Győzelemmel debütált a kecskeméti kispadon Dávid Zoltán

A kecskemétiek szolnoki vendégjátékával megkezdődtek a küzdelmek a férfi NB I B-csoportjában is. A hazaiak egy nagyon fiatal átlagéletkorú csapattal álltak ki, miután sem Kaszap Tamás, sem pedig Mészáros Dömötör nem léphetett még pályára. Így viszont elég egyoldalú volt a mérkőzés, a vendégek Pesti Marcell vezérletével magabiztos sikert arattak, így Dávid Zoltán győzelemmel debütált a kecskeméti kispadon.

Férfi NB I, B-csoport:

Szolnok – Kecskeméti RC 0:3 (–13, –18, –17)

Szolnok, 150 néző. V: Vári, Tillmann.

Szolnok: Soyvural 1, Szabó P. 8, Tóth G. 3, Doma 3, Tamasi 5, Csendes 2. Csere: Farkas R. (liberó), Tímár 2, Boa 1. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.

Kecskemét: Gacs 2, Krupánszki 3, Deliu 2, Szabó M. 4, Pesti 11, Isaias 4. Csere: Deák 1 (liberó), Szabó V. 1, Gönczi 7. Vezetőedző: Dávid Zoltán.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:8, 9:16, 10:21. II. játszma: 4:8, 10:16, 14:21. III. játszma: 5:8, 11:16, 15:21.

Gulyás Ferenc: – A fiúk megcsinálták, amit kértem tőlük, azt, hogy játszanak bátran, ne foglalkozzanak az ellenféllel és az eredménnyel. Ez most egy nagyon fiatal csapat, amely szerintem tisztes helyt állt, de még alakulóban van a keretünk, leszünk mi még ennél jobbak.

Dávid Zoltán: – Az történt a pályán, amit elképzeltem, igaz, az elején nyögvenyelős volt a játékunk, de ez a bajnokság rajtjakor még elfogadható. A kezdeti feszültséget követően azonban már érvényesítettük a papírformát, mi domináltuk a játékot, hiszen mind fizikálisan, mind pedig tudásban ellenfelünk előtt járunk.