Nyerni tudott Nyíregyházán, a Szent Benedek a bronzérmes

A női bronzpárharc negyedik mérkőzését játszották le hétfő este Nyíregyházán. A 2–1-re vezető Szent Benedek idegenben, a döntő játszmában kicsikarta a győzelmet, ezzel megszerezte a bajnokság harmadik helyét.

Női Extraliga, a 3. helyért, 4. mérkőzés
Fatum-Nyíregyháza – Szent Benedek RA 2:3 (18, –19, 23, –16, –12)
Nyíregyháza, 270 néző. V: Jámbor, Szarka.
FATUM: Cicic 2, Leban 21, Lászlop 10, Jurdza 5, Bjelova 14, Cepni 11. Csere: Tóth F. (liberó), Kovács-Francesco 2, Valentová 7. Vezetőedző: Tomas Varga
SZBRA: Nacsa-Pekárik 14, Bosnyakova 17, Pérez 19, Vacsi 15, Michalewicz 1, Koleva 10. Csere: Fáth, Balogh E. (liberók), Orosz, Dimitrics, Schneider. Vezetőedző: Krisztian Mihajlov
Tomas Varga: – Sajnálom, hogy nem fogunk ötödik mérkőzést játszani. Ezen kívül büszke vagyok a játékosaimra, mert ma bármilyen helyzetbe is kerültünk a pályán egy emberként harcoltunk. Mindent megtettünk a győzelemért, de ma az ellenfelünk jobb volt. Gratulálunk a Balatonfürednek a harmadik helyhez. Mi örülünk, annak a rengeteg tapasztalatnak amit ebből a szezonból viszünk magunkkal.
Krisztian Mihajlov: – Nem volt egyszerű, de a lényeg, hogy nyakunkban van a bronzérem. Büszke vagyok mindenkire, nemcsak a lányokra, hanem az egész klubra. Motiváltabb vagyok, mint valaha. Alig várom, hogy újabb célokért küzdjünk együtt.
A párharc végeredménye: 3–1 a Szent Benedek javára.

Május 9., kedd
18:00 Pénzügyőr – GreenPlan-VRCK (férfi Extraliga, a 3. helyért, 5. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Újpesti TE – Kaposvári NRC (női Extraliga, az 5. helyért, 4. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
20:00 TFSE – Szolnoki RK (férfi NB I, az 5. helyért, 5. mérkőzés)

Május 12., péntek
17:00 Kaposvári NRC – Újpesti TE (női Extraliga, az 5. helyért, 5. mérkőzés) – ha szükséges

Május 13., szombat
10:00 Őryné Merő Nóra leány U13-as országos mini bajnokság, döntő (Folyondár utca)
10:00 Dunszt Ferenc fiú U13-as országos mini bajnokság, döntő (Kecskemét)