A MAFC megint legyőzte a bajnokot

Hiába a végig kiélezett találkozó – minden szett minimális különbséggel dőlt el -, a MAFC-BME a szezonban második alkalommal is nyert odahaza a Vegyész RC Kazincbarcika ellen, ezúttal is 3-1-re.

FÉRFI EXTRALIGA, 7. FORDULÓ
MAFC-BME – Vegyész RC Kazincbarcika 3:1 (24, 23, –24, 26)
Folyondár utca, 100 néző. V: Szabó P., Kiss Z.
MAFC-BME: Hole 1, Gebhardt N. 21, Szabó B. 3, Csoma 29, Milovanovics 24, Kovács S. 5. Csere: Bene (liberó). Vezetőedző: Nagy Péter.
Vegyész: Páez 3, Blázsovics 7, Juhász 6, Braga 26, Árva 4, Moraes 10. Csere: Vitko (liberó), Földes, Efraimidisz 5. Vezetőedző: Marek Kardos.

Az első és a második szettben is több ponttal vezetett a Vegyész, a hazaiak mégis mindkét esetben egyenlítettek, és a hajrákban a maguk javára fordították az eredményt (26:24, 25:23). A harmadikban a MAFC kezdett jobban, előnyét folyamatosan építette, majd a VRCK fordított és szépített (24:26). Ekkor már mindkét csapat jobban játszott, az első két játszma nem volt színvonalas, a harmadiktól viszont már jöttek a szebb és hosszabb labdamenetek. A negyedik felvonás is végig kiélezett volt, a MAFC-nak végül a harmadik meccslabdáját sikerült értékesítenie (28:26).

Nagy Péter: Szoros volt a mérkőzés, rengeteg vitatható ítélettel, ami felháborodásra adott okot mindkét oldalon. A korábbi mérkőzéseinken nem kezdtünk jó értelemben agresszívan, és ez meg is látszott, mert nem tudtunk kilábalni a gödörből. Ezúttal sem kezdtünk jól, de aztán elkezdtünk irányítani, és a játékosok a találkozó végéig be is tartották az utasításokat. Nagyon fontos győzelmet arattunk.

Marek Kardos: Közel voltunk minden szettben, de buta hibákat vétettünk fontos pillanatokban. A fogadásunk és a védekezésünk is gyengébb volt a vártnál, a MAFC ebben ma jobb volt nálunk. Nem szoktam a bírókkal foglalkozni, most sem szeretnék, de rengeteg kétes ítéletük volt, ami felborzolta a kedélyeket, és ebből szintén nem mi jöttünk ki jobban, de a vereségért csak magunkat okolhatjuk.

Február 25., kedd
19:00 Pénzügyőr–Sporting Lisboa (férfi Challenge Kupa) – Szilágyi utca; Tv: eurovolley.tv
Február 26., szerda
18:30 Dunaferr SE–MÁV Előre-Bericap (férfi NB I)
Február 27., csütörtök
19:00 1. MCM-Diamant Kaposvár–Vasas Óbuda (női Extraliga); Tv: M4 Sport
Február 28., péntek
17:00 Kazincbarcika–Fino Kaposvár (férfi Magyar Kupa-bronzmérkőzés); Tv: M4 Sport
20:00 Pénzügyőr–HÉP-Kecskemét (férfi Magyar Kupa-döntő); Tv: M4 Sport
19:45 Diósgyőri VTK-FUX–MÁV Előre-Bericap (női NB I)