EYOF: Közel a szettgyőzelemhez Szerbia ellen

Fokozatosan javuló (azért volt honnan) teljesítménnyel, a harmadik játszmában közel állt a szépítéshez női junior-válogatottunk a győri EYOF-on, ám végül két szettlabdát is elhibáztak, így végül nyert Szerbia.

NŐI RÖPLABDA EYOF, GYŐR
Magyarország – Szerbia 0:3 (–12, –19, –25)
Győr, Egyetemi sportcsarnok, 600 néző. V: Geldof (holland), Szudzju (fehérorosz).
Magyarország: Kotormán 3, Kundrák 2, Szedmák 8, Mihály 9, Kökény 10, Ambrosio 2. Csere: Pap (liberó), Tettamanti, Glemboczki 3, Sebestyén, Körtvélyessy. Szövetségi kapitány: Csizmadia Szabolcs.
Szerbia: Perovics 5, Lekics 14, Gluszacs 5, Batinics 6, Milunovics 18, Rodics 10. Csere: Draskovics (liberó), Pejicsics, Jonjev. Szövetségi kapitány: Jovo Csakovics.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 3:3, 3:7, 5:8, 5:10, 8:11, 10:16, 11:20, 12:24. II. játszma: 3:8, 7:8, 8:13, 9:16, 14:20, 17:24. III. játszma: 2:1, 3:6, 8:6, 9:10, 13:12, 14:16, 20:18, 20:21, 22:21, 24:22, 24:25.

A fiúkkal ellentétben a lányok jól kezdtek a szerbek ellen, azonban 3:3 után beragadt egy állásba a csapat és ekkor néggyel léptek meg a szerbek. Szedmák Réka és Kökény Petra vezérletével igyekeztek a mieink az ellenfél nyomába eredni, sajnos nem túl sok sikerrel: a második szünetben már hat pont volt a különbség, s ezt követően már csak két pontot szereztek lányaink a játszmában (12:25).

A második játszma sem a mieink szája íze szerint kezdődött, hiszen öt ponttal megléptek a szerbek, de az első technikai szünetet követően Mihály Dorka nyitássorozatával sikerült visszazárkózni egyre. Ezzel sajnos a mieink el is lőtték puskaporukat, mert a második technikai szünetben már megint hét volt a differencia. A lányok nem tudtak fogást találni a remekül támadó és még jobban mezőnyöző ellenfélen (19:25).

A harmadik játszmát végre úgy kezdte a csapat, ahogyan azt a fél csarnokot betöltő magyar szurkolótábor várta: 3:6-ról Szedmák nyitássorozatával sikerült fordítani 8:6-ra. Bár az ellenfél gyorsan ledolgozta a hátrányt, ezt követően is sikerült lépést tartani a szerbekkel. Ebből a csereként beálló Glemboczki Zóra is alaposan kivette a részét, aki hol akcióból, hol blokkból, hol szervából volt eredményes. A második szünetben a szerbek mentek kettővel, 20:18-nál viszont a mieink. Ekkor sajnos két jó blokk, majd Csizmadia Szabolcs időkérése következett. Mihály Dorka ütésével vettük vissza a vezetést, ekkor meg a szerbek kértek időt. Azonban így is két szettlabdája is volt a mieinknek, de sajnos mindkettőt hárították, majd ők jutottak meccslabdákhoz, s a másodikat ki is használták (25:27).

Csizmadia Szabolcs: – Minden dicséretet megérdemelnek ma lányok, nagyon meg vagyok elégedve a hozzáállásukkal. Azt tudni kell, hogy itt nagyon erős csapatok vannak, s egy-két hullámvölgy sajnos végzetes. A harmadik szettben nem volt ilyenünk, s ekkor közel is álltunk a sikerhez. Nem sikerült, de bízunk benne, hogy az elkövetkező napokban nem csak szett, hanem akár egy meccsnyerés is összejön. De nehéz lesz…

A csoport másik mérkőzésén:
Oroszország – Szlovénia 3:0 (19, 26, 16)
A csoport állása: 1. Szerbia 3 pont (3:0), 2. Oroszország 3 (3:0), 3. Szlovénia 0 (0:3), 4. Magyarország 0 (0:3)
B-csoport:
Fehéroroszország – Németország 3:0 (12, 21, 21)
Olaszország – Hollandia 3:0 (0, 0, 0, a holland csapat betegség miatt nem utazott el)
A csoport állása: 1. Olaszország 3 (3:0), 2. Fehéroroszország 3 (3:0), 3. Németország 0 (0:3), 4. Hollandia 0 (0:3)