Történelmi BL-meccs, bravúros pontszerzés

Történelmi mérkőzést játszott Nyíregyházán a Vegyész RC Kazincbarcika, hiszen első magyar férficsapatként léptek pályára a Bajnokok Ligája selejtezőjében. Ellenfelük a görög PAOK Thesszaloniki volta, amely az elmúlt években stabil BL-résztvevőnek számított. A magyar bajnok hősiesen küzdött, vezetett is 2:1-re de sajnos a végén nem bírt a nagyobb tudással és ötjátszmás vereséget szenvedett. A fiúk azonban így is minden dicséretet megérdemelnek, hiszen sikerült pontot szerezniük. A visszavágó október 17-én, Szalonikiben.

Férfi Bajnokok Ligája-selejtező, 1. mérkőzés:

VRC KAZINCBARCIKA – PAOK (görög) 2:3 (–18, 25, 28, –19, –13)

Nyíregyháza, 800 néző. V: Ovuka (bosnyák), Nastase (román).

VRCK: Páez 2, Németh 18, Juhász 10, Szabó 18, Blázsovics 14, Banai 18. Csere: Gebhardt Á. (liberó), Toronyai, Milev 2, Macko. Vezetőedző: Marek Kardos.

PAOK: Shafranovich 14, Marquez Sanchez 11, Couritsz 26, Gkortszanjuk 17, Takuridisz 15, Filippov 3. Csere: Konsztantinidisz, Efraimidisz (liberók), Okolic 6, Gatszisz, Butosz. Vezetőedző: Sergiu Stancu.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 3:4, 4:8, 10:13, 11:17, 14:22, 16:24. II. játszma: 2:6, 5:8, 9:14, 16:15, 21:23, 24:23. III. játszma: 2:0, 3:4, 8:8, 9:11, 15:15, 18:17, 20:21, 24:22. IV. játszma: 1:5, 8:10, 11:11, 12:14, 14:18, 19:24. V. játszma: 0:2, 4:3, 7:8, 8:10, 13:13.

A mérkőzés legelején tartották még a lépést a barcikaiak a görög csapattal, a vendégeknek azonban olyan stabil volt az alapjátékuk, hogy elég volt egy-egy bréklabdát hozniuk ahhoz, hogy előnybe kerüljenek, mert a Vegyész nyitásai után mindig ők szereztek pontot, egészen az első játszma végéig. Előbb négy, majd hat ponttal is vezettek, s a végén nyolc szettlabdájuk is volt. Ebből kettőt hárított a VRCK, de végül 25:18-ra elment a játszma.

A második szett kifejezetten rosszul kezdődött a magyar csapat szempontjából, hiszen 6:2-re is vezettek a görögök, s 14:9-ig nem is sikerült közelebb jönni. Ekkor azonban magukra találtak a mieink, s 15:15-nél előbb egyenlítettek, majd a vezetést is átvették. Egy-egy ponttal ők vezettek egészen 21:20-ig. Ekkor egy erősen vitatható ponttal egyenlített a PAOK, majd újabb két pontot szerezve meg is lépett. Ekkor azonban megrázta magát a Vegyész, Blázsovics szerváival nem tudtak mit kezdeni és így végül 24:23-nál a mieinknek volt szettlabdája. Ezt és a következőt is hárították ugyan a vendégek, de aztán Németh Szabolcs megadta a kegyelemdöfést (27:25).

A harmadik szett elején is lendületben maradtak a magyar fiúk és előbb megléptek két ponttal, majd amikor ez elfogyott, akkor sem hagyták lerázni magukat. Fej fej mellett haladtak a csapatok, 17:17 után pedig a vezetést is sikerült átvenni. ugyan 20:20 után egy pont erejéig megint a görögök vezettek, de ekkor sorozatban háromszor is a mieink voltak eredményesek, s végük két szettlabdája is lett a mieinknek. A görögök nem adták olcsón a bőrüket, ezeket és a következő négy szettlabdát is hárították, azonban 29:28 után az egyik játékosuk hálóba ért, s így a mieink megfordították az állást (30:28).

A fordítás után törvényszerű volt, hogy egy kissé kiengedett a magyar csapat, amit azonnal büntettek is a görögök. Gyorsan megléptek négy ponttal, mire a vegyész ébredezni kezdett, de szerencsére a szett közepére sikerült ledolgozni a hátrányt. Sajnos a végére megint el tudtak lépni a vendégek, így végül ezt a játszmát viszonylag simán nyerték (19:25).

A döntő játszmában, 0:2-nél úgy tűnt, hogy elfáradt a Vegyész, azonban Szabó Dávid szerváival villámgyorsan fordítottak a mieink. A térfélcserénél a vendégek vezettek eggyel, de tegyük hozzá, ekkor a játékvezető kétszer is felülbírálta a vonalbírót, aki magyar pontot mutatott. A mieink ettől kissé elbizonytalanodtak, és a görögök ezt kihasználva két ponttal is megléptek. Nem hagyták magukat azonban a mieink és 13:13-nál ismét egyenlő volt az állás, s a mieinknek volt esélye a meccslabdára, majd annak hárítására is, de sajnos ekkor megremegett a kezük, s két támadásnál is hibáztak (13:15).

Marek Kardos: – Kicsit szomorú vagyok a vereség miatt, de a teljesítményünk nagyon rendben volt, jobb ment, mint a Pénzügyőr elleni bajnokin. Két hibával többet követtünk el az ötödik szettben, nem éltünk két eséllyel, és olyan tapasztalt csapat ellen, mint a PAOK, ez nem fér bele. Büszke vagyok a csapatra és a szurkolókra is, akik elutaztak is Kazincbarcikáról. Görögországban teher nélkül játszunk majd.

Sergiu Stancu: – Tudtam, hogy nehéz meccs vár ránk, hiszen tapasztalt játékosok szerepelnek a Kazincbarcikában, Németh Szabolcsot, Szabó Dávidot és Vlado Milevet is ismertük. Tettünk egy lépést a továbbjutás felé, de a visszavágón sem lesz könnyű dolgunk.