Nagy csatában a Nyíregyháza jutott a döntőbe!

A Fatum-Nyíregyháza lesz a Vasas Óbuda ellenfele a női bajnokság fináléjában, miután az elődöntő ötödik találkozóján 3:1-re nyertek a Swietelsky-Békéscsaba ellen. A csabaiak így sorozatban megnyert öt bajnoki cím után idén csak a bronzéremért lesznek versenyben az UTE ellen.

Női Extraliga elődöntő, 5. mérkőzés:

Fatum-Nyíregyháza – Swietelsky-Békéscsaba 3:1 (15, –25, 22, 21)

Nyíregyháza, 2000 néző. V: Adler, Halász T.

NYÍREGYHÁZA: Matics 8, Kalicsanyin 11, Varga E. 22, Brisebois 17, White 9, G. Francesco 3. Csere: Tóth F. (liberó), Szabó L., Ancsin. Vezetőedző: Hollósy László.

BRSE: Bodovics 2, Perovics 19, Mlinar 15, Medics 7, Tálas 2, Ivanovics 16. Csere: Molcsányi (liberó), Glemboczki 1, Fábián, Bodnár 4, Szpin, Gommans. Vezetőedző: Bogdan Paul.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 3:1, 3:4, 9:4, 12:5, 16:8, 17:12, 21:13, 24:15. II. játszma: 4:2, 5:5, 9:6, 10:10, 12:10, 13:15, 17:17, 19:18, 19:20, 22:20, 24:23. III. játszma: 4:3, 5:7, 10:8, 11:12, 14:15, 17:15, 20:16, 22:17, 24:21. IV. játszma: 6:2, 7:6, 13:7, 18:13, 22:16, 23:21.

Jól kezdték a meccset a hazaiak, akik elmentek 3:1-re, s bár ezután sorozatban három pontot szerzett a sérült Bokant nélkülöző BRSE, ezt követően meg sem álltak 9:4-ig a nyíregyháziak. Ehhez persze kellett az is, hogy a csabaiak gyakorlatilag körbe üssék a pályát. A szett közepén volt már nyolc is a különbség, de a negyedik mérkőzés záró felvonása óta mindenki tudja, hogy ez sem biztos előny. Zárkóztak is a vendégek, de ezúttal nem tudták megismételni a csodát, s ezúttal Varga Eliza már az első szettlabdát bebombázta (25:15).

A második szettre már jobban összekapták magukat a csabaiak, akik ezúttal nem engedték lerázni magukat. Hiába vezetett két-három ponttal is a Nyíregyháza, a vendégek rendre egyenlítettek, sőt a szett közepén a vezetést is átvették. Fej fej mellett haladtak a csapatok, s a szett hajrájára Bogdan Paul bevezettet Sanja Gommanst is. Így is a hazaiaknak volt szettlabdája, de ezúttal nem tudták kihasználni, 25:24 után pedig sorozatban három vendégpont született, s a harmadikkal Lucia Mlinar egalizálta a játszmaarányt (25:27).

A harmadik szettben tovább folyt a huzavona, felváltva vezettek a csapatok, csak közvetlenül a végjáték kezdetére jött a vendégeknél egy hullámvölgy, amit kihasználtak a hazaiak, és megléptek négy ponttal. A végén három szettlabdája volt a hazaiaknak, s a másodikat Brisebois egy óriási bombával értékesítette (25:22).

A vezetés újbóli megszerzése alaposan feldobta a hazaiakat és visszavetette a vendégeket, így 6:2-vel kezdődött a negyedik szett, s bár egyszer sikerült feljönniük egyre a csabaiaknak, ezt követően megint hattal vezettek a nyírségiek. és egészen a végjátékig tartották is. Akkor azonban kettőre jöttek vissza a csabaiak, és megint felrémlett az előző találkozó vége. Végül azonban éppen az egykori békéscsabai Tanja Matics blokkjával ezúttal behúzták a meccset és egyben a döntőbejutást a nyíregyháziak (25:21).

Hollósy László: – Sorsszerű volt, ennek így kellett lennie, hogy a Békéscsabát csak egy mindent eldöntő ötödik mérkőzésen lehetett legyűrni. Hihetetlen érzelmek kavarognak bennünk, nagy tettet hajtottunk végre. egy napig örülhetünk ennek, aztán, hál’ istennek kimondhatjuk: a döntőre kell koncentrálnunk.

Bogdan Paul: – Ebben a párharcban és ezeken a meccseken sokat számított a bátorság. Nem csak az bosszant, hogy veszítettünk, az is, ahogyan, mert sok helyzetben és döntésnél hiányzott a játékunkból a bátorság és sokat hibáztunk és így nem is érdemeltük meg a győzelmet.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–2 a Nyíregyháza javára.

MÁR KAPHATÓK A JEGYEK A RÖPLABDA EB-RE!

A 2019-es női röplabda Európa-bajnokság budapesti mérkőzéseire ITT vásárolhatnak jegyet! A magyar válogatott mindegyik találkozóját a Papp László Sportarénában játssza.