Nem ízlettek a különleges szabályok a mieinknek

Második törökországi edzőmérkőzésén is túl van a szeptember végi Európa-bajnokságra készülő magyar női röplabda-válogatott. A speciális szabályok szerint lejátszott találkozón a hazaiak U23-as csapata győzött 4:2-re.

Törökország U23 – Magyarország 4:2 (9, –13, 8, 3, 15, –14)
Törökország U23: Özbay, Baladin 7, Kalac 7, Aydinlar 12, Senoglu 13, Zent 6. Csere: Dumanoglu, Aykac (liberók), Akin 2, Sahin 6, Germen, Güveli 3, Günes 4, Dilik 1. Edző: Ataman Güneyligil.
Magyarország: Tálas 1, Dékány 6, Nagy E. 1, Liliom 6, Szakmáry 12, Dobi 8. Csere: Szpin, Tóth F. (liberók), Soós 5, Villám, Bleicher. Szövetségi kapitány: Alberto Salomoni.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:2, 9:2, 9:5, 12:8, 14:9. II. játszma: 4:2, 4:6, 9:6, 9:11, 13:12. III. játszma: 5:5, 9:10, 14:12, 14:16, 15:22, 18:24. IV. játszma: 2:2, 14:2. V. játszma: 0:3, 2:6, 3:8, 7:8, 9:9, 10:13, 13:14. VI. játszma: 8:7, 10:11, 12:12, 12:14.

Speciális szabályok szerint rendezték a mieink második isztambuli edzőmeccsét, mert az U23-as világbajnokságot kísérleti jelleggel 4 nyert, 15 pontig tartó szettre játszották, s ugyebár a házigazdák erre készültek. Viszont végre a nagy csarnokban játszhatták le a találkozót.

A mieink kissé nehezen melegedtek bele a játékba, mert mire észbe kaptak, már 9:2-re vezetett az ellenfél. Ezt követően ugyan tudták tartani a lépést, sőt egy kicsit közelebb is jöttek, de a játszma így is elment (15:9).

A második szettben már nem engedték el a mieink a törököket, sőt 6:4-re vezettek is, de aztán Akin sorozatban ötször szerválhatott, így aztán megint a törökök vezettek hárommal. Ezután viszont Szakmáry Gréta percei következtek, most ő nyitott ötször, s eközben hol védhetetlenül bombázott, hol szemfülesen ejtett, így visszavettük a vezetést, de aztán megint egy gödör és a végjáték 13:13-ról kezdődött. Dékány Berni blokkjával aztán sikerült játszmalabdához jutni és egy török hiba után ki is egyenlíteni a szettarányt (13:15).

A mieink jól játszottak a harmadik játszma elején is, de 5:5 után megint jött egy hullámvölgy, és mindössze egy pontot szereztek annyi idő alatt, míg a hazaiak szettlabdáig jutottak. Ezután ugyan jól hajráztak, de a törökök így is biztosan jutottak ismét vezetéshez (15:8).

Sajnos a hullámvölgy a negyedik játszmára is áthúzódott: 2:2 után sorozatban 12 pontot szereztek a törökök, így aztán ennek a játszmának elég csúnya lett a vége (15:3).

Ez azért egy kicsit magához térítette a lányokat, mert az ötödik szettet elsöprő lendülettel kezdték, s meg sem álltak 8:3-ig. Ekkor viszont alaposan ránk ijesztettek a törökök, mert 9:9-nél már egyenlő volt az állás. Szerencsére ekkor megint sikerült megugrani, és játszmalabdánk is volt, de annak ellenére, hogy volt lehetőség kihasználni, végül nem sikerült, míg a törökök aztán egy ásszal tettek pontot a szett végére (17:15). Mint utóbb kiderült, ezen múlt az újabb döntetlen.

A hatodik játszma is szoros meccset hozott, felváltva vezettek a csapatok. A végén aztán sorozatban két játszmalabdája is volt a mieinknek, de ezúttal sem sikerült kihasználni. Szerencsére Soós Niki bombájával megint a mieink előtt adódott lehetőség és ezt már nem hibázták el a lányok (14:16).