Kupatovábbjutást hozott a Vegyésznek a Mikulás

Bejutott a férfi röplabda Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé a Vegyész RC Kazincbarcika, miután a hétfői visszavágón is legyőzte három játszmában a GLP Nyíregyházát.

Több alapemberét is pihentette Toronyai Miklós vezetőedző, de azért ott volt a kezdőben Szabó Dávid csapatkapitány mellett Blázsovics Péter is. A GLP jól tartotta magát a mérkőzés elején, azonban ez sokáig nem tartott, és a Vegyész pillanatok alatt elhúzott. Jött is a mindössze 18 éves Miklósi-Sikes Zétény Blázsovics helyére, de ez sem okozott problémát a hazaiaknak (25:8). A második felvonásban még jobban kezdtek a nyírségiek, hiszen 3-0 után 4-5 is állt az eredményjelzőn. Egy kicsit kereste játékát a fiatalokkal felálló Vegyész, de Szabó és Bibók Balázs vezérletével kézben tartotta az összecsapást (25:15). Az újabb térfélcserét követően már az elejétől a kazincbarcikaiak voltak előnyben, egy-két, rutintalanságból eredő hibát leszámítva magabiztosan játszottak (25:13).

MAGYAR KUPA-NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ:
Vegyész RC Kazincbarcika – GLP Nyíregyháza 3:0 (8, 15, 13)
Don Bosco Sportközpont, Kazincbarcika, 150 néző. V.: Bibók, Szarka.
VRCK: Csizmadia 4, Péter B. 8, Bibók 10, Szabó 20, Blázsovics 2, Péter M. 7. Csere: Dudás (liberó), Miklósi-Sikes 5, Juhász 1. Vezetőedző: Toronyai Miklós.
GLP: Tóth A. 1, Kőnig 6, Molnár 4, Balogh 2, Demeter 2, Tóth D. 5. Csere: Barcza (liberó), Kiss, Nagy. Vezetőedző: Hegyes Sándor.
Toronyai Miklós: – Hoztuk a kötelezőt, már készülünk is a MAFC elleni mérkőzésekre. Komolyan vették a fiúk a mérkőzést, és örülök, hogy a hétfői időpont ellenére is ilyen szép számmal kilátogattak a nézők. Köszönjük.
Hegyes Sándor: – A jobbik csapat győzött, gratulálok a Kazincbarcikának a továbbjutáshoz. Nyilván más célokért küzd a két csapat.
Továbbjutott a Vegyész kettős győzelemmel.

December 7., kedd
17:00 Podoljani Horodok (ukrán) – Pénzügyőr (férfi Challenge Kupa, 1. forduló, első mérkőzés)
18:00 Aydin BBSK (török) – 1. MCM-Diamant Kaposvár (női Challenge Kupa, 1. forduló, első mérkőzés)
20:00 MTK Budapest – Budaörsi DSE (női Magyar Kupa-nyolcaddöntő, visszavágó)

December 8., szerda
17:00 Pénzügyőr – Podoljani Horodok (ukrán), Horodok (férfi Challenge Kupa, 1. forduló, visszavágó)

December 9., csütörtök
18:00 Fatum Nyíregyháza – Conegliano (olasz; női Bajnokok Ligája); Tv: DIGI Sport1

December 10., péntek
19:30 MEAFC-Miskolc – GLP Nyíregyháza (férfi NB I)

December 11., szombat
14:30 Kistext – Kecskeméti RC; Szilágyi utca (férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés)
15:00 DSZC-Eötvös DSE – Budaörsi DSE (női NB I)
17:00 Vasas Óbuda – 1. MCM-Diamant Kaposvár (női Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés)
19:00 MTK Budapest/Budaörs – Swietelsky-BRSE (női Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés)

December 12., vasárnap
17:00 MÁV Előre-Foxconn – Fino Kaposvár (férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés)
19:00 MAFC – Vegyész RC Kazincbarcika (férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés)
19:30 DVTK – Fatum Nyíregyháza (női Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés)
20:00 Rákosmente – Pénzügyőr; Kőér utca (férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés)