Vezetett, de végül kikapott a BRSE az Olimpiakosztól

Bár az első játszmát még sikerült megnyernie egy huszáros hajrával a Swietelsky-BRSE-nek a görög Olimpiakosz Pireusz elleni Challenge Kupa-negyeddöntő első mérkőzésén, a vendégek azonban a második és a negyedik játszmában is szerencsésebbek voltak a végjátékban, s így végül 3:1-re nyerték a találkozót. A visszavágón így 3:0-ra, vagy 3:1-re kellene nyernie a Békéscsabának az aranyjátszma és ott a továbbjutás kiharcolásához.

Női Challenge Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés:

Swietelsky-BRSE–Olimpiakosz Pireusz (görög) 1:3 (24, –23, –19, –23)

Békéscsaba, 1000 néző. V: Momirov (bolgár), Reichardt (holland).

Békéscsaba: Grbics 1, Klaric 26, Pekárik 5, Collar 20, Jerkov 15, Bodovics 3. Csere: Molcsányi (liberó), Fábián, Szedmák 1. Vezetőedző: Vasja Samec Lipicer.

Olimpiakosz: Zsivojnovics 15, Lampruszi 8, Hrisztodulu 4, Scott 9, Zakhaju 15, Hippe 26. Csere: Konomi, Kakuratu (liberó), Giota. Vezetőedző: Branko Kovacsevics.

A mérkőzés alakulása. I. játszma: 0:3, 2:7, 6:9, 12:11, 13:15, 19:19, 20:23, 21:24. II. játszma: 0:1, 4:2, 7:4, 8:9, 9:11, 12:11, 14:18, 18:19, 21:21, 23:24. III. játszma: 2:1, 3:5, 5:9, 6:11, 8:14, 10:18, 13:18, 17:21, 18:24. IV. játszma: 1:4, 7:8, 11:13, 13:17, 18:17, 21:23, 23:24.

Nem kezdett éppen jól a Békéscsaba, hiszen a görögök már 7:2-re is vezettek, aztán szerencsére magára találtak a hazaiak – Collar és Klaric elkezdte a pontgyártást – és a szett közepén már a csabai lányok vezettek. 19:19 után azonban megint jött egy hullámvölgy, aminek köszönhetően három szettlabdához jutottak a vendégek, azonban ekkor hihetetlen sorozatba kezdtek a csabaiak, akik sorozatban öt pontot szerezve innen is vissza tudták venni a játszmát (26:24).

A második felvonást sokkal jobban kezdte a magyar csapat, de most meg a görögök zárkóztak vissza a szett közepén, sőt, aztán vezettek is 18:14-re, de 19:19-nél már megint egyenlő volt az állás. Ez egészen 23:23-ig tartott, amikor a vendégek jutottak játszmalabdához, s sajnos ekkor nem sikerült a hárítás, mert Collar outot ütött (23:25).

Sajnos a harmadik szettben már végig a görögök akarata érvényesült, fokozatosan elléptek a BRSE-től, s a szett közepén már nyolc pont is volt az előnyük. Ezt ugyan sikerült megfelezni, de sajnos így sem forgott veszélyben a vendégek szettgyőzelme (19:25).

A negyedik játszma sem indult túl jól, de aztán a csabaiak ledolgozták három pontos hátrányukat, a szett közepén pedig négypontos hátrányból fordítottak egy ötös sorozattal. Azonban így is a görögök jutottak mérkőzéslabdához, s egy erősen véleményes bírói döntésnek köszönhetően – Jerkov ütését csak a két játékvezető látta outnak – sikerült is értékesíteniük (23:25).

Vasja Samec Lipicer: – Az egész Challenge-kupában azzal küzdünk, hogy minden harmadosztályú, még a játékvezetők is. Más sorozatban megismételték volna az utolsó labdát, mindegy, azzal kell foglalkoznunk, hogy mi múlt rajtunk. Az ellenfél remekül blokkolt és pontosan is olvasta a játékunkat, mi meg nem szerváltunk elég jól. A visszavágón végig tökéletesnek kell lennünk, hogy jó eredményt érjünk el.

Branko Kovacsevics: – Elismerésem mindkét csapatnak, mert a Challenge-kupához mérten kimondottan színvonalasan játszott. Igazán apróságok döntöttek a javunkra, mindenesetre jó eredményt értünk el a visszavágóra, amely ettől függetlenül nehéz és kemény mérkőzés lesz.