Másodszorra már legyőztük a spanyolokat

Második edzőmérkőzését is lejátszotta a Spanyolországban edzőtáborozó női válogatottunk, amely az augusztus 23-án kezdődő, budapesti Európa-bajnokságra készül. A mieink visszavágtak a pénteki vereségért és 3:1-re nyertek.

SPANYOLORSZÁG – MAGYARORSZÁG 1:3 (–23, 21, –16, –16)

SPANYOLORSZÁG: Rivero 3, Castellano 10, Segura 16, Elizaga 1, De Blas 6, Corral Bouza 2. Csere: Llabrés, Gomila (liberók), Gonzalez, Piante Frabces, Montoro 9,

Varela Gomez 8, Araco 1, Caro Garcia 2, Varela 2. Szövetségi kapitány: Pascual Saurin.

MAGYARORSZÁG: Tálas, Bokorné Liliom 2, Bodovics 11, Németh A. 16, Szakmáry 6, Pekárik 5. Csere: Molcsányi, Lékó (liberók), Török 10, Sándor 7, Bleicher 2, Szerencsés Miklai 6. Szövetségi kapitány: Jan De Brandt.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 6:8, 11:16, 17:21. II. játszma: 8:6, 16:15, 20:21. III. játszma: 2:8, 12:16, 14:21. IV. játszma: 5:8, 8:16, 14:21.

A mieink az első játszmában végig vezetve, de végül szoros szettben győzött, a másodikban pedig úgy kapott ki, hogy 21:20-ra még a magyar csapat vezetett, ám ezt követően nem szerzett pontot. A harmadik és a negyedik játszmában már magabiztosan játszva nyertek a mieink, s így 3:1-re a győzelmet is megszerezték. Jan De Brandt ezúttal mind a 12 benevezett játékosnak lehetőséget adott, s a legeredményesebb közülük Németh Anett volt 16 ponttal.