A döntő szettben nyert a BRSE a MEVZA-rajton

Megkezdte szereplését a címvédő Békéscsaba a MEVZA-kupában. A magyar csapat ellenfele éppen az a cseh Olomouc volt idegenben, amely ellen a márciusi finálét is vívták. De nem csak az ellenfél, az eredmény is ugyanaz lett: a csabaiak ugyan némileg hullámzó játékkal, de az ötödik játszmában kiharcolták a győzelmet.

NŐI MEVZA-KUPA

VK UP OLOMOUC (cseh) – BÉKÉSCSABAI RSE 2:3 (–16, 14, –22, 15, –12)

Olomouc. V: Schimpl, Jurácek (szlovák)

OLOMOUC: Kubínová 5, Kosická 16, Trnková 2, Senková 12, Michalíková 16, Sokolová 15. Csere: Kovaková (liberó), Kossányiová, Strusková 13, Dedíková, Dudová. Edző: Jiri Teply

BÉKÉSCSABA: Tálas 2, Glemboczki 4, Bodnár 9, Perovics 24, Mlinar 16, Medics 10. Csere: Molcsányi (liberó), Szpin, Szedmák, Fábián 1, Pekárik 3, Ivanovics. Edző: Kormos Mihály

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:8, 8:16, 11:21. 2. játszma: 8:6, 16:10, 21:14. 3. játszma: 8:5, 16:9, 21:18. 4. játszma: 87, 16:12, 21:13. 5. játszma: 5:2, 9:10, 9:12

Kormos Mihály: – Nagyon sok hullámvölgy volt a mérkőzésben, de szerencsére a meccs legfontosabb szakaszaiban hatékonyan és jól röplabdáztunk. A csapat nagyon szépen bizonyította, hogy ebben az összetételben is képes jól játszani, többször is jelentős hátrányból állt fel. Az ellenfelünknek biztosan extra motivációt jelentett a mérkőzés, amely a tavalyi döntő visszavágója volt. Felkészülési mérkőzésen már legyőztek minket, de most nem sikerült, és ez nagy dolog, mert a mostani Olomouc jobb, mint az előző idénybeli volt. Két sora van, ha valakinek nem megy, azonos képességű játékos jön a pályára, ezért nagyon-nagyon értékes a sikerünk, nem mindenki fog itt nyerni.