EL: befejezésként remek meccs Ukrajna ellen

Vasárnap Ukrajna ellen fejezte be idei Európa Liga szereplését férfi röplabda-válogatottunk. A mieink kétszer is kiegyenlítettek a meccsen, s csak a döntő szettben kaptak ki végül a csoportgyőztestől. Ezzel viszont az is eldőlt, hogy a mieink nem juthatnak tovább a négyes döntőbe.

RÖPLABDA, FÉRFI EURÓPA LIGA, 2. FORDULÓ, 3. MÉRKŐZÉS

Magyarország – Ukrajna 2:3 (–15, 21, –21, 22, –11)

Nyíregyháza, 1000 néző. V: Jokelainen (finn), Ilhan (török).

Magyarország: Bozóki 9, Kovács Z. 13, Baróti 19, Gergye 1, Szabó A. 5, Keen 1. Csere: Pápai, Deák (liberó), Dávid Cs. 9, Pádár 2, Kaszap. Szövetségi kapitány: Juan Manuel Barrial.

Ukrajna: Kovalcsuk 1, Plotnyickij 20, Drozd 5, Tupcsij 12, Sevcsenko 7, Levcsenko 4. Csere: Fomin, Brova (liberók), Tevkun 18, Sztorozsilov 1, Kisziljuk 1, Rjabuha 4. Szövetségi kapitány: Krastins Ugis.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:6, 4:8, 7:14, 12:16, 12:22, 15:24. II. játszma: 6:1, 8:2, 10:9, 14:10, 16:14, 16:16. 22:19, 24:20. III. játszma: 7:8, 10:9, 12:13, 14:16, 16:16, 16:22, 20:24. IV. játszma: 4:1, 7:2, 8:5, 12:7, 15:8, 16:15, 18:18, 22:20, 24:22. V. játszma: 2:5, 5:8, 8:9, 9:13, 11:14.

Nem kezdte jól a meccset válogatottunk, hiszen pillanatok alatt elhúztak 6:2-re az ukránok, majd volt hét pont is a különbség. Juan Manuel Barrial cserékkel próbált meg frissíteni, és sikerült is visszazárkózni három pontra a technikai szünet előtt. Utána viszont Tupcsij kezdett nyitni, és ő bizony alaposan megsorozta a mieinket: 22:12-ig meg sem állt, s ezzel gyakorlatilag eldőlt a játszma sorsa (15:25).

A második játszmára a kezdőcsapatban maradt a betegséggel küzdő Gergye Roland helyére beálló Dávid Csanád. Viszont sokkal jobban kezdtek a mieink: Bozóki Bence nyitásaival meg sem álltunk 6:1-ig. A szünet után azonban elkezdtek felzárkózni az ukránok, s fel is jöttek egy pontra, de aztán Baróti Árpád vezetésével megint beindult a mieink gépezete. Megint rosszkor jött a szünet és kiegyenlítettek az ukránok, de fordítani már nem tudtak. Sőt, a végén négy játszmalabdája is volt a mieinknek, amelyből a második egy hosszú ukrán nyitás volt (25:21).

Izgalmasan alakult a harmadik felvonás eleje is, felváltva vezettek a csapatok. 7:6-os magyar vezetésnél a játékvezetők elnéztek egy hálóérintést az ukránok javára, s a reklamáló Barótinak egy pirosat is adtak. Ez viszont felpaprikázta a mieinket, s gyorsan vissza is vették a vezetést. Folytatódott az adok-kapok, de kétszer is állásrendi hiba miatt fújtak pontot a mieink ellen. Ez megzavarta a csapatot és 16:16 után sorozatban hatszor voltak eredményesek a vendégek, ezzel pedig gyakorlatilag el is dőlt a meccs (21:25).

A negyedik szett eleje megint a mieink szája íze szerint kezdődött: 7:2-re is vezettek a mieink, de a technikai szünetben is három pont volt a különbség. A második pihenő előtt Keen Cameron szerva sorozatával aztán héttel is megugrottunk, csakhogy egy időkérést követően még a szünet előtt kiegyenlítettek az ukránok. Szerencsére a pihenőre így is mi mehettünk előnnyel, de így megint nyílt lett a találkozó. Többsz9r is egyenlítettek az ukránok, de a vezetést nem tudták átvenni, s a végén két játszmalabdája is volt a mieinknek, amiből már az elsőt értékesítette Dávid Csanád egy halálosan pontos pörgetéssel (25:22).

Sajnos a záró felvonás nem kezdődött a legjobban, 2:5-nél ki is kérte idejét Juan Manuel Barrial, de a térfélcserénél így is 8:5 volt az állás. A térfélcsere után azonban sikerült egy pontra felzárkózni, de aztán megint jött két hiba és visszaállt a hárompontos differencia. 11:9-nél a játékvezető a vonalbírókat felülbírálva ítélt egy labdát az ukránok javára. Ekkor eldőlni látszott a meccs, de a mieink nem adták fel és visszajöttek két pontra. Sajnos így is három meccslabdája lett az ukránoknak, s a mieink benézték Rjabuha nyitását, amivel be is fejeződött a meccs (11:15).

Juan Manuel Barrial: – Úgy gondolom, hogy a legjobb meccsünket játszottuk a hétvégén. Természetesen nem vagyok boldog, hogy kikaptunk, de azzal mindenképpen, hogy a játékosok végigcsinálták ezt a másfél hónapot. Egy szintet feljebb léptünk, mióta megkezdtük a munkát.

Krastins Ugis: – Nagyon örülök a győzelemnek. Igyekeztem több játékosomnak is lehetőséget adni a mai meccsen, s ők éltek is ezzel. Nagyon jól dolgoztunk ezen a hétvégén.

A csoport másik mérkőzésén: Dánia – Izrael 3:1

A csoport végeredménye: 1. Ukrajna 14 pont (15:7), 2. Dánia 12 (14:7), 3. Magyarország 7 (9:14), 4. Izrael 3 (6:16)