Kettős győzelemmel jutott tovább a Fino a Challenge Kupában

Idegenben is 3:1-re nyert a Fino Kaposvár csapata a férfi Challenge Kupa selejtezőjének visszavágóján. Még a forgatókönyv is hasonló volt, mint az első meccsen: az első szettet a somogyiak, a másodikat elég simán az osztrákok nyerték, de aztán egy szorosabb szettben újra vezetést szerzett a Kaposvár, ami pedig már továbbjutást ért. Az i-re a pontot aztán a negyedik felvonásban tették fel, amit ugyancsak megnyertek, ezzel pontot téve a találkozó végére is.

Férfi Challenge Kupa-selejtező, visszavágó:

Ried (osztrák) – Fino Kaposvár 1:3 (–20, 16, –22, –22)

Ried Im Innkreis, 550 néző. V: Cerrato Gonzalez (spanyol), Seifried (szlovén)

RIED: Stooss 11, Wasilewski 5, Rutecki 15, Haralampidisz 13, Breit 6, Kriener 2. Csere: Szydlowski (liberó), Fritz 2, Hackl 1, Jajtic 3, Holzner 1. Edző: Dominik Kefer

FINO: Keen 2, Bozóki 6, Makarov 18, Kruzskov 13, Horváth K. 12, Nagy J. 3. Csere: Kiss M. (liberó), Kalmár 6, Martinez 1, Bögöly 2, Fenyvesi, Kulcsár. Edző: Ruben Wolochin

Az eredmény alakulása: 1. játszma: 4:8, 10:16, 15:21. 2. játszma: 8:6, 16:12, 21:14. 3. játszma: 7:8, 13:16, 17:21. 4. játszma: 5:8, 16:15, 18:21.

A magyar rekordbajnok Fino-Kaposvár alakulata semmit nem bízott a véletlenre az osztrák UVC Weberzeile Ried elleni Challenge Kupa visszavágó mérkőzésén. A nyitó játszmában a végig határozottan és roppant magabiztosan játszó vendég somogyiaknál volt az előny, ami az idő előre haladtával csak egyre nőtt. A meccs elején már négy pont is volt a Fino előnye, ami még csak tovább nőtt a folytatásban. Az első szettet végül magabiztosan öt ponttal nyerte a Fino-Kaposvár alakulata.

A második játékrészben aztán alaposan felpörgette a játékot a házigazda UVC Weberzeile Ried társulata. Most a hazaiak léptek meg egyre jobban az ellenfelüktől, s végül ellentmondást nem ismerve 25:16-re nyertek, újra felvillantva maguk előtt a reményt.

A harmadik felvonásra nagyon összekapta magát a Fino csapata. Ebben a szettben végig a kaposváriak irányították a játékot és diktálták az iramot, s végül közel félórányi csata ezt a szettet is megnyerték, biztossá téve így a tovább jutásukat.

A negyedik, egyben utolsó játékrészt a Fino kezdte ugyan jobban, ám a szett közepe tájékán már az osztrákoknál volt az előny. A vendég somogyiak ekkor magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak, s végül 101 percig tartó küzdelem után pontot tettek a meccs végére.

Ruben Wolochin:Elértük azt, amiért jöttünk. Végig feszült volt a csapat, mégis kontroll alatt tudtuk tartani a mérkőzést az első perctől az utolsóig. Amit most tudunk, azt mind kiadtuk magunkból, örülünk a továbbjutásnak. Gratulálok mindkét csapatnak a teljesítményéhez.

Továbbjutott a Fino kettős győzelemmel.

A kaposváriak következő ellenfele a holland Samen Lycurgus Groningen lesz. Az első mérkőzést december 10-12. között Kaposváron, a visszavágót december 19-én 19:30-tól Groningenben játsszák le.