Nem érdemeltünk vereséget: Montenegró-Magyarország 3:2

Vb-selejtező mérkőzésen Tallinban öt játszmában maradt alul a magyar férfi röplabda-válogatott Montenegróval szemben, így két forduló után egy győzelemmel és egy vereséggel áll csoportjában. Folytatás Oroszország ellen, pénteken.

Montenegró-Magyarország 3:2 (-23, 13, 23, -26, 10)

Kalev Sports Hall, 400 néző. V.: Giorgio Gnani (ITA), Ozbar Nurper (TUR)

Montenegró: Cacic 13, Babic 11, Culafic 28, Bojic 14, Cuk 7, Dabovic 4. Csere: Lakcevic (liberó), Radonic, Jecmenica. Szövetségi Kapitány: Veljko Basic

Magyarország: Németh Sz. 10, Rása 6, Pádár 25, Gergye 9, Szabó A. 7, Kaszap 3. Csere: Pápai, Bozóki (liberók), Keen C., Dávid Cs. 4. Szövetségi Kapitány: Juan Manuel Barrial

A mérkőzés alakulása. I. játszma: 8:7, 16:13, 21:19, 22:23. II. játszma: 8:4, 16:8, 21:9. III. játszma: 7:8, 15:16, 21:20, 22:23. IV. játszma: 8:6, 16:15, 21:20, 24:23, 26:25. V. játszma: 1:5, 7:5, 10:9, 14:9.

Az biztos volt, hogy Montenegró komolyabb játékerőt képvisel Koszovónál és a nyitó mérkőzéshez képest jobban megizzad majd a magyar válogatott. Nos, több mint kétórás, egészen pontosan 135 perces csatát hozott a mérkőzés…

Az első játszmában kemény, agresszív játékkal kezdett mindkét csapat. Az első technikai szünetnél egy, a másodiknál, 16:13-nál már három pont volt a montenegróiak előnye. Egészen a hajrá kezdetéig vezetett az ellenfél, 21:19 után viszont Szabó Alpár jó nyitásainak, na meg Juan Manuel Barrial cseréinek (Keen, Dávid Cs.) is köszönhetően fordított a magyar válogatott, amely végül két pontos különbséggel nyerte a játszmát, 23:25, 0:1!

A második szettben végig Montenegró akarata érvényesült, ami az eredményen is meglátszott. 21:9-nél már 12 ponttal vezetett a délszláv csapat, végül 25:13-ra nyerte a játékrészt, 1:1.

A harmadik játszmától párádés csatát láthatott a tallini közönség: hol egyik, hol másik csapat vezetett. Látványos megoldások sorát produkálták a játékosok. A montenegrói csapatból kiemelkedett a 205 centiméter magas feladó-átló Milos Culafic, míg a magyar együttesből Pádár termelte a pontokat, de Gergye és Németh, valamint centerben Szabó és Rása is sokat tett a közösbe. S, a feladó, Kaszap Tamás is jó labdákkal szolgálta ki társait. A végletekig izgalmas harmadik játszmában 23:23-nál egy véleményes ponttal Montenegró szerzett vezetést, s ezután a szettlabdát sem hibázta el, 25:23, 2:1.

Nem törte meg a magyar csapat lendületét a harmadik játszma elvesztése, továbbra is hihetetlen akarattal küzdött, nem ismert elveszett labdát, s a csereként beállt fiatal feladó, Keen Cameron is jól szállt be a játékba. Drámai végjátékban dőlt el ennek a játszmának a sorsa is. Montenegró kétszer is a mérkőzésért nyithatott, ám ezeket hárította a magyar csapat, s végül Gergye hatalmas mentése, Keen feladása, majd Pádár óriási ütése után 28:26-ra megnyerte a játszmát, 2:2.

Hatalmas lendülettel kezdte a záró játékrészt a magyar együttes, már 5:1-re is vezetett. Ezután viszont zsinórban hat montenegrói pont következett. Szabó Alpár 7:7-nél még egyenlített, sőt 9:8-nál ismét a mieinknél volt az előny, ezt követően viszont ismét jött Culafic, aki végül 28 ponttal zárta a meccset és győzelemre vezette csapatát, 15:10, 3:2.

A magyar válogatott egy pontot szerzett, rendkívül biztató játékkal, igazi csapatmunkával. Persze, a 25 egységig jutó Pádár Krisztiánról se feledkezzünk meg, aki – akárcsak Culafic – ipari mennyiségben termelte a pontokat. A magyar csapat pénteken a világ egyik legjobbjával, Oroszországgal találkozik.

Juan Manuel Barrial (szövetségi kapitány, Magyarország): Az ellenfélben ugyan nagyobb tapasztalattal rendelkező játékosok voltak, talán ennek is köszönhetően nyertek, de amit ma mutattak a fiúk, azzal maximálisan meg vagyok elégedve. Játékban, akaratban, küzdeni tudásban is előreléptünk, ezt kell folytatni a továbbiakban és akkor szép sikereket fogunk elérni! Persze, voltak hibák is, ezeket igyekszünk kijavítani.

Eredmények, 2. forduló (az európai szövetség honlapja alapján):
Oroszország-Románia 3:0 (18, 20, 21)
Észtország-Koszovó 3:0 (13, 15, 7)

Az állás: 1. Oroszország 6 pont (6-0), 2. Észtország 6 (6-1), 3. Magyarország 4, 4. Montenegró 2, 5. Románia 0 (1-6), 6. Koszovó 0 (0-6)

Eközben Szlovéniában…

A Mariborban edzőtáborozó magyar női válogatott is hatalmas erőbedobással drukkolt a férfi csapatnak. Rajtuk egész biztosan nem múlt a siker… Apropó női csapat: a szlovénokkal szombaton újra megmérkőzik Alberto Salomoni együttese.