Vendégsikerek szombaton a női NB I-ben

Két mérkőzést játszottak szombaton a női NB I-ben, ahol mindkét találkozón magabiztos vendégsiker született: az MTK Budaörsön, a DVTK pedig a TFSE otthonában győzött három játszmában.

NŐI NB I:

BUDAÖRS – MTK Budapest 0:3 (–17, –13, –18)

Budaörs, 100 néző. V: Mezei, Bibók.

BUDAÖRS: Kilyénfalvi 5, Juraszik 2, Tóth E. 6, Ostorházi 7, Balabás 1, Radomszki 6. Csere: Maurer (liberó), Földi 1, Pisák, Molnár A. 4. Vezetőedző: Fekete Krisztina.

MTK: Kotormán 3, Godó 13, Kis R. 9, Vezsenyi 3, Kiss G. 16, Borsos 8. Csere: Nagy F. (liberó), Takács, Lesi. Vezetőedző: Tóth Gábor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:4, 5:5, 5:11, 8:17, 11:18, 16:24. II. játszma: 2:0, 5:11, 10:18, 12:23. III. játszma: 6:3, 10:9, 13:9, 13:14, 16:20, 18:24.

Fekete Krisztina: – Sajnos a csapatom ma nem hitte el, hogy le tudja győzni az MTK-t és a taktikai utasításokat sem tartották be a lányok.

Tóth Gábor: – Az első két játszmában koncentráltan játszottunk, és tartani tudták a taktikát. A harmadukba viszont kicsit belealudtunk, de szerencsére még időben eszméltek a lányok, így azt is meg tudták fordítani.

TFSE – DVTK FUX 0:3 (–19, –15, –18)

Budapest, Győri út, 100 néző. V: Nagy L., Halász E.

TFSE: Bodnár 1, Poór 3, Czakó 1, Horváth Z. 4, Veress 5, Villám 9. Csere: Dobrovits, Boller (liberók), Ambrus 3, Rácz, Zgyerka-Édes, Villányi 5, Németh J., Oláh. Vezetőedző: Molnár István.

DVTK: Kovács E. 10, Kiss E. 9, Sitkey 5, Kundrák 15, Szajkó 10, Kiss V. 3. Csere: Nagy D., Nagy Zs. (liberók). Vezetőedző: Toma Sándor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:8, 14:16, 18:21. II. játszma: 4:8, 13:16, 15:21. III. játszma: 7:8, 10:16, 14:21.

Toma Sándor: – Az elején kicsit döcögősen kezdtük a mérkőzést, de hamar összekaptuk magunkat. A lányok végig betartották a megbeszélt taktikát, és megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. A nyitás-fogadásainkkal ma nagyon elégedett voltam. Gőzerővel készülünk, a jövő keddi MTK elleni kupameccsre.