le hátrányát a magyar csapat, így a második szünetben már eggyel a mieink mentek. A végjáték aztán hárompontos magyar vezetésnél kezdődött, s ennyi szettlabdája is volt a mieinknek, de aztán végül csak a harmadikat sikerült kihasználni egy osztrák outnak köszönhetően (25:23).

A második szett olyan nyögvenyelősen indult, ahogyan az első lezárult: négy, majd hat ponttal is vezettek az osztrákok. A második technikai szünet után azonban óriási hajrába kezdtek a mieink, akik 22:22-nél érték utol az ellenfelet, majd meg sem álltak 24-ig. Ezúttal azonban nem volt elég a két szettlabda, sőt újabb négy kellett hozzá, hogy végül befejezzük a játszmát, de a lényeg az újabb szettgyőzelem, arról nem is beszélve, hogy ezúttal küzdeni tudásból is jelesre vizsgáztak a lányok (29:27).

A siker feldobta a lányokat, akik jól kezdték a harmadik játszmát is, gyakorlatilag egy pont erejéig engedték csak vezetni az osztrákokat, de aztán azonnal visszavették a játék irányítását, a második szünet után pedig fokozatosan meg is léptek. Ezúttal a hajrá is izgalommentes volt: az öt meccslabdából a másodikat Sziládi Viktória révén használták ki a mieink (25:20).

A lebonyolítás sajátossága, hogy hiába nyerték meg negyedik mérkőzésükből már a harmadikat a mieink, ötödiknél jobbak így sem lehetnek. Utolsó meccsüket szombaton 13:30-kor játsszák a lányok Győrben, Izrael ellen.

Kőnig Gábor: – Ismét bebizonyosodott, hogy a keret minden tagjában meg lehet bízni, lehet rájuk építeni. Eddig talán ez volt a legnehezebb mérkőzésünk, mert kezdenek lemerülni az elemek.

A győztes pont:

Az osztrákok elleni utolsó pont… (Leány U17 MEVZA-torna, Győr, 2017.12.29)

Az osztrákok elleni utolsó pont… (Leány U17 MEVZA-torna, Győr, 2017.12.29 – by Szabados István)

Közzétette: Magyar Röplabda Szövetség – 2017. december 29.

Az első elődöntőben Csehország hatalmas csatában nyert 3:2-re Szlovénia ellen, a másodikban sokkal simábban győztek 3:1-re a horvátok Eb-selejtezőbeli ellenfelünk, Szlovákiával szemben.

Női U18-as MEVZA-torna, Maribor (Szlovénia):
Szlovákia – Magyarország 3:0 (17, 24, 20)
Harmadik mérkőzését is elvesztette női U18-as csapatunk, ám a második játszmában szettlabdája is volt a mieinknek a szlovákok ellen.

Horvátország – Magyarország 3:1 (16, –17, 21, 10)
A horvátok ellen már egy szettnyerésre is futotta a csapatnak.

Az állás: 1. Szlovákia 12 pont (12:2), 2. Szlovénia 12 (12:2), 3. Csehország 6 (8:6), 4. Horvátország 5 (6:8), 5. Ausztria 1 (4:12), 6. Magyarország 0 (1:12)

Férfi U19-es MEVZA-torna, Maribor (Szlovénia):
Szlovénia – Magyarország 2:1 (–19, 21, 21)
Remek kezdés után sajnos végül címvédő férficsapatunk vereséget szenvedett a házigazda Szlovénok ellen, így ők is csak akkor juthatnak az elődöntőbe, ha Szlovákia 2:1-re legyőzi Izraelt a csoport utolsó találkozóján. Ez nem sikerült, így a mieinknek marad az 5-7. hely amiért a mieink Horvátországgal és Szlovákiával meccselnek. A döntőt Csehország és Szlovénia vívja.
A csoport végeredménye: 1. Szlovénia 6 pont (8:1), 2. Izrael 4 (5:4), 3. Magyarország 2 (4:5), 4. Szlovákia 0 (1:8)

Fiú U18-as MEVZA-torna, Zlín (Csehország), negyeddöntő:
Magyarország – Izrael 2:3 (14, 26, –22, –22, –13)
Magyarország: Iván G. 5, Matyiák 10, Laczi 6, Tomanóczy 9, Flachner 22, Iván B. 17. Csere: Oláh (liberó), Boa 6, Csordás, Soyvural. Szövetségi edző: Bodonyi Ákos.
Izrael: Meiri 9, Mullaem 15, Asaf 18, Lavon 6, Zaher 8, Rawitz 9. Csere: Atias (liberó), Abo 1, Horovitz 4. Szövetségi edző: Baram Sagi.
Bodonyi Ákos: A játék akarati tényezőiben sikerült előrelépnünk. A győzelem lehetősége ott volt az orrunk előtt, a legfontosabb pillanatokban azonban nem tudtuk megoldani a egyszerűbb szituációkat sem. A szélső játékosok támadóhatékonyságával nem voltam maradéktalanul elégedett. Az Eb-selejtezőre való felkészülés szempontjából a mérkőzés hasznos volt, az eredmény viszont fájó.
A csapat pénteken reggel 9 órától Horvátországgal küzd majd meg az 5. helyért. A döntőben Csehország és Szlovákia találkozik majd.