Női Extraliga: szettet már nyert a Haladás, pontot még nem

Egy mérkőzést rendeztek meg pénteken a női Extraligában. A Jászberény hazai pályán győzött 3:1-re a Haladás ellen, amely így már idegenben is nyert játszmát, azonban továbbra is pont nélkül áll.

Női Extraliga:

Jászberény – Hungast Haladás 3:1 (22, 22, –16, 18)

Jászberény, 300 néző. V: Bátkai-Katona, Ujházi.

JÁSZBERÉNY: Devaney 15, Petőváry 6, Jakovcsuk 15, Pintér 12, Petrenkó 7, Cveticsanyin 14. Csere: Lékó (liberó), Maliseva, Riczkó. Vezetőedző: Deme Gábor.

HALADÁS: Cicic 3, Takács B. 11, Kinser 11, Kalman 15, Wallner 4, Huff 6. Csere: Lojen (liberó), Aszcserics 2, Reljics, Kolada, Bokor. Vezetőedző: Bedőcs Gergely.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:4, 16:14, 21:20. II. játszma: 1:8, 16:15, 21:19. III. játszma: 4:8, 9:16, 15:21. IV. játszma: 8:4, 16:8, 21:16.

Deme Gábor: – Nagyon fontos számunkra ez a győzelem. A szerdai nemzetközi mérkőzésünk után nem volt időnk ismét megszokni a Magyarországon használatos labdát, ez lehet az oka a sok nyitásrontásunknak. Negatívum azonban, hogy ha szettet veszítünk, akkor azt nagy különbséggel és dekoncentrált játékkal tesszük. A lényeg azonban, hogy nyertünk. Készülünk a Challenge-kupa szerdai visszavágójára.

Bedőcs Gergely: – Most már hellyel-közzel idegenben is azt a csapatot látom nálunk, amelyiket szeretném. Továbbra is tapogatózom azonban, melyik az ideális felállásunk, illetve mivel lephetnénk még meg az ellenfelet. Bár nem szeretném a játékvezetőkre fogni a vereséget, mert jól bíráskodtak, de a második szettben volt néhány olyan szituáció, amit én másként éreztem – pedig benne volt a mérkőzésben számunkra a pontszerzés, vagy akár a győzelem is. Gratulálok a jászberényieknek, hogy a szerdai nemzetközi kupatalálkozójuk után még képesek voltak mozgósítani az utolsó erőtartalékaikat!

(Fotó: Gémesi Balázs)