U18-as Eb-selejtező: Magabiztos győzelem a dánok ellen

Imponáló győzelemmel kezdte az Európa-bajnoki selejtezőket a magyar női U18-as válogatott Jászberényben. A dán csapat mindössze az első játszmában tudott komolyabb ellenállást kifejteni. Szombaton Spanyolország következik.

NŐI U18-AS EB-SELEJTEZŐ:
Magyarország – Dánia 3:0 (21, 13, 16)
Jászberény, 300 néző. V: Niedbal (lengyel, Akdemir (török).
Magyarország: Kotormán 3, Szedmák 14, Kundrák 9, Glemboczki 3, Ambrosio 2, Kökény 9. Csere: Schwegler, Pap (liberók), Petrenkó, Mihály 5, Kovács L., Lesi. Szövetségi kapitány: Csizmadia Szabolcs.
Dánia: Grundsöe 2, Windeleff 6, Espersen 3, Mogensen 6, Mellmölle 7, Jörgensen 5. Csere: Nielsen, Blomberg (liberók), Traun, Jeppesen 4, Christensen, Empacher. Szövetségi kapitány: Kim Buchwald.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:1, 4:7, 7:8, 11:13, 15:16, 21:19, 24:21. II. játszma: 4:0, 8:2, 12:5, 12:9, 16:11, 20:11, 24:13. III. játszma: 6:0, 8:2, 9:5, 14:8, 16:9, 20:11, 24:15.

Remekül kezdték a mieink a meccset, el is húztak 4:1-re, ám ezután beragadtak egy állásba, s villámgyorsan fordított az ellenfél. Az első szünetet követően aztán fej fej mellett haladt a két csapat, a mieinknél azonban megsérült a liberó, Schwegler Stefánia. Ez sem zavarta azonban meg a csapatot, s 19:19 után, a csereként beállt Petrenkó Brigitta vezérletével ismét a mieink vették át a vezetést. Kökény Petra szerváival aztán három játszmalabdánk is volt, amelyből már az elsőt beejtette a kecskeméti játékos (25:21).

A második játszma is remekül indult, Kundrák Eszter szerváival már 4:0, a szünetben pedig 8:2 volt az állás. Ugyan 12:5 után volt egy hullámvölgye a mieinknek, de három pontnál közelebb így sem tudtak kerülni, s ezt követően pedig már ellenállhatatlanok voltak a mieink, s 11 szettlabdájukból ezúttal Glemboczki Zóra ütötte be az elsőt, egy hosszan fogadott nyitás után (25:13).

A harmadik felvonást 6:0-val indította az ekkor a feladó poszton már Petrenkóval kezdő magyar csapat. Ezt az előnyt aztán könnyedén tartották a lányok, sőt, a második technikai szünetet követően már kilenc ponttal is vezettek. A végén ennyi mérkőzéslabdájuk is volt, s ezúttal a másodikat sikerült kihasználnia a lányoknak, akik magabiztos győzelemmel kezdték a tornát (25:16).
A találkozó legjobbjának a liberó Pap Dorkát választották.

Csizmadia Szabolcs: – Nagyon örülök, hogy sikerült győzelemmel bemutatkoznunk, annak pedig még jobban, hogy a második játszmától kezdve felszabadultan tudtunk játszani. Az is nagyon jó, hogy sikerült mindenkinek játéklehetőséget adnom, így átestek a tűzkeresztségen. Egy lépéssel közelebb kerültünk az álmainkhoz.

Kim Buchwald: – A mérkőzés elejével elégedett vagyok, akkor jól támadtunk, de a mérkőzés ott dőlt el, hogy a magyarok blokkja nagyon jó lett és a támadásaik is eredményesek voltak.

A nap másik mérkőzésén:
Németország – Spanyolország 3:0 (10, 23, 15)

A csoport állása: 1. Németország 3 pont (3:0, 75:48), 2. Magyarország 3 (3:0, 75:50), 3. Dánia 0 (0:3, 50:75), 4. Spanyolország 0 (0:3, 48:75)