Az Újpest Gödöllőn, a Vasas Nyíregyházán nyert

Három mérkőzéssel folytatódott szombaton az NB I-es női röplabda-bajnokság. A nap rangadóján a Vasas ötjátszmás mérkőzésen győzött a Nyíregyháza vendégeként, a 31 pontos bosnyák Simic vezérletével. A Budaörs két szoros és egy sima szettet nyerve 3:0-ra verte a vendég Haladást, míg az Újpest ugyanilyen arányban, a vártnál talán könnyedébben hozta a Gödöllő elleni idegenbeli mérkőzését.

Női NB I, A-csoport:

Penta Gödöllői RC – Újpesti TE 0:3 (–17, –22, –16)

Gödöllő, 500 néző. V: Horváth M., Nagy L.

Gödöllő: Nagy K. 5, Lutter E. 4, Hackl 8, Lakatos 10, Horváth P. 3, Széles 8. Csere: Kovács A. (liberó), Vecsey 1, Király A., Tóth-Bagi, Nagy A., Halla G., Körtvélyessy. Vezetőedző: Grózer György.

UTE: Bleicher R. 5, da Silva 15, Nagy V. 5, Dégi 10, Szűcs 5, Bezsandolszka 8. Csere: Kötél D. (liberó), Ancsin, Bosio, Czina 4, Tapia 1. Vezetőedző: Horacio Bastit.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 9:16, 13:21, 17:24. II. játszma: 8:5, 16:14, 20:21, 22:21. III. játszma: 6:8, 9:16, 13:21, 16:24.

Grózer György: – Egész héten jól ment a nyitás és a nyitásfogadás az edzéseken, de ebben a csarnokban csak tegnap voltunk a meccs előtt. Gyakorlatilag ez olyan, mintha otthon is idegenben játszanánk, és ezen ment el a mai meccs. Ezen igazán elgondolkozhatnának azok, akik csak egy edzésalkalmat biztosítanak a város legeredményesebb csapatsportága számára.

Horacio Bastit: – A győzelemmel elégedett vagyok, de a mutatott játékkal nem. Az első és a harmadik játszmában jól ment a nyitás és a nyitásfogadás is, a másodikban azonban megzavarodtunk és ekkor a hálónál sem mentek úgy a dolgok, ahogy kellett volna. De hétről hétre érezhető a fejlődés, a következő meccsen megint javulni fogunk.

Budaörsi DSE – Haladás-Szombathely 3:0 (23, 17. 23)

Budaörs, 50 néző. V.: Kiss Z., Pőcze.

Budaörs: Szabó L., Tóth E. 9, Ostorházi 2, Vezsenyi 10, Radomszki 6, Kilyénfalvi 8. Csere: Szabó D. (liberó), Juraszik 2, Zolnai, Szoboszlai, Szabó K., Maurer. Vezetőedző: Bagics Bence.

Szombathely: Bagyinka, Reljic 7, Kinser 5, Kalman 3, Bokor 1, Paradzik 5. Csere: Zoltán A., Farkas B. (liberók), Fazekas, Merklinné, Horváth D., Dancsecs. Vezetőedző: dr. Mucsi Péter.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 16:15, 19:21. II. játszma: 8:4, 16:13, 21:15. III. játszma: 7:8, 15:16, 21:19.

Bagics Bence: Gratulálok a csapatnak! Az első szettben próbáltuk kiismerni ellenfelünk játékát, a folytatásban pedig már mi uraltuk a mérkőzést. A harmadik játszmában egy kis hullámvölgy után végül megnyertük a találkozót. Ez egy fontos siker volt számunkra

Mucsi Péter: Saját magunkat vertük meg ezen a mérkőzésen. Sokkal többet tudunk annál, mint amennyit meg tudtunk mutatni magunkból. Bízom benne, hogy utolérjük magunkat.

Női NB I, B-csoport:

Fatum-Nyíregyháza – Vasas Óbuda 2:3 (26, -25, -21, 24, -13)

Nyíregyháza, 700 néző. V.: Tillmann, Adler.

Nyíregyháza: Kotormán 1, Matics 18, Vacsi 6, Valdez 21, Szombathelyi 6, Kalicanin 13. Csere: I. Francesco (liberó), Kundrák, Villám 4. Vezetőedző: Horváth András.

Vasas: Török 13, Bodovics 4, Simic 31, Cappelli 15, Haneline 17, Durst 3. Csere: Kiss G. (liberó), Kostelanska. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 16:14, 21:18. II. játszma: 5:8, 15:16, 21:20. III. játszma: 6:8, 14:16, 17:21. IV. játszma: 8:7, 16:14, 21:19. V. játszma: 3:5, 8:10, 10:12.

Horváth András: Nagy csata volt, ilyen meccsünk még nem volt a szezonban. Mindkét csapat hibázgatott, de a szezonnak ebben a szakaszában ez még benne van.

Jókay Zoltán: Örülök, hogy különösebb hullámvölgyek nélkül lehoztuk az összecsapást, és mindig volt valaki, aki tolta a szekeret.