A bronzért játszanak a lányok, 7. helyen végeztek a fiúk

Szombaton végre megszületett ifjúsági válogatottjaink első győzelme, ráadásul a lányoknak és a fiúknak is sikerült nyernie. Ez azt jelentette, hogy utóbbiak a 7. helyen zártak, míg előbbiek bejutottak az elődöntőbe, ahol sajnos kikaptak a szlovénoktól, de vasárnap így is a bronzéremért játszhatnak.

Ugyan elméletileg a mieink a pénteki két vereség után csak az alsó házban folytathatták volna Zadarban, azonban mivel ez a torna egyben korosztályos Eb-selejtező is, ahol a csehek rendezőként automatikus résztvevők, ezért a velük lejátszott mérkőzés nem számított. A szombati, izraeliek elleni meccs tétje így az elődöntőbe kerülés volt, amelyet Európa-bajnoki 7. helyezetthez méltó magabiztossággal nyert meg Kőnig Gábor csapata.

Leány U17-es MEVZA-torna, Zadar (Horvátország), csoportkör, 3. forduló
Magyarország U17 – Izrael U17 3:0 (12, 14, 13)
HUN:
Botyánszki 6, Nagy S. 9, Tóth 8, Jámbor 15, Kállai 6, Báder 9. Csere: Bencze (liberó), Mihálszki 1, Erőss. Vezetőedző: Kőnig Gábor.
A mérkőzés alakulása: I. játszma: 3:1, 6:4, 9:4, 13:6, 17:8, 22:11. II. játszma: 2:1, 8:3, 11:8, 15:11, 19:12, 22:14. II. játszma: 3:0, 7:2, 10:7, 12:9, 18:11, 21:11, 24:13.

Az elődöntőben a másik csoport győztesével találkoztak a lányok. Az első két szettben már az elején megléptek a szlovénok, és magabiztosan húzták be azokat. A harmadik játszma szoros eredménnyel indult, lányaink szépen tartották magukat, 11:11-es állásnál azonban beragadtunk egy állásba és máris 8 pont lett a különbség, amit már nem sikerült ledolgozni. Ezzel eldőlt, hogy holnap 16 órakor a bronzéremért léphetünk pályára Szlovákia ellen, akiket tavaly az Eb-n idegenben is legyőztek Kőnig Gábor lányai.

Elődöntő:
Magyarország U17 – Szlovénia U17 0:3 (–18, –18, –17)
HUN:
Jámbor 11, Kállai 1, Erőss 9, Botyánszki 5, Nagy S. 5, Tóth. Csere: Bencze (liberó), Vértes, Riesz. Vezetőedző: Kőnig Gábor.
A mérkőzés alakulása: I. játszma: 1:2, 2:6, 7:8, 9:14, 12:19, 17:22. II. játszma: 1:4, 5:7, 7:11, 11:15, 17:23. III. játszma: 1:3, 6:8, 11:11, 11:18, 17:23.
Kőnig Gábor: – Az első mérkőzésünkön attól függetlenül, hogy tudtuk, hogy Izrael nem azt a játékerőt képviseli, mint akikkel eddig játszottunk, de azt már megmutatták a MEVZA-tornán, hogy bárkivel képesek felvenni a versenyt, egy nagyon hajtós csapat, éppen ezért ez sem volt egy könnyű mérkőzés. Annak nagyon örülök, hogy sikerült három szettben nyernünk. Az elődöntőbe jutással elértük a minimális célunkat, azt, hogy az áprilisban tudjuk folytatni a selejtezőt, az meglett. Tudtuk, hogy Szlovénia jóval erősebb együttes, ettől függetlenül úgy gondolom, hogy sokáig partiban is voltunk, játékelemekben feltudtuk velük venni a harcot, a köztes játékkal voltak problémák, minden szettben az az 5-6 hiba megpecsételte a sorsunkat.

Szó szerint a becsületükért küzdöttek a fiúk Mariborban Ciprus ellen, hiszen mind a négy eddigi mérkőzésüket elveszítették. Jól kezdték a meccset és magabiztosan nyerték az első játszmát, utána azonban minimális különbséggel elvesztették a másodikat és hiába kezdték jobban a harmadikat, a végén ezt is az ellenfél nyerte. Innentől kezdve a meccsben maradásért kellett harcolniuk, szerencsére ezt sikerrel tették, az ötödik szett végén pedig már négy ponttal is vezettek, s ha végül csak kettővel, de így is megnyerték a találkozót, s végeztek így a 7. helyen.

A 7. helyért:
Magyarország U18 – Ciprus U18 3:2 (18, –23, –21, 15, 13)
HUN:
Tóth K. 2, Tóth G. 16, Boldizsár 15, Varga 15, Székely 3, Szabó 6. Csere: Tepszis (liberó), Zarka 3, Kövessy 1, Sütő 6, Cziczlavicz 6. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
A mérkőzés alakulása: I. játszma: 8:4, 16:11, 21:16. II. játszma: 6:8, 15:16, 19:21. III. játszma: 8:4, 14:16, 17:21. IV. játszma: 8:7, 16:12, 21:13. V: játszma: 5:2, 10:8, 12:8.
Jókay Zoltán: – A győzelem megvan, de ettől nem lettünk boldogabbak.

A maribori fiú torna végeredménye: 1. Szlovénia, 2: Ausztria, 3 Csehország, 4. Izrael, 5. Horvátország, 6. Szlovákia, 7. MAGYARORSZÁG, 8 Ciprus.