Ülőröplabda Eb: nem sikerült visszavágni a horvátoknak

Gyakorlatilag pénteken is egyszerre játszott férfi és női ülőröplabda válogatottunk a budapesti Európa-bajnokságon. A lányok az 5-9. helyért a horvátok ellen meccseltek és a hétfői csoportmeccshez hasonlóan ezúttal is a döntő játszmában szenvedtek vereséget, este aztán Szlovénia is legyőzte a mieinket. A férfiak a lengyelekkel mérték össze erejüket, s kaptak ki 3:0-ra, így a 12. helyen végeztek a hazai rendezésű Eb-n.

Ülőröplabda Európa-bajnokság, nők az 5-9. helyért:

MAGYARORSZÁG – HORVÁTORSZÁG 2:3 (–21, 15, –17, 13, –10)

Budapest (Ludovika Akadémia), 100 néző. V: Kuzmanovic, Kosztopulosz.

Magyarország: Juhász, Szabó É., Szabóné, Nebehaj, Szűcs, Szabó Z. Csere: Kovács É., Bárdos, Csillag. Szövetségi kapitány: Balogh István.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 4:2, 6:8, 10:10, 10:14, 17:17, 18:22, 20:24. II. játszma: 8:3, 9:5, 21:9, 24:15. III. játszma: 7:1, 10:11, 13:18, 16:18, 17:24. IV. játszma: 6:4, 12:6, 14:11, 19:12, 24:13. V. játszma: 3:1, 7:3, 7:8, 8:12, 10:14.

A csoportkörben a horvátoktól ellen elszenvedett váratlan vereséget próbálta meg kijavítani női válogatottunk. Az első játszmában a szett közepéig sikerült is tartaniuk magukat, de 17:17 után a végjáték az ellenfélé lett (21:25).

A második játszmát viszont ellenállhatatlanul kezdték a mieink, akik 8:3-ra vezettek, majd 21:9-re is, és bár a végén 15-re zárkóztak fel déli szomszédjaink, így is simán kiegyenlítették a szettarányt (25:15).

Hasonlóan kezdődött a harmadik játszma is, de 7:1 után megtorpant a csapat, 10:10 után pedig a horvátok vették át a vezetést és bár egyszer még sikerült két pontra felzárkózni, ezzel el is lőtték a mieink a puskaport, mert a továbbiakban már csak egy pontra voltak képesek (17:25).

A negyedik felvonásban azonban megint a mieink akarata érvényesült, és bár a szett eleje még valamennyire szoros volt, ezután sikerült nagyon komoly előnyt kiharcolni és végül ez lett a legsimább szett (25:13).

Remekül kezdték a lányok az ötödik játszmát is, vezettek 7:3-ra, azonban a legrosszabbkor jött az újabb hullámvölgy és már a térfélcserekor is a horvátoknál volt az előny. Dadogott a nyitásfogadás és ez sajnos a későbbiekben sem javult, így sajnos a mieink másodszor is kikaptak a horvátoktól (10:15).

Balogh István: – Sajnos nem tudtuk kihasználni, hogy az ellenfél egyik legjobbja sérült. De ez a meccs a nyitásokon ment el, nagyon sokat hibáztunk és emiatt aztán fel is puhultak a szerváink. Sajnálom, hogy nem sikerült visszavágni a hétfői vereségért.

MAGYARORSZÁG – SZLOVÉNIA 0:3 (–11, –23, –12)

Budapest (Ludovika Akadémia), 300 néző. V: Kuzmanovic, Kosztopulosz.

Magyarország: Juhász, Szabó É., Szabóné, Nebehaj, Szűcs, Szabó Z. Csere: Kovács É., Szabó Z., Csillag. Szövetségi kapitány: Balogh István.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 3:12, 6:17, 9:24. II. játszma: 1:0, 3:7, 10:8, 11:11, 17:12, 18:17, 19:21, 23:23. III. játszma: 5:2, 6:17, 12:24.

Ahogyan a horvátok elleni mérkőzés után várható volt, a szlovénok ellen sem sikerült javítania női válogatottunknak. Az első játszmában gyorsan nagy hátrányba kerültek, és a végén még annak is örülni kellett, hogy kijöttek a lányok a tízből (11:25).

Bár a második szett sem kezdődött túl jól, 3:7 után megtáltosodtak a mieink, és nem csak kiegyenlítettek, de a vezetést is átvették. Öt pont is volt már az előny, de a végjátékra sajnos ledolgozták ezt a szlovénok, 23:23 után pedig ők szereztek két pontot (23:25). Ettől függetlenül, ebben a játszmában remek teljesítményt nyújtottak a lányok.

És nem volt megállás, a harmadik felvonás is 5:2-es magyar vezetéssel kezdődött, ott viszont sajnos elfogyott a tudomány. A szlovénok egy 15:1-es szériát produkáltak, és gyakorlatilag ezzel el is döntötték a szettet és a meccset is (12:25).

A női válogatottnak szombaton délelőtt lesz még egy mérkőzése Finnország ellen.

Raska Gyula: – A lelkesedéssel most nem volt baj, ha egy kicsit jobban koncentrálnak a végjátékban a lányok, akár még szettet is nyerhettünk volna a szlovénok ellen, ami nagy szó lett volna.

Férfiak a 11-12. helyért:

MAGYARORSZÁG – LENGYELORSZÁG 0:3 (–15, –19, –21)

Budapest (Ludovika Akadémia), 100 néző. V: Le Balc’h, Kohn.

Magyarország: Kertész, Peres, Domina, Veleg, Gergencsik, Kovács. Csere: Bernáth. Szövetségi kapitány: Raska Gyula.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 7:11, 9:15, 10:19, 11:22, 15:24. II. játszma: 3:3, 5:7, 8:9, 11:15, 16:24. III. játszma: 2:6, 6:7, 16.14, 17:20, 20:24.

Az Európa-bajnokság egyik legnagyobb meglepetésének számított, hogy a mieink által legyőzött litvánok csütörtökön legyőzték a lengyeleket, így a mieinknek velük kellett játszani a 11. helyért. Az első két játszmában meg is látszott a tudáskülönbség, ezeket a lengyelek magabiztosan nyerték, még úgy is, hogy a második végén három szettlabdát is hárított csapatunk, így lett az 25:19. A harmadikban viszont kifejezetten jól tartották magukat a mieink, mindent kiadtak magukból és ez az eredményen is érződött, hiszen a szett közepén két ponttal vezettek is. Sajnos a lengyelek azonban tudtak váltani, magasabb sebességre kapcsoltak és gyorsan visszavették a vezetést és végül ezt a játszmát is nyerték 25:21-re.

Raska Gyula: – A lengyel csapat sokkal jobb játékerőt képvisel, igazából az a meglepetés, hogy csak a 11. helyért játszottak. A fiúk mindent megtettek a sikerért, de sajnos elfogytunk az Eb végére.

A mieink további programja:
07.19 19:30 Magyarország – Szlovénia (nők, 5-9. helyért)
07.20 11:00 Magyarország – Finnország (nők, 5-9. helyért)

Aki nem tudja élőben nézni a meccseket, de érdekelné őket, azok a következő honlapon találnak hozzá stremaet: