Remek kezdés az U20-as strandröplabda Eb-n

Csütörtökön mindhárom mérkőzésüket megnyerték a magyar párosok az izmiri U20-as strandröplabda Európa-bajnokságon.

A lányoknál az első mérkőzésen a Vasvári Zsófi és Gubik Hanna páros ellenfele a norvég Thelle Julia/Windelstad Maja volt, akik ellen 2:0 arányba (21:8, 21:16) arattak győzelmet.

A második mérkőzésre 17:40-kor került sor. A Vasvári/Gubik duó ellenfele ezúttal a litván Silicye/Cyvaite páros volt. A lányok esélyt sem adva a litván párosnak mindkét szettben mindössze 9-9 pontot engedtek az ellenfelüknek, ezzel ismét egy 2:0-ás győzelmet tudhattak a magukénak.

A következő egyben utolsó csoport mérkőzésüket a tavalyi U21-es világbajnok ukrán Khmil, Lazarenko duó ellen játszották és remekül kezdtek, hiszen az első játszmát 24:22-re megnyerték, s a másodikban is csak 21:18-as vereséget szenvedtek. Végül minimális különbséggel, de a döntő szettet is az ukránok nyerték 15:13-ra, így a lányok a második helyen jutottak a legjobb 24 közé, ahol a görög párossal mérkőznek meg a nyolcaddöntőbe kerülésért.

A lányok mérkőzéseit az alábbi linket követhetik:

A fiúknál Dóczi Domonkos és Udvarhelyi Marcell is győzelemmel kezdte az Eb-t: csütörtökön az angol Bello/Soczewka duó volt az ellenfelük, akiket magabiztosan 21:9, 21:16-ra győztek le. Péntek délelőtt már nem bírtak a lett Fokerots/Bulgacs duóval (15:21, 8:21), délután pedig a két meccs után százszázalékos francia Canet/Rotar kettős ellen léptek pályára, s szenvedtek 2:0-s (14:21, 11:21) vereséget. A csoport harmadik helye, s ezzel a továbbjutás azonban így is meglett a fiúknak, akik a 16 közé kerülésért 11:30-kor a német Lorenz/Nissen duóval mérik össze az erejüket.

A fiúk mérkőzését az alábbi linket követhetik:

**********************

Hajós Artúr és Stréli Bence egy szoros mérkőzésen aratott 2:1 arányban (17:21, 21:15, 15:13) győzelmet a svéd Appelgren Martin/Hermann Alexander duó felett.

A fiúk ezzel bekerültek a főtáblára és a B csoportban folyatják a mérkőzéseket. A csoportban elsőkent az angol Gleed/Jones párossal mérkőztek meg, s győztek 2:1-re (21:14, 28:30, 15:10). Ellenfelük a csoportgyőzelemért az olasz Windisch/Dal Corso duó lesz.