Otthon kapott ki a Vasas a Békéscsabától

Két-két Exraliga és NB I-es mérkőzést játszottak le vasárnap a női NB I-ben. Az Extraliga rangadóján a bajnok Békéscsaba idegenben győzte le a listavezető Vasas-Óbudát, míg az UTE a Jászberény ellen nyert ugyancsak három játszmában. Az NB I-ben a listavezető Kaposvár nem vesztett szettet a Palota ellen, csakúgy, mint a Balatonfüred a DVTK ellen, ám ezen a találkozók két játszmát is csak a ráadásban tudtak megnyerni a hazaiak.

NŐI EXTRALIGA

VASAS ÓBUDA – SWIETELSKY-BRSE 0:3 (–22, –19, –20)

Folyondár utca, 350 néző. V: Ujházi, Halász T.

VASAS: Ana Tiemi 3, Kostelanská 10, Lopes Da Silva 4, Villám L. 9, Török 3, Abdulazimova 13. Csere: Bozicevic (liberó), Ambrosio. Vezetőedző: Jakub Gluszak.

BÉKÉSCSABA: Tálas 7, Glemboczki 4, Bodnár 9, Perovics 15, Mlinar 14, Sz. Medics 11. Csere: Molcsányi (liberó), Bodovics, Szpin. Szakmai igazgató: Kormos Mihály.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 0:5, 7:9, 9:9, 10:15, 15:16, 16:21, 21:24. II. játszma: 1:2, 8:6, 10:7, 10:12, 14:18, 17:23. III. játszma: 5:2, 8:8,11:12, 16:15, 17:20, 19:24.

Jakub Gluszak: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, sokkal másabb, mint Békéscsabán. Az ellenfél nagyszerűen játszott, remekül védekezett, agresszív volt, magasan és erősen támadt, egyszerűen sem blokkban, sem védekezésben nem találtuk ellenszerét. Ez jó lecke volt nekünk, gyorsan vissza kell térnünk a megszokott szintünkre.

Kormos Mihály: – Köszönet a szurkolóknak, hogy ilyen sokan elkísértek minket, annak ellenére, hogy az elmúlt időszakban több gyenge mérkőzést is játszottunk. Mentálisan nagyon együtt volt a csapat, a sok sikertelenség roppantul összekovácsolta a meccsre a társaságot. Szeretnénk kilábalni belőle a mostani helyzetünkből, és azt hiszem, ez jó első lépés volt.

UTE – JÁSZBERÉNY 3:0 (23, 18, 17)

Megyeri út, 300 néző. V: Mezőffy, Horváth M.

UTE: Fortuna 15, Kovács L. 7, Crittenden 19, Szűcs 8, Paradzik 5, Bagyinka. Csere: Hangodyné Lakatos (liberó), Bleicher 1, Nagy V. Vezetőedző: Kántor Sándor.

JÁSZBERÉNY: Petrenkó 4, Jakovcsuk 5, Devaney 4, Petőváry 10, Cveticsanyin 4, Pintér 6. Csere: Lékó L. (liberó), Faragó F., Riczkó. Vezetőedző: Deme Gábor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:7, 7:8, 14:11, 16:16, 19:17, 20:20, 24:22. II. játszma: 4:1, 10:5, 14:7, 16:12, 19:13, 20:16, 24:18. III. játszma: 3:0, 6:2, 7:5, 11:6, 15:8, 20:11, 22:15, 24:15.

Kántor Sándor: – Először is köszönöm a jászberényieknek, hogy hozzájárultak ahhoz, hogy vasárnap játsszuk a mérkőzést, mert ez a plusz egy nap nekünk sokat számított a szerdai finnországi meccs után. A mérkőzése elején nem azt játszottuk, amit szerettünk volna, de amit utána láttam, az már tetszett. Persze még vannak dolgok, amiket orvosolnunk kell.

Deme Gábor: – Amíg a szélső ütőim mínuszban vannak egy meccsen, addig nem tudunk mérkőzést nyerni.

NŐI NB I:

1. MCM Diamant Kaposvár – Palota 3:0 (8, 21, 18)

Kaposvár, 300 néző. V: Farkas L., Éri.

Kaposvár: Miklai 5, Szivós 5. Vacsi 13, Cseszljar 1, Iricsanyin 5, Harmath 13. Csere: Kanizsai (liberó), Héri 1, Császár 8, Kalmár 3. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

Palota: Király 1, Mészáros, Halla P. 11, Kotlárik 2, Rácz 2, Mester 3. Csere: Magyar, Vandlik (liberók), Benedek 4, Antal 4, Misinszki 1. Vezetőedző: Glózik János.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:2, 16:5, 21:6. II. játszma: 8:4, 16:9, 21:16. III. játszma: 8:7, 16:12, 21:16.

Szasa Nedeljkovics: – Az első játszmát nagyon könnyen nyertünk, ezért a másodikban elkezdtem variálni az összeállítást, és kellett néhány labdamenet, hogy összeszokjanak. A harmadikban már magabiztosan hozták a lányok, amit tudnak.

Glózik János: – Sajnos minden idegenbeli meccset ilyen gyengén kezdünk, ezen mindenképpen változtatnunk kell.

Szent Benedek-Balatonfüred – DVTK FUX 3:0 (25, 24, 17)

Balatonfüred, 100 néző. V: Kiss Z., Szabó Zs.

Balatonfüred: Sours 3, N. Szkorics 7, Jezerniczki 7, Yslany Kelly 5, M. Szkorics 16, Vasvári E. 8. Csere: Fáth (liberó), Vasvári Zs. 4. Vezetőedző: Andrea Milodanovics.

DVTK: Sitkey 3, Kiss V. 2, Kovács E. 12, Szajkó 6, Egri 13, Kundrák 8. Csere: Nagy Zs. (liberó), Kiss E., Bertók 1, Dömsödi, Nemes. Vezetőedző: Toma Sándor.

Toma Sándor: – Nagyon kiélezett csatát vívtunk a Balatonfüreddel. Azért jöttünk ide, hogy megpróbáljuk megnehezíteni az ellenfelünk dolgát, és megküzdjünk minden pontért. Az első két szettben abszolút partiban voltunk, és igen nagy erőfeszítésre késztettük a házigazdát. A rutintalanságunk miatt nem tudtuk behúzni egyiket sem, holott a végjátékban is vezettünk már. A harmadik játszmában pedig már lehetőséget adtam a fiataloknak is. Azt gondolom, kifejezetten jó mérkőzést láthattak, akik kilátogattak a csarnokba. Erre a mai játékra lehet építeni, és készülünk a jövő heti Palota elleni nagyon fontos találkozóra.