Ülőröplabda Eb: megvan a lányok első győzelme!

dav

Győzelemmel kezdte az alsóházi küzdelmeket a magyar női ülőröplabda-válogatott a budapesti Eb-n. A lányok a Ludovika Arénában Nagy-Britanniát győzték le 3:1-r1, s ezzel első sikerüket könyvelhették el az Eb-n. Az is eldőlt, hogy a mieink pénteken Horvátországgal, majd Szlovéniával, szombaton pedig Finnországgal csapnak majd össze az 5-9. helyért.

Nők az 5-9. helyért:

MAGYARORSZÁG – NAGY-BRITANNIA 3:1 (12, 19, –23, 25)

Budapest (Ludovika Akadémia), 100 néző. V: Atanaszov, Kuzmanovic.

Magyarország: Juhász, Szabó É., Szabóné, Nebehaj, Kovács É., Szabó Z. Csere: Szűcs, Csillag. Szövetségi kapitány: Raska Gyula

Az eredmény alakulása: I. játszma: 5:0, 6:6, 16:7, 23:8, 24:11. II. játszma: 2:1, 4:7, 13:13, 16:19, 24:19. III. játszma: 6:3, 8:10, 11:12, 12:18, 16:21, 23:21, 23:24. IV. játszma: 3:5, 9:7, 14:10, 15:15, 18:16, 19:21, 23:22, 23:24.

Néhány órával az oroszok elleni negyeddöntő után a britek ellen kezdte meg szereplését női válogatottunk az alsóházban. Nem is akárhogyan, hiszen a meccs első öt pontját a mieink szerezték, s ezt követően ugyan a vendégek még kiegyenlítettek, de utána Szabó Zita nyitásaival egészen 14:6-ig menetelt csapatunk, és ezt követően is dominálta a játszmát, amit végül 25:12-re nyert meg.

A második játszma viszont nem kezdődött túl jól: a britek három ponttal is vezettek, s bár a szett közepéig kínkeservesen ledolgozták a mieink a hátrányt, a végjáték kezdetekor megint három pontos előnye volt az ellenfélnek. Ekkor azonban Szűcs kezdett el nyitni, s a szett végéig abba se hagyta, azaz sorozatban kilenc pontot szereztek a mieink (25:19).

A harmadik felvonás elején úgy tűnt, végleg eldőlt a meccs, a mieink gyorsan három pontos előnybe kerültek, de a britek ekkor sem adták fel, gyorsan fordítottak, s 12:11 után hat pontos előnyt harcoltak ki. Ezúttal azonban Juhász produkált remek nyitássorozatot, amivel a mieink megfordították az eredményt. A britek 23:21-nél kértek időt, majd kiegyenlítettek, ekkor viszont Raska Gyula hívta pihenőre játékosait, azonban ez sem segített, végül 25:23-ra ezúttal a britek nyertek.

És a negyedik szett sem kezdődött túl jól, de mielőtt megijedhettünk volna, a csapat gyorsan összekapta magát és nemcsak utolérte ellenfelét, hanem négypontos előnyt harcolt ki. Sajnos innen is visszazárkózott az ellenfél, majd 19:19 után a vezetést is átvette. Felváltva vezettek a csapatok, de végül a briteknek volt először játszmalabdája, azonban ezt sikerült hárítani, majd a mieinknek meccslabdája is volt, s bár az elsőt még nem, a másodikat már értékesítették a lányok Nebehaj pontos labdájával (27:25).

Raska Gyula: – Ez a szív diadala volt! Nagyon elfáradt már a csapat a meccs végére, ezen ment el a harmadik szett is, de a végén minden erejüket beleadták a lányok és sikerült kiharcolni a győzelmet.

A mieink további programja:
Magyarország – Nagy-Britannia 3:1
07.19 14:30 Magyarország – Horvátország (nők, 5-9. helyért)
07.19 15:00 Magyarország – Lengyelország (férfiak, 11. helyért)
07.19 19:30 Magyarország – Szlovénia (nők, 5-9. helyért)
07.20 11:00 Magyarország – Finnország (nők, 5-9. helyért)

Aki nem tudja élőben nézni a meccseket, de érdekelné őket, azok a következő honlapon találnak hozzá stremaet: