Strandröplabda ob: Lutter/Szombathelyi tripla, Hajós először nyert az idén

Triplázott a Lutter Eszter, Szombathelyi Szandra páros, hiszen az MKB-Pannónia Strandröplabda Magyar Bajnokság harmadik fordulóját is megnyerte, míg Hajós Artúr Benkő Balázzsal Tatán győzött először együtt.

Persze mindig a döntő a legfontosabb mérkőzés egy tornán, de sokat veszített, aki lemaradt az elődöntőkről az MKB-Pannónia Strandröplabda Magyar Bajnokság tatai fordulójában, hiszen mind a négy fináléról határozó parti három játszmában dőlt el.

A reggel krónikájához tartozott, hogy az országos bajnokságban az idén először szettet veszített a Lutter Eszter, Szombathelyi páros. A Győri Panna, Harmath Borbála duó piszkált bele az eddig hibátlanul működő rendszerbe, de a „birodalom” visszavágott, és 15:9-es játszmával döntőbe masírozott. A Szabó Dorottya, Háfra Dominika egység szintén három felvonásban múlta felül Dénesi Brigittát és Tóth Esztert.

Lutterék aztán a döntőben sem rontottak. Szabó és Háfra az első szett feléig tartotta a lépést az előző két fordulóban is győztes párossal, aztán viszont sokkal eredményesebb volt a címvédő.  Lutter jól mezőnyözött, Szombathelyi szépen fejezte be a labdameneteket, így aztán simán, 11 pontra lett övék a felvonás. A mindkét oldalon szép és fineszes megoldásokat hozó második felvonás feléig Lutterék jártak előbbre, ám 13:8 után Háfráék feljöttek. Az egyenlítésre azonban nem maradt erő, a fontos pillanatokban rontottak, így Lutterék a harmadik fordulót is behúzták. A negyediket, a dunaújvárosit csak azért nem fogják, mert – akárcsak Szabóék –kihagyják, és törökországi versenyen szerepelnek majd. A bronzérem egyébként a Győri Panna, Harmath Borbála duóé lett.

A férfiaknál már szombaton eldőlt, hogy nem lesz Strandröplabdázásért SE-házidöntő, hiszen kiesett a Csepelen nyerő Oláh Botond, Stréli Bence kettős. Aztán egy pontra álltunk attól, hogy tisztán Pénzügyőr SE-s legyen a finálé, Rozgonyi Bálint és Soós Izsák ugyanis a döntő szettben 14:13-ra vezetett Hajós Artúr és Benkő Balázs ellen. Csakhogy hiába tűnt úgy, Rozgonyiék nyertek, a játékvezető átnyúlás miatt az ellenfélnek adta a pontot, ez pedig megdöccentette a PSE-seket, így Hajósék jutottak a döntőbe.

S ha már bejutottak, meg is nyerték. Hajós eddig mindkét ob-fordulóban fináléba jutott, ám – különböző párokkal – mindig alulmaradt. Ezúttal azonban megszerezte az első közös győzelmet Benkővel. Pedig a rutinos Takács Gergő, Vincent Lacombe egység nem adta olcsón a bőrét, jó szervákkal és remek blokkokkal késztették nagy csatára a fiatalokat. Hajós Artúr a második felvonásban önfeláldozóan mentett, s bár a pont az övék lett, 14:12-es vezetéskor ápolásra szorult, mert felszakadt a térde. A kis sérülés nem zökkentette ki őket, a negyedik meccslabdát – Takácséknál közben három szettlabda maradt ki – értékesítve győztek.

Folytatás július 19-étől, Dunaújvárosban, majd augusztus elején a Lupa-tónál rendezendő döntővel zárul az MKB-Pannónia Strandröplabda Magyar Bajnokság.

MKB-PANNÓNIA STRANDRÖPLABDA MAGYAR BAJNOKSÁG
3. forduló, Tata
Férfiak, elődöntő: Takács, Lacombe–Kiss D., Bán 2:1 (–12, 13, 14), Hajós, Benkő–Rozgonyi, Soós 2:1 (–20, 18, 15)
Döntő: Hajós, Benkő–Takács, Lacombe 2:0 (19, 24)
A 3. helyért. Rozgonyi, Soós–Kiss D., Bán 2:0 (18, 10)

A végeredmény:
1. Hajós Artúr, Benkő Balázs (Strandröplabdázásért SE)
2. Takács Gergely, Vincent Lacombe (Pénzügyőr SE)
3. Rozgonyi Bálint, Soós Izsák (Pénzügyőr SE)
4. Kiss Dániel, Bán Viktor (Pénzügyőr SE)
5. Kecskeméti Péter, Rása Alex (Pénzügyőr SE)
5. Oláh Botond, Stréli Bence (SRSE)
7. Budai Balázs, Mészáros Zoltán (Hajdúnánás)
7. Kovács Boldizsár, Pető Levente (Gödöllői RC)
9. Berkes Zoltán, Tóth Dániel (Vegyész RC Kazincbarcika)
9. Domján Sebestyén, Oszlányi Simon (Strandsport SE)
9. Kovács Zoltán (Pénzügyőr), Nacsa Gábor (Strandsport SE)
9. Krekk Zoltán, Mikuláss Marcell (SRSE)
13. Jánossy Bálint (Gödöllői RC), Koch Norman (MAFC)
13. Kelemen Péter, Kózel Miklós (MAFC)
13. Kiss Nicholas (Pénzügyőr), Molnár István (Kispest SE)
13. Molnár Zoltán, Szabó Gábor (Gödöllői RC)

Nők, elődöntő. Lutter E., Szombathelyi Sz.–Győri, Harmath 2:1 (17, –19, 9), Háfra, Szabó D.–Dénesi B., Tóth E. 2:1 (15, –19, 6).
Döntő: Lutter, Szombathelyi Sz.–Szabó D., Háfra D. 2:0 (11, 17)
A 3. helyért. Győri, Harmath–Dénesi, Tóth E. 2:0 (19, 16)

1. Lutter Eszter, Szombathelyi Szandra (RÖAK Kaposvár)
2. Háfra Dominika, Szabó Dorottya (Óbudai SSC)