Visszavágott a BRSE az UTE-nak, rangadót nyert a Balatonfüred

Egy Extraliga és négy NB I-es mérkőzés szerepelt a női bajnokság programjában. A bajnok békéscsabaiak visszavágtak az UTE-nak a nyitófordulóban elszenvedett vereségért. Az NB I-ben a Kaposvár és a Gödöllő magabiztosan győzött a TFSE és a Palota ellen, míg a forduló rangadóját a Balatonfüred nyerte a Budaörs ellen. Így az utóbbi két csapat és a Gödöllő körbeverte egymást, aminek óriási jelentősége lehet a felsőházba jutásért.

NŐI EXTRALIGA:

SWIETELSKY-BÉKÉSCSABAI RSE – UTE 3:1 (11, –25, 15, 17)

Békéscsaba, 1200 néző. V: Adler, dr. Árpás.

BÉKÉSCSABA: Mlinar 12, Medics 6, Tálas 4, Szedmák 16, Bodnár 9, Perovics 20. Csere: Molcsányi (liberó), Szpin, Pekárik 1. Szakmai igazgató: Kormos Mihály.

UTE: Bagyinka, Valdez 16, Kovács L., Crittenden 13, Szűcs 5, Paradzik 12. Csere: Hangodyné Lakatos (liberó), Bleicher R. 3, Kiss A., Hoque, Nagy V. 4. Vezetőedző: Kántor Sándor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:1, 9:4, 16:9, 24:11. II. játszma: 1:4, 5:5, 8:11, 16:12, 19:13, 19:18, 22:23, 24:25, 25:26. III. játszma: 4:0, 10:3, 14:7, 15:13, 23:14. IV. játszma: 4:2, 7:9, 15:13, 24:17.

A csabaiaknál még nem nevezték a szombaton bejelentett friss igazolást, a szerb Szanja Bursacsot. Az első játszmában végig a Békéscsaba dominált, jó volt a védekezés, a nyitásfogadás, a Perovics–Mlinar kettős pedig számolatlanul ontotta a pontokat. Hatalmas csatát hozott aztán a második szett, amelyben viszont Szűcs Kingáék játszották a főszerepet. Az igazán nagy izgalmak a végén következtek, amikor a Csaba két szettlabdát is elpuskázott, az UTE az elsőt nem és máris egyenlő volt az állás. A harmadik játszma csaknem az első másolata volt, a lilák csak egy ízben és rövid ideig tudtak partiban lenni Perovicsékkal. Az utolsó játékban mindent megpróbált az UTE, de a békéscsabaiakat már nem lehetett kizökkenteni a ritmusból, akik megérdemelten nyerték meg a mérkőzést.

Kormos Mihály: – Végig uraltuk a mérkőzést, ez nem volt kérdés. Eddig nem a bajnokságra koncentráltunk. Többen is hiányoztak sérülés miatt, de így is győzelmet arattunk.

Kántor Sándor: – Ha nem ütjük le a labdákat, azzal esélyt adunk az ellenfelünknek. Ha ilyen százalékkal támadunk, mint amit a statisztika mutat, nem nyerhetünk. Nem játszottunk igazi csapatként.

(Forrás: Nemzeti Sport)

Női NB I:

1. MCM Diamant Kaposvár – TFSE 3:0 (7, 13, 18)

Kaposvár, 250 néző. V: Farkas L., Nagy L.

KAPOSVÁR: Császár 6, Harmath 7, Miklai 16, Iricsanyin 16, Vacsi 10, Cseszljar 2. Csere: Hegyi (liberó), Héri 3, Szívós, Horváth A., Kalmár. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

TFSE: Németh J. 3, Poór 7, Villám 3, Horváth Z. 5, Zgyerka-Édes, Ambrus 4. Csere: Boller (liberó), Villányi 2, Veress, Oláh 4. Vezetőedző: Molnár István.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:1, 16:5, 20:21. II. játszma: 8:6, 16:15, 19:21. III. játszma: 8:6, 13:16, 18:21. IV. játszma: 3:8, 10:16, 19:21.

Szasa Nedeljkovics: – Nem számítottam rá, hogy a harmadik játszmában a nyitásfogadásunk egy kicsit dadogni fog, de aztán a végén sikerült ezt helyre tenni. Már készülünk a jövő heti MTK elleni meccsre, győzni utazunk Budapestre.

Molnár István: – Sajnos az első két játszmában nagyon gyorsan végig szaladt rajtunk a Kaposvár. Még mindig a nyitásfogadással volt a legtöbb probléma, a harmadikra ebben feljavultunk és bátrabban is támadtak a lányok. A végén azonban itt is bedaráltak minket és megérdemelten győzött a Kaposvár.

