Sokat ígérő döntetlen a belgák ellen

Hétfőn Belgium ellen játszotta utolsó felkészülési mérkőzését a pénteki Eb-rajtra készülő magyar női válogatott, s a mieink 2:2-re végeztek az európai ranglista hetedik helyén álló ellenféllel, úgy, hogy az első két játszma után a mieink vezettek 2:0-ra.

MAGYARORSZÁG – BELGIUM 2:2 (19, 18, –21, –23)

Ludovika Aréna, 100 néző. V: Szabó P., dr. Árpás.

MAGYARORSZÁG: Tálas 2, Sándor 6, Pekárik 6, Németh 22, Szakmáry 12, Gyimes 3. Csere: Molcsányi, Tóth F. (liberók), Bokorné Liliom 1, Bleicher, Dékány 4, Török 5, Nagy E. 3, Szerencsés-Miklai 3, Bodovics 1. Szövetségi kapitány: Jan De Brandt.

BELGIUM: Van Gestel 11, Janssens 14, I. Van De Vyver 2, Herbots 17, Sobolska 6, Grobelna 10. Csere: Ruysschaert, Guilliams 2 (liberók), Van Sas, Strumilo, Stragier 1, Goliat, Van Avermaet 1, Lemmens. Szövetségi kapitány: Gert Vande Broek.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 3:0, 5:1, 7:4, 8:6, 10:9, 11:12, 19:12, 21:13, 22:17, 24:19. II. játszma: 3:6, 11:6, 12:9, 19:12, 20:14, 24:17. III. játszma: 2:3, 5:3, 5:6, 7:6, 7:13, 11:15, 16:19, 19:24. IV. játszma: 4:2, 8:5, 11:12, 13:16, 16:17, 19:18, 21:23, 23:24.

Remekül kezdték a mieink a mérkőzést, az elején sikerült 5:1-re elhúzni. A szett közepén aztán a belgák is belelendültek és alaposan megszerválták a mieinket. 11:11 után át is vették a vezetést. De csak egy labdamenet erejéig, mert azonnal sikerült visszavenni az előnyt, sőt a csapat Pekárik nyitássorozatával és a mieink remek blokkmunkájával sorozatban nyolc pontot szereztek. Ezzel gyakorlatilag el is dőlt a játszma sorsa, a mieinknek öt szettlabdája is volt, amelyből az ebben a játékrészben 8 pontig jutó Németh blokkjával már el elsőt ki is használták (25:19).

A második szettet viszont a vendégek kezdték lendületesebben, el is húztak 6:3-ra, de ekkor megint a mieinknek volt egy nyolcpontos sorozata, és az előnyt jól beosztva, sőt növelve jutottunk el a szett végéig, ahol a második szettlabda Szakmáry bombája után pattant a plafonig egy belga kézről (25:18).

A harmadik felvonásra beállt Török Kata és Nagy Eszter, s ez a játszma kissé fordulatosan indult: hol a mieink szereztek két-három pontot, hol a belgák. Az adok-kapokból azonban ezúttal a vendégek jöttek ki jobban: 7:6 után sorozatban hét pontot szereztek, s ez a hátrány most túl sok volt a mieinknek. A végjáték kezdetére ugyan sikerült felzárkózni három pontra, de tovább már nem sikerült közelíteni (21:25).

A negyedik szettben Bodovics Hanna és Dékány Bernadett is a kezdőbe került, és gyorsan beállt Miklai Zsanett is, Liliom Rita kisebb sérülése miatt. Persze nem csak a mieink, a belgák is variáltak – a második szettben még liberó Guilliams ekkor már mezőnyjátékosként szerepelt –, így a játszma elején a mieink akarata érvényesült. 11:11 után azonban átvette a vezetést az ellenfél, mert a mieink nem bírtak a vendégek szerváival. Idővel azért sikerült úrrá lenni a nyitásfogadáson és vissza is vette a vezetést a magyar csapat, A végén azonban kettővel így is a belgák mentek, és bár 23:23-nál sikerült egyenlíteni, az utolsó két pont azonban a vendégeké lett (23:25), így végül 2:2-vel zárult a találkozó.

Jan De Brandt: – A Savaria Kupa után kaptak néhány nap pihenőt a lányok, és az elején kicsit nehezebben rázódtak vissza a munkába, de a meccsen nagyon jó visszajelzéseket kaptam az eddig elvégzettekről. Ha egy belga válogatottat 19-re és 18-ra verünk, akkor az egy nagyon magabiztos játék. Utána cserélgetni kezdtem a csapatot, és bár az ellenfél egyenlíteni tudott, a játékosaim ekkor is jó teljesítményt nyújtottak.

(Fotók: SzPortfotók/Szőcs Pál)