NB I: Szettet rabolt a Kaposvártól a DVTK

Három férfi és öt női NB I-es bajnoki mérkőzést játszottak le szombaton. A férfiaknál a MÁV Előre Sümegen, a Dunaferr Győrben győzött, míg a Szolnok hazai pályán a Pécs ellen nyert. A nőknél a Budaörs a TFSE ellen, míg a listavezető Kaposvár Miskolcon nyert 3:1-re.

Férfi NB I:

Sümeg – MÁV Előre 0:3 (–14, –21, –18)

Sümeg, 100 néző. V: Kiss Z., Szabó Zs., Péter 1,

SÜMEG: Török R. 1, Kunert 8, Sow 4, Péter 1, Németh Z. 7, Tigyi 2. Csere: Erki (liberó), Nagy P. 8, Kotim, Óhidi. Vezetőedző: Tamás Zoltán.

MÁV: Stefanovics 7, Náhol 3, Kaposi 16, Kholman 10, Salazar 9, Németh Zs. 13. Csere: Takács M. (liberó), Sziládi. Vezetőedző: Németh Ödön.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 11:16, 13:21. II. játszma: 7:8, 12:16, 16:21. III. játszma: 8:7, 14:16, 16:21.

Tamás Zoltán: – Előzetesen két egyenlő képességű csapat mérkőzésére számítottunk. Ma jobb volt a Fehérvár.

Szolnok – PTE-PEAC 3:0 (22, 18, 16)

Szolnok, 50 néző. V: Pőcze, Gyulai.

Szolnok: Soyvural, Oláh 14, Gazsi, Boa 9, Tamasi 9, Csendes 2. Csere: Farkas R. (liberó), Szabó P. 1. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.

PTE-PEAC: Portik, Fodor 5, Várhalmi 1, Merkler 9, Dr. Horváth 7, Soós 5. Csere: Kaszás (liberó), Várbíró 1. Vezetőedző: Storcz Tamás.

Gulyás Ferenc: – Nyertünk! Gratulálok a srácoknak, remélem, az előttünk álló hetekben is hasonlóan teljesítünk majd.

Storcz Tamás: – A hiányos csapat nem mentség a teljesítményre. Ennyi saját hibával és ilyen erőtlen támadó játékkal nem volt sok esélyünk. Hiányzott a csapatból a lelkesedés és az agresszió.

SZESE Győr – Dunaferr 1:3 (–24, 17, –22, –15)

Győr, 100 néző. V: Nagy L., Farkas L.

SZESE: Leiner 12, Földes 1, Szántosi 15, Flachner K. 7, Bíró 13 Falvay 5. Csere: Lengyel (liberó), Apáti, Csank, Mészáros. Vezetőedző: Fehér Tibor.

Dunaferr: Mihucz 1, Csizmadia, Hatvany 13, Tomanóczy 10, Matyiák 4, Iván B. 10. Csere: Sárközi (liberó), Tajti, Móró 3, Laczi 2, Iván G. 1, Majoros 9. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:8, 14:16, 20:21. II. játszma: 8:3, 16:12, 21:15. III. játszma: 6:8, 9:16, 14:21. IV. játszma: 4:8, 10:16, 15:21.

Női NB I:

Budaörs – TFSE 3:1 (21, –24, 18, 18)

Budaörs, 50 néző. V: Éri, Barabás.

Budaörs: Bleicher N. 11, Radomszki 10, Kilyénfalvi 11, Juraszik 7, Tóth E. 19, Molnár A. 10. Csere: Maurer (liberó), Pisák. Vezetőedző: Fekete Krisztina.

TFSE: Szabó Á. 4, Poór 6, Villám Cs. 9, Zgyerka-Édes 4, Araujo 10, Young 7. Csere: Boller (liberó), Németh J., Oláh 7, Veress 4. Vezetőedző: Molnár István.

A mérkőzés alakulása. I. játszma: 8:7, 16:12, 21:19. II. játszma: 6:8, 16:13, 21:18. III. játszma: 8:5, 16:11, 21:16. III. játszma: 8:4, 16:11, 21:14.

Fekete Krisztina:Minket is elért a betegséghullám, nemcsak az ellenféllel kellett megküzdenünk, hanem saját magunkkal is. Támadás befejezésben sokat kell még javulnunk, várom, hogy végre valaki az élre álljon, és vigye magával a többieket is.

Molnár István:Nem sikerült azt játszanunk, amit tudunk. Sokszor gyermeteg hibákat vétettünk, amik egy ilyen mérkőzesen nem férnek bele. Ennek ellenére sok szép és extra megoldást is tudtak mutatni lányok, de ez most csak egy szettre volt elég. Továbbra is keményen dolgozunk, hogy a jövőben ez változzon.

DVTK Fux – 1. MCM Diamant Kaposvár 1:3 (–9, 21, –16, –20)

Miskolc, 250 néző. V: Varjasi, Vigh.

DVTK: Kundrák 9, Kiss E. 2, Sitku 2, Kovács E. 11, Szajkó 4, Egri 9. Csere: Nagy Zs., Dömsödi (liberók), Sitkey 3, Bertók 3, Kiss V. 1, Rohály. Szakmai igazgató: Toma Sándor.

DIAMANT: Leidgeb 9, Cseszljar 3, Szűcs 19, Vacsi 7, Miklai 23, Császár 5. Csere: Hegyi, Kanizsai (liberók), Kalmár, Héri, Szivós, Harmath. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

Toma Sándor: – Az első szettben csak kerestük önmagunkat, a Kaposvár teljesen más sebességben játszott. Rutinos játékosaik sokszor teljesen kiszámíthatatlan támadásokat vezettek. Nagyon örülök annak, hogy a második játékrészben partiban tudtunk lenni, és végre a végjátékot is jól bírtuk. A harmadik és a negyedik szettben már újra csak egy cserével játszott a Kaposvár, és örülök annak is, hogy a negyedik játszmát is szorossá tudtuk tenni.

Szasa Nedeljkovics:Tanulságos volt a mai meccs több szempontból is. Nemsokára jönnek azok a mérkőzések, amelyeken nem lesz kérdés, hogy csak maximális hozzáállással tudunk nyerni.

A vasárnapi program:
12:30 Vasas Óbuda – Jászberény (K&H Magyar Kupa női bronzmeccs) – Érd; Tv: hunvolley.hu
15:00 Fatum-Nyíregyháza – Swietelsky-Békéscsaba (K&H Magyar Kupa női döntő) – Érd; Tv: M4 Sport, m4sport.hu
17:00 Gödöllő – Balatonfüred (női NB I); Tungsram-csarnok