U17-es Eb: közel volt a pontszerzés a szlovénok ellen

Szlovénia volt a második ellenfele az Európa-bajnokságon leány U17-es válogatottunknak a csehországi Prostejovban. A mieink a szombati meccshez hasonlóan megnyerték a második játszmát, és a harmadikban is vezettek már 20:11-re, de végül ezúttal is 3:1-es vereséget szenvedtek.

Hasonlóan indult a meccs a szlovénok ellen, mint a szombati: 8:8-ig fej fej mellett haladtak a csapatok, ekkor azonban sorozatban négy pontot szerzett az ellenfél, s bár sikerült még visszazárkózni 12:11-re, de ezután megint szomszédjaink percei következtek. 12:17 után pedig már nem volt visszaút: 16:24-nél jutottak játszmalabdához a szlovénok, s bár kettőt is sikerült hárítani, végül 18:25-tel zárult a szett.

A szombati meccshez hasonlóan ezúttal is jött a második játszmában a feltámadás: 7:2-re húztak el a mieink és 17:9-re is vezettünk már, amikor elkezdtek visszazárkózni a szlovénok, akik 22:22-nél egyenlítettek is, hiába kérte ki mindkét idejét Kőnig Gábor. Szerencsére ekkor nyitást rontottak és ezután Nagy Sophia, majd Botyánszki Fanni pontjaival sikerült behúzni a szettet (25:22).

Lendületben maradt a csapatunk, amely előbb elhúzott 8:3-ra, majd 13:6-ra is vezetett. A mieink ekkor lelkes és jó játékkal, na meg a szlovénok hibáinak is köszönhetően tartotta az előnyt. 20:11-nél jött a „menetrendszerű” rövidzárlat, s 4 ellenfélpont után jött is az időkérés. Hatástalanul, mert újabb két szlovén pont született, így 20:17-nél megint Kőnig Gábor kért pihenőt, de 20:23-ig nem volt megállás, mert teljesen összeomlott a nyitásfogadásunk. Ekkor ugyan egy rontott szervával sikerült megállítani a sorozatot, de így is három játszmalabdájuk volt a szlovénoknak, akik a harmadikat végül kihasználták (23:25).

Sajnos ekkor az ellenfél maradt lendületben, amely el is húzott 5:1-re. Egy időkérés után ugyan sikerült visszajönni két pontra, de aztán megint elment az ellenfél és a végén 15:24-nél már mérkőzéslabdájuk volt, és mindjárt az elsőt ki is használták (15:25).