Az újonc ellen is három szettben győzött a címvédő

Tovább őrzi veretlenségét a címvédő a férfi röplabda NB I-ben, a Fino együttese az előzetesen vártnál szorosabb játszmákban győzte le 3:0 arányban az újonc MÁV Előre gárdáját. A MAFC-BME értékes sikert aratott Sümegen, a Szolnok pedig visszafogott teljesítményt nyújtva is begyűjtötte a három pontot Debrecenben.

Fino Kaposvár SE – Székesfehérvári MÁV Előre SC 3:0 (21, 18, 23)

Kaposvár, 300 néző. V.: Szarka, Halász E.

Fino: Bögöly 10, Kulcsár 8, Keen 4, Nikolov 12, Nagy J. 5, Kalmár 9. Csere: Pápai (liberó), Kiss M., Szabó Barna 3, Szabó Bence. Vezetőedző: Demeter György.

MÁV: Náhol, Balogh P. 5, Stefanovics 6, Németh Zs. 13, Neukum 9, Halász 1. Csere: Takács (liberó), Nagy B., Sziládi, Szőke. Vezetőedző: Németh Ödön.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 15:16, 21:19. II. játszma: 8:6, 16:14, 21:16. III. játszma: 7:8, 15:16, 21:20.

Demeter György: Örülök, hogy megőriztük veretlenségünket, és annak is, hogy újabb szettveszteség nélküli meccset nyertünk meg. A jövőre nézve, amiben javulnunk kell, az a koncentráció. Ebben akadtak gondjaink ma is, a mérkőzések folyamán végig élesnek kell lennünk.

Németh Ödön: Pozitívan tudnám értékelni a fiúk teljesítményét: amit tudnak, annak a 80%-át szerintem teljesítették. Sajnálom, hogy nem volt elég cserelehetőségem, elsőszámú feladónk, Tóth András lebetegedett, már második hete nem számolhatok vele. A fiatalok jól teljesítettek, és így két játszmában is jó ellenfelei tudtunk lenni a sokkal esélyesebb Kaposvárnak.

Sümegi RE – MAFC-BME 1:3 (-16, -13, 16, -20)

Sümeg, 50 néző. V.: Kiss Z., Szabó Zs.

Sümeg: Erki 14, Sow 6, Benedek, Kaposi 17, Nagy P. 6, Balla Sz. 4. Csere: Sárközi (liberó), Óhidi, Csike, Illés 3. Vezetőedző: Tamás Zoltán.

MAFC: Kun 14, Eke 6, Posztós 18, Farkas 4, Szabó B. 11, Schildkraut 4. Csere: Tari, Varga (liberók), Bakóczi, Bán 6. Vezetőedző: Schildkraut Krisztián.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:8, 6:16, 11:21. II. játszma: 7:8, 10:16, 13:21. III. játszma: 8:5, 16:11, 21:15. IV. játszma: 6:8, 16:14, 18:21.

Tamás Zoltán: A harmadik játszmától küzdött becsülettel a csapat. Az első két szett ajándékpontjai megbosszulták magukat.

Schildkraut Krisztián: Nagyon örülök, hogy nyertünk. Az első két szettben koncentráltan, jól játszottunk. Utána leengedtünk, és saját magunknak tettük nehézzé a folytatást. A negyedik játszmában küzdöttünk, megmutattuk, hogy van tartásunk. Gratulálok fiúknak!

DEAC – Szolnoki Röplabda Akadémia 0:3 (-25, -19, -19)

Debrecen, 50 néző. V.: Bodrogi, Csizmarik.

DEAC: Pallós 3, Barna 4, Nagy A. 3, Szikszai 7, Chun-ju 8, Remete 4. Csere: Mészáros (liberó), Kusnyér 3, Ötvös 1. Vezetőedző: Fodor Antal.

Szolnok: Guzmics 6, Fülöp 3, Varga Z. 8, Gönczi 8, Tamasi 8, Kholmann 8. Csere: Farkas (liberó), Bíró 3, Soyvural, Szabó P. 1. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.

Fodor Antal: Az első játszma végkimenetele befolyásolta a mérkőzés eredményét. Összességében a Szolnok megérdemelte a győzelmet. Nem játszottunk rosszul, nem játszottunk alárendelt szerepet. Mi még keressük a csapatunkat, és bízom benne, hogy még tovább tudunk majd javulni.

Gulyás Ferenc: Visszafogott játékkal is győzni tudtunk. Egy mérkőzéshez sem lehet úgy hozzáállni, ahogy azt mi tettük, így nem vagyok elégedett a látottakkal. Ez nem méltó a szolnoki csapathoz és a röplabdához. Mindenképpen változtatni akarunk a folytatásban.