Universiade: Argentína legyőzése után fél lábbal már a nyolc között

Második mérkőzését Argentína ellen játszotta női válogatottunk a nápolyi Universiadén. A mieink a pénteki, csehek elleni ötszettes sikert követően magabiztosan nyertek a dél-amerikaiak ellen, s így fél lábbal már a legjobb nyolc között érezhetik magukat.

Universiade (Nápoly), női csoportkör, 2. forduló:

MAGYARORSZÁG – ARGENTÍNA 3:0 (20, 22, 19)

MAGYARORSZÁG: Villám L. 9, Zólyomi 4, Németh A. 25, Kiss G. 5, Gyimes 8, Bleicher 2. Csere: Tóth F. (liberó), Vezsenyi, Cicic, Riczkó, Villám Cs. 2. Szövetségi edző: Leiszt Máté.

ARGENTÍNA: Germanier 2, Soria 2, Correa 8, Piccolo 10, Reinoso 3, Gonzalez. Csere: Nielson Ramella (liberó), Cosulich, Nunez 6, Nieva, Corbalan 3, Verasio 9. Szövetségi edző: Maria Laura Vincente.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 2:3, 8:4, 11:11, 17:12, 24:13, 7:15, 9:18, 13:24. II. játszma: 5:3, 5:5, 10:5, 12:10, 14:10, 15:16, 18:16, 19:18, 22:19, 24:20. III. játszma: 1:2, 5:3, 5:6, 8:7, 10:11, 14:11, 15:14, 18:14, 19:18, 22:19, 24:19.

Bár 3:2-re még az argentinok vezettek a meccs elején, ezután nagyot fordult a meccs képe, mert villámgyorsan elhúztak négy ponttal, s bár ezután a dél-amerikaiak kicsit ránk ijesztettek, amikor 11:11-nél egyenlítettek, de ezután egy 12:1-es sorozatot produkáltak a mieink, ezzel gyakorlatilag eldöntve a szett sorsát. Mondjuk az i-re megint nehezen sikerült feltenni a pontot: 11 szettlabdából csak a nyolcadik szettlabdát sikerült értékesíteni, de a lényeg a vezetés volt (25:20).

A második szettben megint elkezdődött a hullámvasutazás: 5:5 után sorozatban ötször voltak eredményesek a mieink, de 15:15-nél megint egyenlő volt az állás, sőt egy labdamenet erejéig át is vették a vezetést az argentinok. Ezután megint három magyar pont következett, s bár még sikerült egyre feljönnie a dél amerikaiaknak, a végjátékban megint a mieink domináltak és négy szettlabdához jutottak, s ezúttal már a harmadikat kihasználták (25:22).

Az argentinok ezután sem adták olcsón a bőrüket, a harmadik felvonásban felváltva vezettek a csapatok, szerencsére többnyire azért nálunk volt az előny. 15:14 után sikerült először komolyabb, négypontos előnyre szert tenni, s ezzel már tudott gazdálkodni a csapat. Akkor sem estek pánikba, amikor egyre megint visszazárkóztak a dél-amerikaiak, s ezúttal az öt meccslabdámból már az elsőt kihasználták (25:19).

Ha a másik meccsen Tajvan legyőzi Csehországot, akkor a mieink már továbbjutottak a csoportból, ellenkező esetben a vasárnapi, Tajvan elleni mérkőzésen biztosíthatják be győzelmükkel (de elvben még egy 3:2-es vereség is beleférhet) a nyolc közé kerülést

Leiszt Máté: – Egy másodpercig sem volt kérdéses ma, hogy melyik csapat a jobb. Persze ehhez nagy köszönet illeti a stábot is, hogy a tegnapi ötszettes meccs után ilyen jól sikerült a lányok regenerációja. Ma végig csapatként küzdve kényszerítettük rá az akaratunkat az ellenfélre. Holnap a csoportgyőzelemért lépünk majd pályára Tajvan ellen.