A horvátok ellen tört meg a jég!

Harmadszor is öt játszmás mérkőzést játszott a magyar női röplabda-válogatott, az Eszéken zajló világbajnoki selejtezőkön, ezúttal azonban végre a mieink jöttek ki győztesen a párharcból, ráadásul nem is akárki, hanem a házigazda horvát csapat ellen.

RÖPLABDA, NŐI VB-SELEJTEZŐ, 2. KÖR, 3. MÉRKŐZÉS

Horvátország – Magyarország 2:3 (19, 30, –15, –20, –11)

Eszék, 400 néző.

Horvátország: Grbac 2, Strunjak 12, Prokopic 9, Barun Susnjar 24, Fabris 17, Klaric 8. Csere: Sain (liberó), Mlinar 2, Curak 1, Pavicic 1, Luketic. Szövetségi kapitány: Miroslav Aksempijevic.

Magyarország: Dékány 9, Nagy E. 11, Liliom 12, Szakmáry 19, Dobi 17, Bleicher R. 6. Csere: Kötél D., Szpin (liberók), Kötél Zs., Kalotai, Pallag 2. Szövetségi kapitány: Alberto Salomoni.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 4:1, 4:4, 8:6, 9:9, 10:13, 14:13, 15:16, 20:16, 24:17. II. játszma: 4:4, 7:5, 7:8, 8:10, 13:10, 14:13, 15:16, 19:17, 21:18, 22:21, 24:22, 24:25. III. játszma: 6:8, 8:12, 9:16, 12:17, 12:21, 14:24. IV. játszma: 3:5, 5:8, 7:11, 13:14, 14:16, 18:17, 18:21, 19:24. V. játszma: 5:3, 5:6, 7:8, 9:13, 10:14.

Nem kezdődött a legjobban a meccs, mert a horvátok elhúztak 4:1-re, de a mieink nem hagyták annyiban a dolgot, rendre kiegyenlítettek, sőt, a technikai szünet után Szakmáry Gréta vezetésével a vezetést is átvették. A második szünet után viszont egy ötpontos horvát sorozat következett, ami gyakorlatilag megpecsételte az első játszma sorsát (25:19).

A második szettben is jól tartották magukat a mieink: bár többnyire a hazaiak vezettek, többször is fordított a magyar csapat, így a második technikai szünetben is ment eggyel. Sajnos megint a pihenő okozta a végzetünket, mert sorozatban háromszor is eredményesek voltak. Most ugyan nem léptek meg olyan sokkal, de a végén így is két szettlabdájuk volt. Csakhogy ezeket hárították a mieink, sőt a vezetést is átvették. Ezután hat szettlabdája is volt a mieinknek, de sajnos mind kimaradt. 30:30 után aztán megint a horvátok jutottak előnyhöz és egy átcsorgó szervával meg is nyerték a szettet (32:30).

Nem szegte kedvét a csapatnak az elszalasztott lehetőség, gyorsan rendezték soraikat a lányok, így a technikai szünetben megint kettő volt az előnyük. Sőt, a második pihenőben már héttel is vezettek a mieink, és most elmaradt szerencsére az osztrákok ellen látott összeomlás, így nagyon simán szépítettünk, amire Nagy Esztó centerlabdája tette fel a pontot (15:25). Most volt igazán kár az elszalasztott második játszmáért.

Lendületben maradtak a mieink a negyedik szett elején is, és megléptek néggyel, ami a második szünet után fogyott el. Küzdöttek a lányok becsülettel, s Szakmáry Gréta két ászával sikerült visszavenni a vezetést a hajrára, sőt öt játszmalabdához is jutott a csapat, amelyből a harmadikat használtuk ki egy horvát outnak köszönhetően (21:25).

Jöhetett az ötödik szett, immár harmadszor. Hullámzó volt a játék, hol a horvátok vezettek kettővel, hol mi. Pallag Ágnes két ásza körítette a térfélcserét, s ezután már nem volt megállás, a horvátok megtették nekünk azt a szívességet, hogy sorozatban hibáztak, de hát egyszer nekünk is lehet szerencsénk. A végén négy meccslabdánk volt, s a másodikat Szakmáry bombázta be (11:15).

Alberto Salomoni: – Nagyon örülök a lányok sikerének, ez az a küzdőszellem, amit szeretnék nekik átadni. Ez a jövő szempontjából volt nagyon fontos, mert ez önbizalmat adhat a nyárhoz. Mindenki, a lányok és a szakmai stáb is hozzájárult ennek a meccsnek a megnyeréséhez.