Palota – Penta Gödöllői RC 0:3 (–12, –19, –19)

Budapest, Sződliget utca, 100 néző. V: Csizmarik, Jámbor.

PALOTA: Rácz M. 1, Halla P. 6, Kotlárik 3, Imreh 3, Mester 8, Misinszki 1. Csere: Durst H., Magyar (liberók), Antal, Mészáros 1, Benedek 1, Király D. 3. Vezetőedző: Glózik János

GÖDÖLLŐ: Hackl 2, Nagy K. 9, Vecsey 6, Király A. 10, Dégi 3, Körtvélyessy 4. Csere: Kovács A. (liberó), Halla G. 6, Tóth Bagi, Ludmán 2. Vezetőedző: Grózer György.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:8, 9:16, 10:21. II. játszma: 7:8, 11:16, 18:21. III. játszma: 2:8, 11:16, 12:21.

Glózik János: – Szorosabb mérkőzésben bíztunk, de megint nem működött jól a nyitásfogadásunk és a nyitásaink.

Grózer György: – Ugyan még mindig van egy-két homokszem a gépezetben, de kezd összeállni a játékunk. A fiatalokkal pedig nagyon meg vagyok elégedve, remekül megoldják azokat a feladatokat, amiket rájuk bízok.

Szent Benedek-Balatonfüred – Budaörs 3:0 (16, 24, 25)

Balatonfüred, 60 néző. V: Mezei, Bátkai-Katona.

BALATONFÜRED: Sours 11, N. Szkorics 5, Jezerniczky 13, De Sousa 4, M. Szkorics 8, Vasvári E. 12. Csere: Fáth (liberó), Vasvári Zs., Dordzsceren 4, Vezetőedző: Andrea Milodanovics.

BUDAÖRS: Balabás 7, Radomszki 16, Kilyénfalvi 6, Juraszik, Tóth E. 8, Ostorházi 7. Csere: Maurer, Hernády (liberók), Molnár A. 3, Földi. Vezetőedző: Fekete Krisztina.

Fekete Krisztina: – Az első szettben megszervált minket a Balatonfüred, későn eszméltünk, későn kezdtünk el játszani. A második és a harmadik szett tele volt izgalmas labdamenetekkel, amikből sokszor mi jöttünk ki győztesen,de a végjátékokban látott játékvezetői tévedések megpecsételtek a mérkőzés eredményét.

DVTK FUX – MTK Budapest 0:3 (–19, –19, –12)

Miskolc, Generali Aréna 250 néző. V: Gyulai, Sík.

DVTK FUX: Kiss V. 1, Kovács E. 12, Sitkey 5, Egri 2, Kundrák 8, Kiss E. 6. Csere: Nagy Zs., Nagy D. (liberók), Dömsödi, Bertók 1, Rohály, Mátyus. Vezetőedző: Toma Sándor.

MTK: Kotormán 2, Takács D. 17, Kis R. 8, Vezsenyi 10, Kiss G. 14, Szerényi 7, Csere: Nagy F. (liberó), Lesi 3, Borsos 2. Vezetőedző: Tóth Gábor.

Toma Sándor: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk a bajnokság egyik legerősebb csapatával. Az előző mérkőzésekhez képest nagyon sokat javultunk. Szép, és hosszú labdamenetekre kényszerítettük  a nagyon erős MTK csapatát. Sajnos Szajkó Tímea betegség miatt nem játszhatott, de mindent megtettek a lányok, hogy megfelelően pótolják csapatkapitányunkat. A harmadik negyedre elfáradt fiatal csapatunk, de emelt fővel jöhettünk le a pályáról. Azt tudni kell, hogy nálunk csak olyan játékosok játszanak, akik itt, helyben kezdtek el röplabdázni, de egyre jobban összeáll ez a csapat, amire lehet építeni a jövőben, hiszen napról-napra fejlődünk, és egyre jobban összecsiszolódunk, aminek köszönhetően a lányok mindent megtesznek egymásért a pályán. Bízunk benne, hogy a szép számú közönségünk jól szórakozott a mai mérkőzésen. Köszönjük, hogy ennyien kijöttek, és folyamatosan szurkoltak és biztatták a lányokat.

Tóth Gábor: – Nagyon jól működött minden, amit elterveztünk, annak ellenére, hogy a DVTK több mindenben váltott a kupamérkőzés óta. De remekül tudtunk alkalmazkodni, ezért ez a mérkőzés nem okozott különösebb nehézséget.