CEV-kupa: Hollósy László a svájci győzelemről

Hatalmas sikert aratott a Nyíregyháza a CEV Kupában, a második számú európai kupasorozatban a svájci Düdingen vendégeként, a párharc első mérkőzésén, ezzel nagy az esélye a legjobb 16 közé jutásra. A visszavágót december 5-én játsszák majd Nyíregyházán, ahol legrosszabb esetben egy 3:0-s vereség után, aranyjátszmában is kivívhatja a továbbjutást a szabolcsi együttes. A Nyíregyháza vezetőedzőjével, Hollósy Lászlóval beszélgettünk a bravúros svájci győzelmet követően.

Interjú Hollósy Lászlóval

Női CEV-kupa:
Düdingen (svájci) – Fatum Nyíregyháza 1:3 (–27, 15, –19, –22)
Fribourg, 800 néző. V: Dotan Izraeli, Arrarte Mira (spanyol)
DÜDINGEN: Beamish 11, Lehnen Becker 11, Harbin 29, Granvorka 4, Moffett 14, Marbach 3. Csere: Deprati (liberó), Sulser, Rottaris, Marx 1, Kressler, Brunner. Vezetőedző: Dario Bettello.
NYÍREGYHÁZA: Francesco 4, O. Medics 12, Kalicsanyin 9, Varga E. 21, Brisebois 21, White 4. Csere: Tóth F. (liberó), Matics, Szabó L., Ancsin. Vezetőedző: Hollósy László.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 14:16, 21:19. II. játszma: 8:4, 16:6, 21:10. III. játszma: 5:8, 5:16, 11:21. IV. játszma: 2:8, 13:16, 18:21.
A visszavágót jövő szerdán játsszák Nyíregyházán.