Női Extraliga: a Vasas is egy sikerre az elődöntőtől

A papírformának megfelelően a címvédő és kupagyőztes Vasas Óbuda idegenben is meg tudta nyerti az MTK Budapest elleni negyeddöntős párharc második mérkőzését. A kék-fehérek csak a harmadik játszmában tudták valamelyest megszorongatni a vendégeket. A párharc harmadik mérkőzésére csütörtökön kerül sor.

Női Extraliga-negyeddöntő, 2. mérkőzés:
MTK Budapest – Vasas Óbuda 0:3 (–16, –17, –22)
Budaörs, 108 néző. V: Halász T., Selega.
MTK: Szabó L. 6, Garai, Aszonja 14, Tatár 5, Costa 7, Berkó 6. Csere: Divényi (liberó), Briga 2, Varga B. 2. Vezetőedző: Leiszt Máté.
VASAS: Török K. 14, Papp 9, Bannister 10, Fricová 6, Abdulazimova 4, Szkripak 3. Csere: Juhár (liberó), Vezsenyi 1, Kump 1, Jámbor 1, Bojko 1. Vezetőedző: Jannisz Atanaszopulosz.
Leiszt Máté: – A csapatomnak a mérkőzés előtt elmondtam, hogy egy olyan erős ellenfél ellen, mint a Vasas Óbuda, csak akkor van esélyünk, ha a játék minden szegmensében százszázalékosan működünk. A mai mérkőzésen jobban játszottunk, mint az első párharcon, de minden szettben volt valami, ami nem működött. Ez okozta ma a különbséget, igyekszünk a következő meccsre fejlődni és a jó periódusokat kitolni, a hullámvölgyeket pedig lecsökkenteni.
Jannisz Atanaszopulosz: – Igyekeztem ma is forgatni a csapatot, ebben a felállásban a kupadöntő óta nem játszottunk és fontos, hogy szépen lassan újra felvegyük a ritmust. Sok mindenben tudunk még előre lépni, de örülök, hogy szép lassan minden játékosom százszázalékos állapotba kerül. Csütörtökön szeretnénk lezárni a párharcot.
A párharc állása: 2–0 a Vasas javára.

Március 29., szerda
18:00 Swietelsky-Békéscsaba – MÁV Előre-ST. Solar (női Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés)
18:00 Fatum-Nyíregyháza – Kaposvári NRC (női Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Szent Benedek RA – Újpesti TE (női Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Március 30., csütörtök
19:00 Vasas Óbuda – MTK Budapest (női Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Április 1., szombat
16:00 SZBRA – Békéscsabai RSE (női NB I)
17:00 Gödöllői RC – DSZC-Eötvös DSE (női NB I)
18:00 Kaposvári NRC – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 TFSE – UTE U21 (női NB I)
18:00 BVSC-Zugló – Vasas SC (női NB I)
18:00 VEHIR-Veszprémi ESC – Budaörsi DSE-Emericus (női NB I)
19:00 Diósgyőri VTK – Jászberény VT (női NB I)
MÁV Előre-ST. Solar – Swietelsky-Békéscsaba (női Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés – ha szükséges)
Újpesti TE – Szent Benedek RA (női Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés – ha szükséges)
MTK Budapest – Vasas Óbuda (női Extraliga-negyeddöntő, 4. mérkőzés – ha szükséges)

Április 2., vasárnap
16:30 Pénzügyőr – Fino Kaposvár (férfi Extraliga-elődöntő, 1. mérkőzés); Tv: M4 Sport+
19:00 Dág KSE – MEAFC-Miskolc (férfi NB I elődöntő, 1. mérkőzés)