Férfi Extraliga: otthon kapott ki a kupagyőztes

Egy férfi Extraliga-mérkőzést játszottak le szerdán, amelyen az újdonsült kupagyőztes Kecskemét otthonában győzött 3:1-re a bajnoki címvédő Kazincbarcika.

Férfi Extraliga

HÉP-Kecskemét – Vegyész RC Kazincbarcika 1:3 (–14, 28, –14, –23)

Kecskemét, 100 néző. V.: Adler, Halász E.

KRC: Gacs 4, Deliu 6, Krupánszki 13, Szabó M. 5, Pesti 13, Sanches 8. Csere: Deák (liberó), Gönczi 2, Szabó V. 5. Vezetőedző: Dávid Zoltán.

VRCK: Páez 3, Németh 20, Juhász 3, Szabó D. 22, Milev 14, Macko 11. Csere: Vitko (liberó), Toronyai, Blázsovics 2. Vezetőedző: Marek Kardos.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 10:16, 14:21. II. játszma: 7:8, 12:16, 20:21. III. játszma: 6:8, 8:16, 11:21. IV. játszma: 5:8, 12:16, 20:21.

Dávid Zoltán: Megilletődötten játszottunk a mérkőzés elején, ennek köszönhetően a vendégek lelkesen játszottak, és alap játékkal megnyerték a szettet. A második etapra felébredtünk, és azt csináltuk, amit kell. A következő két szettre már nem volt elég akaraterőnk, a kazincbarcikaiak jobban akarták a győzelmet.

Marek Kardos: Szinte végig irányítás alatt tudtuk tartani a mérkőzést, egyedüli kivétel a második szett volt, amikor egy perc alatt leadtuk az előnyünket. Az első és a harmadik játszma meggyőző volt, míg a negyedikben beragadtunk egy állásban, így kicsit közelebb jött hozzánk ellenfelünk, az utolsó pontoknál azonban magabiztosak voltunk.