11 ponttal többet szerzett, de kikapott a VRCK

Ötszettes mérkőzésen szenvedett vereséget a Vegyész RC Kazincbarcika a szlovén Calcit Kamniktól a MEVZA-kupában, pedig a magyar bajnok összességében 11 ponttal szerzett többet ellenfelénél. Az más kérdés, hogy a megszerzett egy ponttal így is a tabella élére tudott állni, de hát ilyen a röplabda. NB I-es csoportjukban a MAFC Székesfehérváron győzött, míg a SZESE Pécsről lopott pontot.

KÖZÉP-EURÓPAI LIGA, FÉRFIAK, ALAPSZAKASZ

VEGYÉSZ RC-KAZINCBARCIKA – CALCIT KAMNIK (szlovén) 2:3 (16, –22, –24, 15, –12)

Kazincbarcika, 700 néző. V: Vasko, Královic (szlovákok)

KAZINCBARCIKA: Németh Sz. 20, Macko 8, Szabó D. 15, Milev 9, Banai 7, Páez 4. Csere: Gebhardt Á., Dudás T. (liberók), Blázsovics 5, Juhász P. 2, Gebhardt N. 2. Vezetőedző: Marek Kardos.

KAMNIK: Bregar 10, Jereb, Babkov 10, Stalekar 10, Pereira 17, Vidmar 13. Csere: K. Hribar (liberó), Kvas, Laknerm Stembergar 6, Ratek 1. Vezetőedző: Ales Hribar.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:4, 16:11, 21:14. II. játszma: 6:8, 13:16, 17:21. III. játszma: 8:7, 16:15, 19:21. IV. játszma: 8:3, 16:10, 21:14. V. játszma: 4:5, 7:10, 8:12

Marek Kardos: – Ugyan nagyon erős csapat a Kamnik, de egy nyerhető mérkőzést engedtünk ki a kezünkből. Hiába csináltunk 11 ponttal többet, mint ellenfelünk, hiába nyertünk agyon két játszmát, a másik háromban éppen akkor hibáztunk három-négy labdamenetben is, amikor nem lett volna szabad. De már tudjuk, hogy miben hibáztunk, és hogy hol verhető az ellenfél, úgyhogy az idegenbeli mérkőzésre győzni megyünk majd.

Férfi NB I, A-csoport:

MÁV ELŐRE – MAFC-BME 1:3 (24, –20, –22, –24)

Székesfehérvár, 100 néző. V: Soltész, Gyulai.

MÁV ELŐRE: Guzmics 2, Kaposi 13, Kholman 8, Salazar 18, Neukum 15, Stefanovics. Csere: Takács (liberó), Németh Zs. 2, Náhol. Vezetőedző: Németh Ödön.

MAFC: Szabó B. 7, Bakóczy 2, Csépke 8, Bohnicsek 15, Németh F. 11, Kun 18. Csere: Bene (liberó), Bán 3, Török P. 1, Posztós. Vezetőedző: Schildkraut Krisztián.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 14:16, 21:20. II. játszma: 8:7, 14:16, 19:21. III. játszma: 5:8, 16:14, 21:17. IV. játszma: 8:6, 15:16, 20:21.

Németh Ödön: – Jó színvonalú mérkőzésen két egyforma tudású csapat küzdelme volt ma látható. Az összes játszma a végjátékban dőlt el, ahol háromban az ellenfél volt szerencsésebb. Gratulálok a vendégeknek a győzelemhez, de az én játékosaimnak is a teljesítményükhöz!

Schildkraut Krisztián: – Gratulálok a csapatomnak, jól és fegyelmezetten játszottak. Ugyan voltak kihagyások is, ezért magunknak tettük kicsit nehézzé a győzelmet, de a meccs nagy részében koncentráltak és taktikusak voltak a fiúk.

Pécsi TE-PEAC – SZESE Győr 3:2 (–22, 17, 17, –29, 13)

Pécs, 50 néző. V: Szabó Zs., Kiss Z.

PEAC: Dolgos 7, Pordán 14, Örkényi 3, Demeter 16, Dr. Horváth 17, Soós 9. Csere: Kaszás (liberó), Portik, Turcsics 1, Várhalmi 2. Vezetőedző: Storcz Tamás.

SZESE: Szabó G. 18, Leiner 5, Földes 5, Horváth B. 7, Flachner K. 11, Szántósi 12. Csere: Lengyel (liberó), Bíró 5, Apáti, Falvay. Vezetőedző: Fehér Tibor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 16:14, 19:21. II. játszma: 8:4, 16:11, 21:13. III. játszma: 8:3, 16:9, 21:12. IV. játszma: 8:5, 16:13, 21:18. V. játszma: 3:5, 9:10, 9:12.