Grúzia nem volt akadály

Lejátszotta utolsó világbajnoki selejtezőjét is a magyar női röplabda-válogatott Eszéken. A mieink Grúziát győzték le könnyedén, csak az utolsó játszma alakult egy kicsit szorosabban. Csapatunk így az esti két meccs eredményének köszönhetően a harmadik helyen zárt.

RÖPLABDA, NŐI VB-SELEJTEZŐ, 2. KÖR, 4. MÉRKŐZÉS

Magyarország – Grúzia 3:0 (12, 8, 21)

Eszék, 50 néző. V: Fernandez Fuentes (spanyol), Popovics (szerb)

Magyarország: Liliom 6, Szakmáry 13, Dobi 2, Bleicher R. 6, Dékány 15, Nagy E. 3. Csere: Kötél D., Szpin (liberók), Leidgeb 4, Villám 2, Kalotai. Szövetségi kapitány: Alberto Salomoni.

Grúzia: Gaprindashvili, Markarashvili 1, Kalandadze 8, Tchautchidze 5, Sosnovskaya 4, Ulumbelashvili 2. Csere: Koraevi (liberó), Sanadze, Chelidze 2, Kipshidze 3, Batsatsashvili 1, Tsarenko. Szövetségi kapitány: Paata Ulumbelashvili.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 5:5, 11:5, 16:7, 21:9, 24:11. II. játszma: 6:1, 16:2, 19:3, 21:5, 24:8. III. játszma: 3:6, 5:9, 7:12, 10:12, 12:16, 17:17, 20:18, 24:20.

Csak a meccs elején tudták tartani a lépést a grúzok a mieinkkel: 3:3 után egyszer még egyenlítettek, de aztán Dékány Bernadett nyitássorozatával sorozatban hat pontot szereztek a mieink, és ezzel gyakorlatilag eldőlt a játszma. 17:7-nél ugyan felrémlett az emberben az osztrák meccs emléke, de a grúzok nem osztrákok és 17:7 után 18:7 meg egy grúz időkérés következett, de ez sem változtatott különösebben a játék képén, s a végén Dékány tette fel az i-re a pontot (25:12).

A második játszmára már állandósult a magyar fölény, amit az is jól jelez, hogy 12-nél lett 10 pont a két csapat között. Leidgeb Noémi 7:2-nél lépett pályára nyitni és egészen a második technikai szünetig ott is maradt. Aztán szépen sorban beálltak a fiatalok, Villám Lilla és Kalotai Zsófia is, de a grúzok így sem tudtak kijönni tízből. Az utolsó pont ezúttal is Dékány Bernié volt (25:8).

A harmadik szett elején viszont 2:0-ra elhúztak az idei Eb házigazdái, sőt vezettek néggyel is. Ráadásul másodszor is elszúrtunk egy cserét, ami miatt a játékvezető kiosztott egy piros lapot. Ezzel viszont sikerült felpaprikázni a mieinket, akik meg is kezdték a felzárkózást. Azonban a második szünet után így is vissza kellett hozni Dobi Edinát. Szerencsére Bleicher Réka szervasorozatával aztán kiegyenlítettünk, sőt, egy Dékány-ásszal a vezetést is átvettük, Liliom Rita két ászával pedig négy meccslabdánk is volt. Végül a másodikat Dobi Edina bombázta be kíméletlenül (25:21), így a hátralévő két mérkőzés eredményétől függően áll a csoport harmadik helye a mieink számára.

Alberto Salomoni: – Nagyon örülök a győzelemnek. Összegezve a tornát, ha egy kicsit több szerencsénk van az első két meccsen, akkor még versenyben lennénk a második helyért. Gratulálok a lányoknak, mert fantasztikus munkát végeztek. Vannak még dolgok, amiket fejlesztenünk kell, és ezen dolgozni is fogunk a pihenő után. Úgy gondolom, hogy nem vagyunk lemaradva a többi csapattól, három mérkőzésen is 3:2-t játszottunk, az oroszok kiemelkedtek, de a többiek egy szinten vagyunk. Köszönöm a stábnak a munkát, akik nagyon intenzíven és keményen dolgoztak az elmúlt hetekben, és természetesen a szövetségnek is, hogy lehetővé tették a profi körülményeket.