MEVZA Kupa: A Vasas vereségével a BRSE az elődöntőben

Hiába nyerte meg az első szettet, nem sikerült győznie a Vasasnak a cseh Olomouc otthonában, így a piros-kékek végül az ötödik helyen zárták az alapszakaszt és nem jutottak be az elődöntőben. Ennek viszont Békéscsabán örültek, hiszen így a Linamar-BRSE ölébe hullott az elődöntő.

NŐI MEVZA KUPA
VK UP Olomouc (cseh) – Vasas Óbuda 3:1 (–22, 21, 17, 19)
Olomouc. V: Miklosic, Siefried (szlovénok).
Olomouc: Dudová, Dedíková 18, Cutuk 17, Napolitano-Senková 13, Michalíková 11, Strusková 7. Csere: Sain, Pribylová (liberó), Kosická, Kubínová 5. Vezetőedző: Jiri Teply.
Vasas: Sklar 18, Pekárik 4, Rountree 18, Török 6, Hardy 7, Kontura 2. Csere: Lévai (liberó), Durst A. 1, Németh A., Szedmák. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:8, 15:16, 20:21. II. játszma: 8:5, 16:14, 21:18. III. játszma: 8:5, 16:14, 21:16. IV. játszma: 5:8, 14:16, 21:17

MESTERMÉRLEG
Jókay Zoltán: – Küzdős meccs volt. A nyitás-fogadásunk még soha nem volt ennyire stabil, mint most, mégsem tudtuk ezt kihasználni. A támadásszervezésünk továbbra is gyenge, saját magunkat verjük meg. Borzasztóan csalódott vagyok, hogy nem tudjuk átlépni a saját árnyékunkat.

A nap másik mérkőzésén:
Branik Maribor (szlovén) – Mladost Zagreb 3:0

Az állás: 1. Branik Maribor 7 győzelem (8 mérkőzés, 20 pont), 2. Linamar-BRSE 5 (8, 16), 3. Calcit Ljubljana 5 (6, 15), 4. Olomouc 5 (8, 14), 5. Vasas Óbuda 5 (8, 13), 6. Slávia Bratislava 2 (7, 6), 7. 1. BVK Bratislava 1 (5, 4), 8. Mladost Zagreb 1 (6, 3), 9. Sokol Post NÖ 0 (6, 2)

Bár még öt mérkőzés hátra van az alapszakaszból, az már most eldőlt, hogy a házigazda horvát Mladost Zagreb mellett két szlovén csapat, a Branik Maribor és a címvédő Calcit Ljubljana, valamint a magyar bajnok Linamar-BRSE jutott be a Final Fourba. A mai vereség után az is kiderült, hogy a Vasas akkor sem lett volna elődöntős, ha nem Zágrábban rendezik a négyes döntőt, ahhoz a piros-kékeknek legalább egy pontot kellett volna szerezniük. Így viszont, a mai vereségük után nincs jelentősége a dolognak.