EYOF: szettlabda az Európa-bajnok ellen

Második mérkőzését is elvesztette férfi junior válogatottunk a Győrben zajló Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon. Az ellenfél ezúttal az Európa-bajnok Csehország volt, s a vereség ellenére a mieink sokkal jobb teljesítményt nyújtottak, mint a nyitó napon.

FÉRFI RÖPLABDA EYOF, GYŐR
Magyarország – Csehország 0:3 (–18, –19, –24)
Győr, Egyetemi Sportcsarnok, 400 néző. V: Suciu (román), Cevik (török)
Magyarország: Szabó Barna 2, Kiss Máté 7, Flachner 3, Horváth K. 9, Csizmadia, Szabó M. 3. Csere: Hartyányi (liberó), Fülöp 1, Kiss Marcell 12, Szabó Bence. Szövetségi kapitány: Tomanóczy Tibor.
Csehország: Piskácek 3, Svoboda 14, Rohácek 11, Sotola 17, Polak 13, Horak 2. Csere: Pavlicek (liberó), Drozen. Szövetségi kapitány: Leos Sramek.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:5, 5:8, 10:12, 15:16, 15:20, 17:20, 16:24. II. játszma: 6:8, 9:10, 12:16, 14:20, 16:23, 17:24. III. játszma: 6:8, 7:10, 12:11, 14:16, 16:19, 22:22, 24:23.

A hétfőivel ellentétben kifejezetten jól kezdte a mérkőzést válogatottunk az Európa-bajnok Csehország ellen, hiszen 5:5-ig fej fej mellett haladt a két csapat, s ezt követően ugyan megléptek a csehek, a második szünet előtt ismét egyenlő, 15:15 volt az állás. Sajnos a szünet ezúttal rosszkor jött, mert azonnal megint három lett a különbség. Tomanóczy Tibor ki is kérte első idejét, de ez sem segített: újabb két cseh pont és újabb időkérés következett. Ezután ugyan sikerült két pontot szerezni – Fülöp Péter például csereként nyitott ászt –, de így is hat szettlabdája volt az ellenfélnek, amelyből már az elsőt sikerült kihasználniuk (18:25).

A második játszma megint hasonlóan kezdődött (három nyitást is rontott az ellenfél), 6:6 után azonban megint a csehek voltak kétszer is eredményesek. Szerencsére a szett közepéig nem tudták lerázni a mieinket, amiben komoly szerepe volt az első szettben beálló, aztán a csapatban ragadó Kiss Marcellnek is. A második szünet előtt viszont megint jött egy hullámvölgy, s így pillanatok alatt négy ponttal ugrott meg az ellenfél. A hullámvölgyből aztán sikerült kilábalni, de közelebb kerülni már nem (19:25).

A harmadik szett eleje kísértetiesen emlékeztetett az előzőre: 6:6 után kettő volt közte a szünetben. Aztán lett belőle három is, de Tomanóczy Tibor egy időkéréssel rendezni tudta a sorokat. Annyira, hogy Kiss Máté pontjával még a vezetést is átvettük, de sajnos a második szünetben megint az ellenfélnél volt az előny. Ettől függetlenül ebben a szettben tartották a legtovább magukat a mieink, sőt 22:22-nél kiegyenlítettek, majd szettlabdájuk is volt. Sajnos azonban ezt hárították, majd újabb két ponttal a játszmát és a meccset is megnyerték a csehek (24:26). Ettől függetlenül a fiúk minden dicséretet megérdemeltek.

Tomanóczy Tibor: – Érezhetően javult a teljesítményünk tegnap óta. Ha kicsit kevesebbet hibáznánk, akkor játszmát is nyerhettünk volna az Európa-bajnok ellen. Kicsit hiányzik a meccsrutin, de mérkőzésről mérkőzésre jobbak leszünk.

A csoport másik mérkőzésén:
Oroszország – Lengyelország 3:0
A csoport állása: 1. Oroszország 6 pont (6:0), 2. Csehország 5 (6:2), 3. Lengyelország 1 (2:6), 4. Magyarország 0 (0:6)

A másik csoportban:
Olaszország – Törökország 3:1
Franciaország – Belgium 3:1
A csoport állása: 1. Franciaország 6 (6:1), 2. Olaszország 5 (6:3), 3. Belgium 1 (3:6), 4. Törökország 0 (1:6)