A Vasas nyerte a rangadót, elődöntős a Kecskemét a kupában

Egy-egy női Extraliga, NB I-es és férfi Magyar Kupa-mérkőzést játszottak le pénteken. A fővárosi rangadót végül nagy csatában az éllovas Vasas nyerte az UTE ellen, a Kaposvár viszont simán verte a DVTK-t. A Magyar Kupa negyeddöntőjében az idei döntős Kecskemét kiejtette a tavalyi győztes Szolnokot.

NŐI EXTRALIGA:

VASAS ÓBUDA – ÚJPESTI TE 3:1 (18, –23, 20, 19)

Folyondár utca, 400 néző. V: Ujházi, Adler.

VASAS: Ana Tiemi 3, Kostelanská 19, Ambrosio 3, Villám L. 16, Török 15, Abdulazimova 15. Csere: Bozicevic (liberó), Mihály. Vezetőedző: Jakub Gluszak.

UTE: Kiss A. 7, Paradzik 8, Bagyinka 2, Kovács L. 5, Fortuna 21, Bokorné Liliom 14. Csere: Hangodyné Lakatos (liberó), Nagy V. Vezetőedző: Kántor Sándor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 3:1, 6:5, 11:7, 15:9, 21:16, 24:18. II. játszma: 2:4, 7:5, 9:9, 11:14, 16:15, 19:19, 21:22, 23:24. III. játszma: 2:5, 9:6, 10:10, 16:11, 17:14, 22:14, 24:16. IV. játszma: 1:5, 3:9, 8:11, 10:14, 14:15, 18:18, 22:18, 24:19

Nagyot fordult az idő kereke, mióta legutóbb az Újpest a Folyondár utcában vendégszerepelt. Akkor a bajnok BRSE legyőzése után egy önbizalommal teli csapat látogatott Óbudára, amely a meccs után azon bosszankodott, hogy 2:0-s vezetés után elvesztegetett egy pontot, mivel végül csak 3:2-re győztek. Azóta az első helyről szépen visszacsúsztak a negyedikre, a piros-kékek viszont – akik 3:0-val vágtak vissza a Megyeri úton – átvették a vezetést a tabellán.

Kántor Sándor két dologgal próbálta meglepni a hazaiakat: először kapott a kezdőcsapatban helyet a sérülése után visszatérő Liliom Rita, a fiatalságot pedig a mindössze 15 éves, az idei ifjúsági Eb-n szereplő Kiss Anna képviselte.

Bár az első szettet a Vasas simán megnyerte, ezt követően váratlanul komoly ellenállásba ütköztek, s a második szettet el is vesztették. A harmadik közepétől aztán megint k domináltak, de pocsékul kezdték a negyediket, és végül nagy küzdelemben, hat pontos hátrányból fordítva tartották meg mindhárom pontot.

Jakub Guszak: – Az UTE jó csapat és alaposan meglepett minket a felállásukkal, mert másra készültünk. Szerencsére sikerült gyorsan átalakítani a taktikát, de a második játszmában a sok hibával visszahoztuk a meccsbe az ellenfelet. A harmadiktól megint mi irányítottuk a játékot, azért pedig különösen boldog vagyok, hogy a negyedikben nagy hátrányban sem adtuk fel és így fontos három pontot szereztünk.

Kántor Sándor: – Sajnálom, hogy nem sikerült pontot szereznünk, mert most ebben a felállásban is jól játszottunk és a korábbiakkal ellentétben haraptunk…

NŐI NB I:

1. MCM Diamant Kaposvár – DVTK FUX 3:0 (13, 15, 21)

Kaposvár, 150 néző. V: Gyulai, Vigh.

Kaposvár: Vacsi 11, Cseszljar 1, Iricsanyin 7, Harmath 5, Miklai 14, Császár 7. Csere: Kanizsai (liberó), Kalmár 2, Szívós 7, Horváth A. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

DVTK: Kiss E. 1, Kiss V. 2, Kovács E. 8, Szajkó 6, Sitkey 8, Kundrák 4. Csere: Nagy Zs. (liberó), Rohály, Mátyus 2, Egri 3. Vezetőedző: Toma Sándor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 16:9, 21:13. II. játszma: 8:6, 16:12, 21:13. III. játszma: 8:5, 16:11, 21:19.

Szasa Nedeljkovics: – Egy egészen más típusú mérkőzést játszottunk, mint szerdán. A mai teljesítményünkön látszott, hogy szerdán elfáradtunk, de annak örülök, hogy a taktikát így is betartották a lányok.

Toma Sándor: – Jelenleg mi még a mezőny hátsó részéhez tartozunk. Hosszú volt az út Kaposvárra és kissé nehezen indultunk be, és sajnos ilyenkor már nehezebb a játékosokat is motiválni, de igyekeztem gyakran cserélni és mindenkinek játéklehetőséget adni.

Férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó:

HÉP-Kecskeméti RC – Szolnok 3:1 (16, –21, 18, 15)

Kecskemét, 100 néző. V: Soltész, Pőcze.

Kecskemét: Gönczi, Deliu, Krupánszki, Szabó V., Gacs, Szabó M. Csere: Kara (liberó), Pesti. Vezetőedző: Dávid Zoltán.

Szolnok: Csendes, Boa, Tamási, Szabó P., Soyvural, Gazsi. Csere: Farkas R. (liberó). Vezetőedző: Gulyás Ferenc

Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:4, 9:5, 13:6, 16:10, 21:12. II. játszma: 3:8, 7:12, 12:18, 19:22. III. játszma: 5:7, 10:7, 13:8, 16:10, 20:17. IV. játszma: 3:4, 12:8, 19:13.

Továbbjutott a Kecskemét kettős győzelemmel.