Lengyel és olasz siker a Bajnokok Ligája szuperdöntőjében

CEV VOLLEYBALL CHAMPIONS LEAGUE SUPER FINALS VERONA 2021 VERONA 01-05-2021 FOTO FILIPPO RUBIN

Szombaton Veronában rendezték a férfi és női Bajnokok Ligája szuperdöntőjét.

A hölgyeknél fordulatos, ötjátszmás mérkőzésen az olasz Conegliano győzött a korábbi négyszeres győztes török VakifBank Istanbul ellen. Hiába vezettek a törökök 1:0-ra és 2:1-re is, az olasz csapat mindkétszer egyenlített, a döntő szettben pedig 15:12-re nyert, s ezzel története során először szerezte meg a BL-trófeát azok után, hogy eddig két finálét már elveszített.

Carraro Imoco Conegliano (olasz)–VakifBank Istanbul (török) 3:2 (–22, 22, –23, 23, 12)

Az olaszok akár duplázhattak volna néhány órával később, hiszen a férfi finálé egyik résztvevője az eddig három BL-trófeát begyűjtő Trentino volt. Csakhogy a mérkőzés első két játszmáját a lengyel Kozle nyerte, és bár az olaszok a harmadik játszmában szépítettek, a negyedikben nagyon szoros végjáték után (28:26) végül a Kedzierzyn Kozle diadalmaskodott, s ezzel 1978 után lett ismét BL- (akkor még Bajnokcsapatok Európa Kupája) győztes lengyel gárda.

Grupa Azoty Kedzierzyn Kozle (lengyel)–Itas Trentino (olasz) 3:1 (22, 22, –20, 26)